2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
8 sene bir de nasip olunca daha çok panik oluyor insan gece sabaha kadar baktım baktım durdum sabahı zor ettim şimdi bekliyorum iğnelerin ilaçların ekisi yetmiyor stres ekleniyor sanki ha bire...
Sizde sağlıcakla kucağınıza alın inşallah 🌹🌹

Çok iyi anlıyorum benimde düşük oldu ,sonra tüp bebek yaptırdım tutmadı, şimdi doğal yolla nasip oldu 6 yıl sonra o yüzden bendensin Rabbim yardımcımız olsun 🤲❤️güzel haberlerle gelesin 🌸

Kızlar herkese merhaba ben bugün doktora gittim 6+0 günlük adet tarihime göre doktor kesemi ölçtü 7+4 çıktı pazartesi gitmiştim 6+2 çıkmıştı dört günde o kadar olmaz yani 6+6 olur yani en fazla sordum kese önemli değil dedi bebek kaç haftalık unutun sormayı kafam karıştı ya kalp atışını vajinal duydum

Çok takılmayın bence son adet biraz daha net bilgi gibime geliyor bende 5+0 keseyi gördüm adet tarihine göre ultrosn da 5+2 yazardı,dün hesabıma göre son adet tarihine göre 7+1 iken kalp atışını dinlemeye gittik 6+4 ultrason ile duyduk karından doktora sorduk geldiğimizde böyleydi kese ölçümü önemli değil dedi şimdi ki ultrosn önemli olan dedi. Benim hesabım da doktorun da hesabı pek uymayacak gibi bir ileri iki geri kimden duyduysam öyle diyor o kadarcık farklar olabiliyor bence.

Masallah. Benmki 7 yasina gireck yas farki olacak oyle istemedik ama kismet. Cocuklardan dinlenebilirsn insallh. Ilk haftalar dikkat etsen sonrasi risk cok yok zaten.
Bugün işe gidemedim cocuk hasta diye o vesile ile dinleniyrm pembe akintim geçsin diye dün hep ayaktaydim miktarı artmıştı diğer cocuk da 2 yaş benim 2 oğlum var

Kızlar herkese merhaba ben bugün doktora gittim 6+0 günlük adet tarihime göre doktor kesemi ölçtü 7+4 çıktı pazartesi gitmiştim 6+2 çıkmıştı dört günde o kadar olmaz yani 6+6 olur yani en fazla sordum kese önemli değil dedi bebek kaç haftalık unutun sormayı kafam karıştı ya kalp atışını vajinal duydum
Kese değil bebek daha önemli canım benimde önden gidiyor ilkkez bebeği gördüğümüzde söyledi doktor hesabıma göre daha büyük dedim hızlı gelismis olabilir dedi.

Ben de gram belirti yok. Sadece uyku hali var hafif. Benm 6. Haftadan sonra basladi gebeliklerimde. Insallh sknti yoktur ama belirti iyi bir sey. Saglkli gebelik anlamina gelio.
Benim yerlesme kanamasi geldiğinden beri midem bulanıyor iki kere ogurdum hatta diğer cocuklarda 8.haftada kusma başlamıştı bu çok erken basladi

Ben de kalp atışını adet tarihine göre tam 6 hafta, ultrasona göre 6 hafta iki günde duydum. 3 gün sonra kendi doktoruma gittim, 6 hafta 1 gün gözüküyordu. Genel olarak kendi doktorumda daha geri, şehir hastanesi ve gittiğim diğer 3. Hastanede sat tarihinden bir iki gün önde çıkıyor. Bu iki hastanede aynı cihaz, kendi doktorumda daha eski bir cihaz var. Yani cihaza, doktorun ölçümüne göre değişiyor. Kalp atışını ilkinde vajinal ikincisinde karından duydum öyle çevremizde duyduğumuz dört nala atış gibi değildi, zaten ilkinde doktor da daha yeni oluşmuş dedi. İnşallah hızlanır iyice :) insan hep başka bir aşamayı istiyor bekliyor...

Karından ultrasonla canım böyle aşırı net değildi küçüçük ya ama duydum pıt pıt 🥰 o an hiç bitmesin istedim valla. Bat 7+1 diyordu ☺️
Canm ya ne cok bekledin onun icin.cok sukur. Ben de bugun keseyi gorunce agladm. Bat 7+1 ultrasyonda gorunen miydi. Hee ben 6+4 die hatrladm.

X