2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kime bu durumu anlatsam herkes çekiyor mecbur falan diyor kimse beni anlamıyor ya

Çok kötüyüm diyorum geçer alışman lazım falan diyorlar tamam bende çok bekledim ne badireler atlattım bu bebiş için ama napayım kötüyüm yani beni baya etkiliyor

Çok kötüyüm diyorum geçer alışman lazım falan diyorlar tamam bende çok bekledim ne badireler atlattım bu bebiş için ama napayım kötüyüm yani beni baya etkiliyor
Çubuk kreker, sarı leblebi, yeşil zeytin iyi geliyordu bana. Suyu içerken midem bulandırdı, 2 3 damla limon sıkıp içerdim. Dr um tavsiye etmişti. Sen de dene belki iyi gelir. Bu gebeliğimde bir şey olmadı, olmaz da inşallah Geçmiş olsun.

Sağol arkadaşım Allah razı olsun ama ne yesem bulanıyor su içemiyorum kana kana istiyorum ama içemiyorum hemen anında bulanıyor

Limon sıkıp deneyeceğim artık ne yapalım öyle de pek sevmem ama

Bende sitesini inceledim ama pek beni ikna edemedi şuan. Cevap yazarlarsa bizede haber ver canım
Mümkünse durumu olan herkes yaptırsın. Biz ikili dörtlü testleri yaptırdık herşey normal çıktı. Bu testler belirli hastalıklar üzerinden yüzde veriyor. Benim 2. Oğlum kromozom anomalisi olarak doğdu ve nadir olanlardan.
Bende sitesini inceledim ama pek beni ikna edemedi şuan. Cevap yazarlarsa bizede haber ver canım
Müsaitliği ve yaptırma durumu olanlar yaptırsın. Benim 2. Oğlum ikili dörtlü tarama testlerinde herşey normal çıktıgı halde doğduğunda nadir olan kromozom anomalisindenmiş. Ama anne karnında farkedilmedi doğduktan sonra 6 aylıkken genetik testle öğrendik. Böyle durumlarda anne babaya bakıyorlar taşıyıcılık var mı diye. Ne eşimde ne bende taşıyıcılık çıkmadı. Ben bir sorun olduğunu anne karnında anlamıştım. hareketi neredeyse hiç yoktu son aylar. geriden geliyormuş doktorumuz farketmedi. Başka doktora gittim onlar söyledi. Bebeğe kan akışı gitmiyormuş meğerse. Şükürler olsun sağ doğdu. 3. Ye hamileyim ve bunda Zamanı gelince hemen bütün genetik testleri kapsayan testten yaptırıcam

Peki bu özel sigorta ne ise yarıyor? Muayene ücretini mi düşürüyor, doğum ücretini mi düşürüyor ne gibi bir artı faydasi var acaba ?
Benim işyerim yapmıştı ama onlar yapmasa bende yapacaktım. Belirli bir hastalığınız yoksa eğer daha önce teşhis konulmuş sıkıntılı bir hastalık yani. Genel hastalık muayenelerini tahlilleri vb. karşılıyor. Doğum kapsamı olunca da doğum ve gebelik muayenelerini karşılıyor. Ama doğumla ilgili kısımda bekleme süreleri oluyor 6ay 1 sene gibi. Biz uzun zamandır istiyorduk bekleme süresini geçtiğimiz için şuan bütün tahlil muayeneleri vs karşıladı 3.aya girdim

Bana 3 hafta sonra gel dedi
Canim cok sevindim sende rahatladin artik ama bak evham islerinden biraz cik rahatla huysuz bebekler doguracaz yoksa bi problem yoktur gönlünü ferah tut ben kalp atisindan sonra rahatladim bulantim yok diye sizlanirken 3 gundur bulantilatim da basladi hersey yolunda diyorum kendi kendime sürekli

benım hocam memorıal da doğum yaptırıyor tamamlayıcı ıle anlasması yok dusunursen aklında olsun cok rahat bır doktor.

Forumda cok arkadasn kanamalari oldu cok sukur hepsi saglkli ilerliyor. Yerlesme kanamasi sizinki disa atmis demkki. Benm icerde bakalm ne olack.
insallah canım cok tesekkur ederim. Doktorumda progestan baslatti iliski yasagi koydu takip edicez simdilik baska bir sey yok yapacagimiz dedi. Insallah saglikla kavusalim hepimizin. Benim ikinci gebeligim, ilkinde bu tarz bir sey olmamisti korktum tabii

neden fetal dna yaptırıyorsunuz yastan dolayı mı bırde fıyat aldınızmı

bana da dun doktotrum 35 yas ustu oldugum ıcın onerdı ve 9 bın fıyat verdı ben yaptırmayı dusunmuyorum bu 3. gebelıgım rabbım hakkımda neyı nasıp ederse onu alacagım kucagıma

Ahmet beyin fiyatları nasıl.

bana da dun doktotrum 35 yas ustu oldugum ıcın onerdı ve 9 bın fıyat verdı ben yaptırmayı dusunmuyorum bu 3. gebelıgım rabbım hakkımda neyı nasıp ederse onu alacagım kucagıma
Bende ilk başta sizin gibi düşündüm yaptirmasam dedim ama yazışmalarda deneyimli annelerin yorumlarını görünce yaptırma konusunda düşüncelerim netleşti. Doktorum sadece down sendromu için test istesede sanırım tüm genetiğe baktırıp herhangi bir genetik problem olup olmadığına bakacağım tabiki rabbim neyi nasip ederse o elden birşey gelmez ama hayat kalitesini daha yüksektebilmek adına geç kalmamak için yaptırmaya karar verdim

pekı bır sey cıkarsa 6 AY kendı kendını yemeyecekmısın benı yanlıs anlama ben boyle dusunucegım ıcın size de soruyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…