2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
pekı bır sey cıkarsa 6 AY kendı kendını yemeyecekmısın benı yanlıs anlama ben boyle dusunucegım ıcın size de soruyorum
6 ay gibi dusunmeyin bebegin bir omrunu etkiliycek bisey bu rahatsizliklar ve oyle kolay seyler degil 6 ay anne kendini yer ama bebegini rahatlaticak bi durum varsa onu ogrenir onlem alcak bi cozum arayisina erken girer

Bende bugün kan verdim. bir çok kan istedi doktor. bir kısmını aile hekiminde bir kısmını çalıştığım özel hastanede yaptırdım. perşembe sonuçlar çıkacakmış bakalım ne çıkacak.

benimde çok bulantım oluyor. 2 günde bir prilam diye bir ilaç verdi doktorum onu kullanıyorum. sürekli tuzlu yemek istiyorum. tavuk ve balık yiyemiyorum. düşüncesi bile midemi bulandırıyor

Ben 8+6 da içime sinen bir doktor bulamadım hala moralim bozuluyor peşpeşe gidip de aklındakileri denemek de olmuyor sürekli ultrason... hem doktor hem hastane içine sinecek derken zormuş gerçekten

Ben 8+6 da içime sinen bir doktor bulamadım hala moralim bozuluyor peşpeşe gidip de aklındakileri denemek de olmuyor sürekli ultrason... hem doktor hem hastane içine sinecek derken zormuş gerçekten
nerede oturuyorusunuz? ben de anadolu yakasında arıyorum iyi bir doktor

pekı bır sey cıkarsa 6 AY kendı kendını yemeyecekmısın benı yanlıs anlama ben boyle dusunucegım ıcın size de soruyorum
Birşey çıkarsa zaten ki Allah korusun %99 oranında doğruluk payı olacak doğduğu zaman öğrenip hem lohusalık hemde bu duygu durumu ile karşılaşmak beni daha çok yorar. Şimdi 6 ay belki ağlarım ama doğduğu zaman hayat kalitesi için en yüksek konforu sağlayıp sadece bebeğime odaklanabilirim diye düşünüyorum

Benim eski doktorum Timuçin Timuroğlu var dilerseniz bir bakın, ben Avrupa yakasında olduğum için başka birine gidiyorum ama gönül rahatlığıyla öneririm
Acaba avrupa yakasında hangi hastane doktora gidiyorsunuz bilgi verebilir mısınız bende doktor araştırma aşamasındayım ?

Belki de bişey çıkmayacak, düşünüp acaba demek yerine kalan 6 ayda emin oluyor insan. Ben gebeliğimi kimseye söylemedim. İlk gebeliğimde de söylememiştim. Üstelik tüp bebekti.Bu işler kesileşsin diye 11.haftayı bekliyorum. Eşim de ben de sağlıksız cocuk dünyaya getirmek istemiyoruz. O yüzden bize engel olmasınlar, boş boş konusup bizi daha çok yormasınlar diye saklıyoruz. Sadece annem biliyor. Rabbım sağlıkla ve hayırla nasip etsin. Tüm evlatlarımızı hayırla sağlıkla büyütmeyi de nasip etsin..

Benim eski doktorum Timuçin Timuroğlu var dilerseniz bir bakın, ben Avrupa yakasında olduğum için başka birine gidiyorum ama gönül rahatlığıyla öneririmÇOK TE
çok teşekkür ederim araştıracağım kendisini çok sağolun
malesef oralarla ilgili bilgim yok ama bilen birileri çıkar dert etmeyin. diğer anne gruplarına da yazın isterseniz.

Amin inşallah

Amniosentez karyotip incelemesinde bile küçük kromozom bozuklukları görünmeyebiliyor diye artı mikroarray yaptırmıştık ve öncesinde tıbbi genetik hocasından danışmanlıl aldık

Amniosentez karyotip incelemesinde bile küçük kromozom bozuklukları görünmeyebiliyor diye artı mikroarray yaptırmıştık ve öncesinde tıbbi genetik hocasından danışmanlıl aldık
O nasıl bir şey acaba biraz daha açıklar mısınız kaçıncı haftada yapılıyor nasıl yapılıyor nereye yaptırdınız ?

Siz hangi testi öneriyorsunuz sanırım daha önceki gebelikte yaptırmamıştınız. En geniş kapsamli olan hangisi acaba ?

bu genetik tarama konusu çok kafamı karıştırıyor benim daha önce trizomi 21 den dolay kaybım var sonrasında da kalp durması muhtemelen o da sağlıksızdi eşim de ben de genetik tarama yaptırdık kalıtsal bir şey yok, bu bebeğimiz tüp bebek ama genetik tarama yaptırmamıştık. Şimdi 12. Haftada en kapsamli genetik taramayı yaptırmak istiyorum ama hangisi olduğu konusunda hiç bilgim yok fikri olan varsa yazarsa çok sevinirim.

Hamilelik te meyveli soda sıkıntı yapmaz dimi sade içemiyorum yemek yiyorum kusamıyorum rahatsizlaniyorum bende dedi meyveli soda aldircam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…