2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Ben de bugün kan vermek için devlete gittim Sat a göre 7+3 ama usg de 6+4 çıktı Kalp atışı var ama bebek zarar görmesin diye doopleri açmıyoruz dedi
dogru bagzi doktorlar kalp atisini gorseler yetiyo cok acmak istemiyolar duymak istedigindede hemen dinletip kapatiyo biraz cihaz eskiyse oyle yapiyolar yeni cihazlarda sikinti olmuyo ama bebisinde problem yoktur sukur atimi gormussun 🙏 sag salim kucagina almak nasip olsun

Herhalde bir tek ben bu kadar nadir gitmiş olacağım en son 6+3 gittim doktorun bana gel dediği zaman 12+3 olacağım çok geldi ben 11+0 aldım 5 hafta sonra gitmiş olacağım nerdeyse zaman geçmiyor..
Ben de senin gibiyim palm çok acil bir durum olmazsa sürekli gitmeyi düşünmüyorum. 6. Haftada gitmiştim kalp atışını duymuştuk 12. Haftada bidaha gitmeyi düşünüyorum 2li test için bide belki cinsiyeti öğreniriz diye. İlk 3 ay gelişim açısından riskli o kadar radyasyona maruz kalmasını istemiyorum. Umarım sorunsuz ulaşırız doğuma kadar ♥️

Aaa ne güzel aslında diğer illerde doktor anlaşması yoksa yapıyorlar mı acaba doktorun bana onerdiginden sonra olmazsa o firma ile görüşeceğim 🙏
tabi yapiyolar doktorun yonlendirdiyse diye once doktor ismi talep ediyo ama ben kendim yaptiricam dersen gok denmiyo kosullar soyleniyo 10. hafta falan filan ankara disindaysanda yerleri vardiye biliyorum gidip kan veriyosun merkeze ankaraya geliyo burda bakiliyo max 5 gun suruyomus

Ben de senin gibiyim palm çok acil bir durum olmazsa sürekli gitmeyi düşünmüyorum. 6. Haftada gitmiştim kalp atışını duymuştuk 12. Haftada bidaha gitmeyi düşünüyorum 2li test için bide belki cinsiyeti öğreniriz diye. İlk 3 ay gelişim açısından riskli o kadar radyasyona maruz kalmasını istemiyorum. Umarım sorunsuz ulaşırız doğuma kadar ♥️
Amin canım inşallah. Benim doktorum gel dese gideceğim de gelsen de yapacak bir şey yok şu anda diyor bu nedenle bekliyorum :) doğru söylüyorsun annelerimiz adetleri 3 ay gecikince gidermiş eskiden :)

tabi yapiyolar doktorun yonlendirdiyse diye once doktor ismi talep ediyo ama ben kendim yaptiricam dersen gok denmiyo kosullar soyleniyo 10. hafta falan filan ankara disindaysanda yerleri vardiye biliyorum gidip kan veriyosun merkeze ankaraya geliyo burda bakiliyo max 5 gun suruyomus
Araştıracağım canım çok teşekkürler 🙏

sjsjsj 6 haftada ben kac kere giderim allahbilir ahahah 😂😂😂 ama yanlis anlamazsan acaba doktor mu degistirsen hic problem olmasa bile min 3 max 4 haftada gormek istiyolar biraz basi yogun bi doktor mu
Doktor sonuçta para kazanıyor bedavaya bakmıyor öyle bir şey yapacagını sanmıyorum. Yurt dışında falan çoğu doktor bu şekilde aslında. Topikte fransadan biri vardı hatta 7. Haftaya kadar muayeneye almıyorlarmış öyle demişti yanlış hatırlamıyorsam. Bence acil durum olmadıkça bebişleri yormaya gerek yok

Doktor sonuçta para kazanıyor bedavaya bakmıyor öyle bir şey yapacagını sanmıyorum. Yurt dışında falan çoğu doktor bu şekilde aslında. Topikte fransadan biri vardı hatta 7. Haftaya kadar muayeneye almıyorlarmış öyle demişti yanlış hatırlamıyorsam. Bence acil durum olmadıkça bebişleri yormaya gerek yok
yurt disinda cihazlar cok kotu ve eski birde orda tip bu derece degil allah yurtdisinda hastalandirmasin gercekten birkere basima geldi hep cok pahali herde gercekten rezaletler

Araştıracağım canım çok teşekkürler 🙏
simdi aradilar wp tanda bilgileri attilar
eurofins gorseldeki en sondaki genomwide fazlasiyla yeterli dedi fiyat olarakta suan kampanyadaymis 350 euro + %10 kdv 385 euro oluyomus

Eklentiler

• Screenshot_20240108_164833_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20240108_164833_WhatsApp.jpg
    95,8 KB · Görüntüleme: 80
Canım ben senin yerinde olsam hemen başka bir doktora giderim. Bana da kesenin şekli bozulmuş haftaya gel demişti başka doktora gittim gayet güzel her kese yuvarlak olacak diye bir şey yok dedi bir sonraki hafta gel kalp atışı bakalım dedi gittim duyduk kalp atışını.gitmeseydim bir hafta yiyip bitirecektim kendimi
Bayagi bakti bebegi cok dinledk cok yorduk. Hemen ultrasyona girmek istemiyorm cnm birkac gune giderim insallh

Allah bir daha üzüntü yaşatmasın O gebelikte sorun neydi ?
Kesesinde siznti vardi. 2 aylik yogun kanamalar sonunda doguma aldilar bebegin kesesinde su kalmamisti bende fazla kan kaybetmistm saglgm bayagi bozulmustu. Kesedeki su enfeksiyon yapiyordu vucudumda ayni zamanda her gun bir su bardagi kadr kanamam oluyordu vucut kaldrmadi daha fazla

ayh ben eczaneue grip asisini ayirttirdim kalp sesini bekle dedi onu bekliyorum daha once hic olmadim grip asisi kolay kolayda hasta olmam ama ankara kayniyooo fecii cok korktum yaptiricam
Aynen ya Ankaradayim ben de , ben de rapor aldım 3 gün evdeyim sonraki iki gün idare ederim maske falan sonra da 10 gün kaliyor 12. Hafta kontrolüne bi şekil idare edip 13. Haftadan sonra olmayi düşünüyorum açıkçası. Çünkü grip aşıları da bazen hasta edebiliyormuş valla beklemedeyiz keşke daha önce olsaydım dedim kısmet artık. İnsallah hasta olmadan şu riskli dönemleri atlatırız.

Ben de ayrı yattım eşimden kızımdan. Emziriyorum yakın oluyorum. Bulaştı. Grip aşısını 12. Haftadan sonra olmak istiyorum diye bekliyorum. İlaç kullanmadım, ara sıra sirkeli su ile gargara yapıyorum iyi geldi. Biraz burun akıntısı kaldı, şükür öksürüğe dönmedi. Gelen misafirden korkma vakit daha hızlı geçer sohbet muhabbetle inşallah. Eğer gelen hasta gibi ise sen maske takarsın hoşgörsünler :)

Diofol kullanıyorum. Önceki gebeliğimde de kullanmıştım. Dr um 9.haftadan sonra bıraktırmıştı. Fazlası zararlı demişti. Gebelikten 3 ay önce kullanılmalı. Tabi ben gebeliği öğrenince başladım.

Önceki gebelikte 2 li yaptırdım ama nipty de yaptırdım. Dr um için rahat etsin imkan varsa yaptır demişti. 3 lü 4 lü gerek görmedik. Zaten 2 li de her zaman doğru çıkmıyormuş. Bu defa herşey yolunda giderse inşallah sadece nipty yaptıracağım
Çok geçmiş olsun tekrardan, tecrübeli olmak bazı şeyleri biraz kolaylaştırıyor bence valla sizle konuşunca ben bile rahatlıyorum :) misafiri erteledik şimdilik bakalım biraz ortalık duzelince gelecekler sagolsunlar. Benim daha önce trizomi öyküm var 12. Haftada doktor ben her şeyine bakacağım ona göre nipty ya da cvs isteyeceğim dedi insallah her şey yolunda gider de nipty yeterli olur diye dua ediyorum ben de 🙏🏻

Selam kızlar bugün kontrolüm vardı çok şükür hersey yolundaymış 🥰🙏🏻🧿 bebiş 9+5 çıktı her gittiğimde daha büyük çıkıyor büyüdükçe mi haftası netleşiyor acaba ? 🙈 kasık ağrıları için dinlenme tavsiye etti bide az su içiyormuşum idrarımın rengi koyu çıktı suyu arttıracağım 😅

Ben de ayrı yattım eşimden kızımdan. Emziriyorum yakın oluyorum. Bulaştı. Grip aşısını 12. Haftadan sonra olmak istiyorum diye bekliyorum. İlaç kullanmadım, ara sıra sirkeli su ile gargara yapıyorum iyi geldi. Biraz burun akıntısı kaldı, şükür öksürüğe dönmedi. Gelen misafirden korkma vakit daha hızlı geçer sohbet muhabbetle inşallah. Eğer gelen hasta gibi ise sen maske takarsın hoşgörsünler :)

Diofol kullanıyorum. Önceki gebeliğimde de kullanmıştım. Dr um 9.haftadan sonra bıraktırmıştı. Fazlası zararlı demişti. Gebelikten 3 ay önce kullanılmalı. Tabi ben gebeliği öğrenince başladım.

Önceki gebelikte 2 li yaptırdım ama nipty de yaptırdım. Dr um için rahat etsin imkan varsa yaptır demişti. 3 lü 4 lü gerek görmedik. Zaten 2 li de her zaman doğru çıkmıyormuş. Bu defa herşey yolunda giderse inşallah sadece nipty yaptıracağım
Canım banada 24 Ocak için ikili tarama testi ve zeka testi randevusu verdi. Ancak nipty vs farklı bişey söylemedi ikili tarama yetersiz mi kalıyor kafam karıştı Şuan sizin Dr lar farklı şeyler söylemiş benimki çok detay vermedi

X