2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar bebeği hissediyor musunuz? Ben sol tarafımda hissediyorum arada ağrı acı oluyor kısa anlık olarak. Sanki orda tutunduğunu düşünüyorum.
Bana o hissiyat gelmedi daha ilk hamilelikte de 17 haftada falan kelebek gibi hareketini hissetmiştim. Ama şuan çok erken , bulantı ve halsizlik ile kendini belli ediyor genelde miniğim

Aynı şeyi yazmaya gelmiştim ki senin mesajını gördüm canım bende de çarpıntı ve bu iki gündür nefes darlığı oluyor endişeliyim kardiyolojiye gözükmek istiyorum bende inşallah kötü bir şey çıkmaz

Nefes darlığı ve nefes yetmemesi benfe de var. Çok tuhaf neredeyse hepimiz benzer belirtiler yaşayıp endişe ediyoruz endişe ettiğimiz şeyler çoğumuzda var.

Kızlar bebeği hissediyor musunuz? Ben sol tarafımda hissediyorum arada ağrı acı oluyor kısa anlık olarak. Sanki orda tutunduğunu düşünüyorum.
Evet benimde bütün belirtiler solda oluyor ağrı dolgunluk hissi. Bıçak saplanmaları. Acaba cinsiyetle alakası varmıdır.

Doğru mu acaba eğer öyleyse benimki 7+2 de et parçası gibi karışık birşeydi.

Simdi gordum msjini canim nasil birakacam derken birden tiksinme geldi suan tek tiksindigim sey diyebilirim o derece bisey oldu bana gunde 2 paket içerdim ben 6. Haftanin sonlarinda biraktim yani içmeyi siz
Yok ben azalttim ama kesemedim ne tiksinme ne kusma ne bulanti gelmedi bana malesef ki keske gelseydi de birakabilseydim şu zıkkımı

Yaa ne güzel ben de ilk doğumumu sezaryen olmak zorunda kaldım bu sefer epidural normal istiyorum ama tabi daha konuşmadım doktorumla aralarında 33 ay olacak acaba müsade ederler mi bilemedim inşallah normal yapabilirim sizin gibi umarım siz de gönlünüze göre bi doktor bulabilirsiniz

Kizlar benm bir hactadr bobrek sancim bitmedi her gun acile gidiyorm. Artk sancilardan agrilardan afim atamiyorm. Dusecegi yok dusse simdiye bu kadr agryla duserdi . Acaba yasayan var mi. Idrar enfeksiyon dolu agrilarda rahmde kasilma yapiyordur. Yasayan var mi acaba

Sana cok üzülüyorum canim rabbim tez vakitte sifani versin

Nefes darlığı ve nefes yetmemesi benfe de var. Çok tuhaf neredeyse hepimiz benzer belirtiler yaşayıp endişe ediyoruz endişe ettiğimiz şeyler çoğumuzda var.
Sen Dr gittin mi canım bide nasıl oluyor ? Aynı dediğin şekilde sanki nefesim yetmiyor gibi hissediyorum ilk aylarda olması normal gelmiyor son aylarda olsak organlar sıkışıyor artık diyeceğim de

Eger doktorunuz ssvd destekleyen bir doktorsa 24. Aydan sonra yaptırıyorlar genelde bebekte yada annede sagliksal bir sorun yoksa. Ama doktorunuz ssvd destekleyen biri değilse o sizi sezeryana ikna etmeye çalışacaktır yada direk ben yaptırmıyorum diyip çıkacaktir işin içinden.daha yolun başındayken normal doğum düşünceniz varsa benden size tavsiye İşinin ehli ssvd destekleyen bir doktor bulmaya çalışın ve unutmayın ssvd de epidural normal doğum olmaz çünkü bizim rüptür olma riskimizden dolayi belimizden uyuşturup karnımıza ebeler bastıramaz kendimiz ıkınmak zorundayiz hafif dozda suni sancı verilebilir fakat epidural normal doğum yapamayiz bizler. Eger normal dogumu istiyorsaniz tabiri caizse çatır çatır doğurmayı göze alacağız ki ben 27 saat suni sancıyla aynen o şekilde doğurdum rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah sizde dogumunuza sahip çıkıp istediginiz gibi yapabilirsiniz dogumunuzu ☺

Kızlar gebelik listemize baktım da çok fazla kisiyiz ama konusmalara katılan tek tük 3-5 kisiden baska kimse yok digerleri gruba katıldı sonra uygulamayi sildimi naptı kimseden ses seda çıkmıyor ya hele biz ilk girenler hamilelige alıştılar heralde bi çoğundan tık yok dikkat ediyorum da artık hep ağustos sonu doğum yapacaklar yeni gelenler katılıyor konuşmalara başlardaki tayfadan hic ses seda yok nedense

Oncelikle tebrik ediyorum sizi annem diyorki kizim buni normal dogum yapsana ama düşünmesi bile korkunç geliyo cidden size maşallah diyorum

Evet canım bugün kendi kendime aynı şeyi söyledim kızlar neredeler acaba diye Kaç haftalık oldu bebişin

Benimde ilk günden beri solda ağrım var ama bebiş sağda. Yani o ağrılar rahim büyümesi agrilariydi. 11 haftalık olduk hala aynı sekilde solda ağrı devam ediyor ama bebişin sola geçmeye niyeti yok hala bebisi hissetmeye daha çok var yani canım

2 gün önce ben de acillik oldum meğer kum döküyormuşum ben bebeğe bişey oldu korkusuyla gitmiştim çok şükür bebiş iyimiş ilk kez kum döktüm çok keskin ağrılar giriyordu kasıktan bele bol sıvı ve buscopan ilaç iyi geldi bir de parol aldım ama acillik oldupumda 2 serum yedim o da biraz iyi gelmişti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…