2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar benim diş eti kanamam başladı, birdenbire oluyor ama özellikle yemek sonrası. Hiç bu durumla karşı karşıya kalan var mı? Dişçiye de gidemem ne yapacağımı bilemedim. Karbonatlı suyla gargara yapıyorum sadece.
Bende eskiden vardı gingivitis diye bir rahatsızlık bana diş doktoru anastezi vs uyuşturmadan diş etlerimi rahatlatmıştı iyice kanatmıştı bir daha da hiç kanamamıştı.

Hamileyken vücudumuzda daha fazla kan olduğu için burun ve diş eti kanamalari normal canım hatta diş eti kanaması hamilelik belirtileri içinde bile yer alıyor. Benimde her diş fırçalama sırasında kanama oluyor bazen elma isirirken bile elmada kan görüyorum o derece.
Benimde aynı, yemek yerken oluyor arada sırada. Artık doğuma kadar idare edicem mecbur 😔

Siddetli kalp çarpıntısı, baş dönmesiyle doktora gittim 14/9 du ilaç başladı doktorum. Tansiyon ilacı kullanıyorum. Sizde dikkat edin gebelikte tansiyon çok tehlikeli geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim ben de birkaç gün sağlık ocağından takip edip haftaya randevum var doktoruma danışacağım zaten benim kalp çarpıntısı falan yok sadece baş ağrısı oluyor o da tansiyonum yüksek olmadığı halde de başım ağrıyor bunun sebebini de bilmiyorum �nternetten okudum gebelik zehirlenmesi oydu bu düşüydü bunlar çok psikolojimi bozdu keşke hiç internetin okumasaydım ama teşekkür ederim gerçekten bu kadınlar kulübünde yazdım gördüğüm mesajları bana gerçekten moral oldu

Kahverengi kan gelen var mı? Biraz artmaya başladı miktarı regl kadar olmasa da karnımda regl hissiyatı var.. Progestan ve coraspirin kullanıyorum ama korkuyorum

Kızlar benim diş eti kanamam başladı, birdenbire oluyor ama özellikle yemek sonrası. Hiç bu durumla karşı karşıya kalan var mı? Dişçiye de gidemem ne yapacağımı bilemedim. Karbonatlı suyla gargara yapıyorum sadece.
Bence gidip kanama değerlerinize baktirin önemli başka bisey cikabilir

Yarn 5+1 olacak kese gorunur mu sizce yoksa daha ileri tarihe mi alaym randevu. Daha kan bile vermedim☺
Kese görünür, gittiğinde dr kana da bakar :)
Günaydın herkese 4+5 im hcg 5655 geldi yarın dr a gideceğim sizin bu günlerde kac gelmişti
Benim hastanede 4+2 de 600 gelmişti. 1.5 gün sonra sağlık ocağına verdim 1030 geldi.
İlk gebelikte 6 dişim kırıldı kendiliğinden. Diş etlerim de kanıyordu. Hiç bişe yapamadım. Doğumdan sonra gidip yaptırdım. 1 tane daha vardı yaptırmam gereken hamile olduğumu öğrendim öyle kaldı. Sirkeli su, karbonatlı su çalkalayınca iyi geliyordu.

Kese görünür, gittiğinde dr kana da bakar :)

Benim hastanede 4+2 de 600 gelmişti. 1.5 gün sonra sağlık ocağına verdim 1030 geldi.

İlk gebelikte 6 dişim kırıldı kendiliğinden. Diş etlerim de kanıyordu. Hiç bişe yapamadım. Doğumdan sonra gidip yaptırdım. 1 tane daha vardı yaptırmam gereken hamile olduğumu öğrendim öyle kaldı. Sirkeli su, karbonatlı su çalkalayınca iyi geliyordu.
Bende karbonatlı su yapıyorum idare ediyor öyle

Arkadaşlar bunlar nedir acaba kafama takıldı sorun var mıdır ki sağlık ocağındaki doktor yokmuş bugun gidip soramadım sizlerin bilgisi varmı bu konuda acaba 🤔

Eklentiler

• Screenshot_2023-12-25-13-57-27-359_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2023-12-25-13-57-27-359_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    47 KB · Görüntüleme: 47
Kızlar ya bir şey soracağım bugün biraz sinirlendim elim ayağım titredi sinirden tartıştım biriyle biraz da karnım ağrıyor ama normal ağrı mı sinirlendiğim için mi oldu bilmiyorum. Bir şey olur mu ya korktum da.

Çok teşekkür ederim ben de birkaç gün sağlık ocağından takip edip haftaya randevum var doktoruma danışacağım zaten benim kalp çarpıntısı falan yok sadece baş ağrısı oluyor o da tansiyonum yüksek olmadığı halde de başım ağrıyor bunun sebebini de bilmiyorum �nternetten okudum gebelik zehirlenmesi oydu bu düşüydü bunlar çok psikolojimi bozdu keşke hiç internetin okumasaydım ama teşekkür ederim gerçekten bu kadınlar kulübünde yazdım gördüğüm mesajları bana gerçekten moral oldu
Gebelik zehirlenmesi bildigim kadarıyla 20. Haftadan sonra anı tansiyon yükselmesiyle olabiliyor. Hayır, korkmayın... tedbir bizden takdir Allah tan.🌺

Kahverengi kan gelen var mı? Biraz artmaya başladı miktarı regl kadar olmasa da karnımda regl hissiyatı var.. Progestan ve coraspirin kullanıyorum ama korkuyorum
Benim var kahverengi lekelenmem. Coraspirin ve kan sulandırıcı iğne kullanıyorum. Progestanda kullanıyorum. Bugün kontrole gittim doktor kırmızı pıhtılı olmadığı sürece normal dedi. İlaçlar yapabiliyormuş

X