2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Çikolatalı neden? Cinsiyetle ilgisi nedir bilmediğim için soruyorum. Ben zararlı diye tatlıdan çikolatadan kaçıyorum normalde çok severdim.
Ultrasona giderken çikolata yerler canım mutluluk hormonu ile bebek ellerini ayaklarını açar ve cinsiyet daha rahat görülür diye🙈 normalde bende şeker çıkmasın diye yemiyorum

Tatlı yiyince bebiş hareketleniyormuş kuzum o yüzden. Benim bebiş yatıyordu, doktor çıkardı beni dışarı, tatlı birşeyler ye azıcık yürü öyle gel tekrar dedi 😅😅
😂😂 ay ne güzel benim doktorum ilk defa hafta içi gittim o kadar yoğunluk vardı ki hızlıca bakmak zorunda kaldı. Ve bebiş çikolata etkisi mi bilmiyorum tekme ustune tekme atıyordu 😂

Benim doktorum 12+2 de yüzde 90 kız, bacak arası boş dedi 🙈 Ama 14. Hafta geçmeden bebeklerin organları tam oluşmuyormuş, 14. Haftaya kadar süresi var ancak o zaman yüzde 100 cinsiyeti şudur diyebiliriz dedi. Bazı aileler bu cinsiyet konusuna takıntılı malum, doktorlar da korkuyor haklı olarak söylemeye ama tahmin ediyorlar bence bebeğin yapısından 😅😅
Aslında oluşuyor canımda benim araştırdığım ve anladığım kızlarda da çıkıntı olabiliyor , cinsiyet konusunda uzman olan doktorlar 2 çizgi 3 çizgi olayından yüzde yüzde bilgi veriyor .
Evet korkan doktorlarda çok haklılar tabi.
Senin doktor iyi 14 demiş benim ki 16 dedi ☹️. Ben senin bebeği kız hissettim 🫠

Aslında oluşuyor canımda benim araştırdığım ve anladığım kızlarda da çıkıntı olabiliyor , cinsiyet konusunda uzman olan doktorlar 2 çizgi 3 çizgi olayından yüzde yüzde bilgi veriyor .
Evet korkan doktorlarda çok haklılar tabi.
Senin doktor iyi 14 demiş benim ki 16 dedi ☹️. Ben senin bebeği kız hissettim 🫠
10. Ve 12. Haftalar içinde kız dedi ama 2 hafta sonra bu durum değişir mi bilmiyorum canım 🙈 Sağlıkla gelsinler de kız erkek önemli değil sadece insan çok merak ediyor 😅

😂😂 ay ne güzel benim doktorum ilk defa hafta içi gittim o kadar yoğunluk vardı ki hızlıca bakmak zorunda kaldı. Ve bebiş çikolata etkisi mi bilmiyorum tekme ustune tekme atıyordu 😂
Ne zaman gitsem çok hasta oluyor ama doktorum sağolsun en az 20 dakika ilgileniyor, bu sefer bebiş sağolsun hareket etmediği için 40 dakika uğraştık 😅😅 Tatlıyı yiyince hop kımıl kımıl başladı eller ayaklar oynamaya 😅🙈

Valla benim doktorum yüzde yüz erkek drdi sonra sigortadan dolayı farklı doktora geçiş yaptım ayrı muayene muayeneneye kıza benzettim dedi :)
Bize zaten yüzde yüz demedi ama umarım değişmez bir sonraki randevuma çok var 😄 ama çok net gözüküyodu ya

Ne zaman gitsem çok hasta oluyor ama doktorum sağolsun en az 20 dakika ilgileniyor, bu sefer bebiş sağolsun hareket etmediği için 40 dakika uğraştık 😅😅 Tatlıyı yiyince hop kımıl kımıl başladı eller ayaklar oynamaya 😅🙈
Yaa ne güzel maşallahhh 😍 kaç haftalık bebiş? Benim doktorum uzun süre ultrasonla bakmıyor kalp atışını bile az dinletiyor stres olmasın diyor ama bu sefer kapıda deli gibi sıra vardı üstelik herkesin randevusu gecikti doktorda biraz dağılmış yorulmuş olunca pek birşey diyemedim bende 😞 aklımdaki sorularımı sordum ama folik asit devam mı tamam mı diye sormayı unutmuşum pazartesi yazicam artık 🤦 bundan sonra hafta içi falan gitmem bende sakin sakin cumartesi günü muayene olurum. Hastaneleri bu kadar kalabalık görmemiştim uzun zamandır

Yaa ne güzel maşallahhh 😍 kaç haftalık bebiş? Benim doktorum uzun süre ultrasonla bakmıyor kalp atışını bile az dinletiyor stres olmasın diyor ama bu sefer kapıda deli gibi sıra vardı üstelik herkesin randevusu gecikti doktorda biraz dağılmış yorulmuş olunca pek birşey diyemedim bende 😞 aklımdaki sorularımı sordum ama folik asit devam mı tamam mı diye sormayı unutmuşum pazartesi yazicam artık 🤦 bundan sonra hafta içi falan gitmem bende sakin sakin cumartesi günü muayene olurum. Hastaneleri bu kadar kalabalık görmemiştim uzun zamandır
12+3 olduk bugün 😍 Devletteki doktorlar çok ilgilenmiyor artık ve özele geçen çok doktor var. O yüzden özel hastaneler bile çok kalabalık artık, tamamlayıcı sigorta falan yaptırıp insanlar özele gitmeyi tercih eder duruma geldiler 🤷🏼‍♀️ Ben folik asit durumunu sordum, elindeki ilaç bitene kadar kullan dedi sonrası için kan hapı verdi bana. Doğuma kadar kan hapı kullanacakmışım canım, muhtemelen seninki de bıraktırır belli bir zamandan sonra.

12+3 olduk bugün 😍 Devletteki doktorlar çok ilgilenmiyor artık ve özele geçen çok doktor var. O yüzden özel hastaneler bile çok kalabalık artık, tamamlayıcı sigorta falan yaptırıp insanlar özele gitmeyi tercih eder duruma geldiler 🤷🏼‍♀️ Ben folik asit durumunu sordum, elindeki ilaç bitene kadar kullan dedi sonrası için kan hapı verdi bana. Doğuma kadar kan hapı kullanacakmışım canım, muhtemelen seninki de bıraktırır belli bir zamandan sonra.
Haklısın valla devlet hastaneleri gibi oldu artık özellerde. Şifa olsun inşallah tüm takviyeler 😍 sanırım 10 gün kontrol süresi dolmadan bir kere daha gideceğim bende çok tatmin olmadım bugünkü muayeneden 😞 folik asit fazlalığından korkuyorum ama nasip🙏

Haklısın valla devlet hastaneleri gibi oldu artık özellerde. Şifa olsun inşallah tüm takviyeler 😍 sanırım 10 gün kontrol süresi dolmadan bir kere daha gideceğim bende çok tatmin olmadım bugünkü muayeneden 😞 folik asit fazlalığından korkuyorum ama nasip🙏
4. Aya kadar kullanılabiliyor folik asit, elindeki ilacı bitirebilirsin dedi. Sen yine sor doktoruna mutlaka canım, kafanda soru işareti kalmasın yok yere

Gunaydin kizlar herkese, bende kahvaltida yarim avokado 4-5 zeytin, peynir, 1 dilim eksi maya ekmek yiyorum birde ihlamur yada decaf esspresso aldim ondan yapiyorum (kahvekoliktim diybilirim boyle gecistirmeye calisiyorum). Ben eskiden de pek yumurta yemezdim simdi de oyle yiyemiyorum haftada 1 falan kahvaltida ancak yiyorum ne yazik ki.

Bitki cayi olarak gunde 1 ıhlamur 1 yesilcay iciyorum normal cay icmememye calistigimdan tamamen aliskanlik bos kalmiyim diye ama doktoruma sormadim bir sorun olacagini hic dusunmedim.
Yeşilçay yasak ama günde bir bardak ıhlamur serbest diye biliyorum. Doktorunuza danışın mutlaka.

Kızlar bulantısı hala devam eden var mı? 13+1im bulantım hala devam ediyor canım hiçbir şey istemiyor ne kahvaltı ne yemek 🥺

Kızlar bulantısı hala devam eden var mı? 13+1im bulantım hala devam ediyor canım hiçbir şey istemiyor ne kahvaltı ne yemek 🥺
Bulantısı biten var mı ki? 11 + 2 deyim. Bu sabah ilk defa kahvaltıda 2 tane yumurta yedim ve maalesef hepsini çıkardım. Çocuk karbonhidrat yiye yiye ekmek kafalı olacak artık. 😅

Bulantısı biten var mı ki? 11 + 2 deyim. Bu sabah ilk defa kahvaltıda 2 tane yumurta yedim ve maalesef hepsini çıkardım. Çocuk karbonhidrat yiye yiye ekmek kafalı olacak artık. 😅
Ya bende de nerdeyse 9.haftadan sonra başladı ne biliyim azalacağına artıyor sanki😂 ilk haftalarda herşeyi yerdim iştahım açıktı şimdi durduk yere bile çıkarasım geliyor zaten bir şey yiyebildiğimde yok ne zaman geçecek diye gün sayıyorum 🥺

Benimde devam maalesef 13+2yim. Yatarken iki prilam içiyorum ama uyanır uyanmaz öğürme ile başlıyor günüm şu anda kustu kusacak gibiyim 🥺

X