2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar ben de 8 haftalık oldum bugün yaklaşık 1 haftadır yemeklerin kokusundan tiksiniyorum öğürmelerim başladı ama kusmam yok çok şükür ama çoğu zaman yemek yiyemiyorum

Ya evet gerçekten önce 14 gün acaba gebe miyim diye bekle sonra kesesini görmeyi bekle sonra kalp atışı, sonra en ufacık bir ağrıda yüreğimiz hopluyor🥺 Allahım sağlıkla nasip etsin hepimize inşallah, gerçekten en başından sabırlı olmayı öğretiyor
Amin insallah bir su riskli dönemleri atlatsaydık eminim biraz rahatlayacağız 🙏🏻

Benimde aynı sanki çok yemişim midem şişmiş gibi halbuki yemek yeme oranım yarı yarıya azaldı. Ne yersem sindirim sorunum varmış gibi şişiyorum sonra da rahatsızlık ve bulantı başlıyor.
Aynen bulantı dışında bende öyleyim aşırı şişkinlik var ve normalde yediğimin yarısını yiyebiliyorum artık

Silme canim direk suyla seyrelt bir kapta ılık suyla sonra yıka vajinani tabi dıştan ben de yaşamıştım daha önce gynolomexin krem de vermişti zararı yok demişti benim doktorum sor istersen sen de mutlaka iç camasirini değiştir bi de bol yoğurt bende de olacak gibi hissediyorum da insallah olmaz ama sarı akıntı sıkıntı bakması lazımdı hocanın.
Bilmem ki sarı da olabilir dedi. Ondan sordum nasıl bakılıyor yani vajinal muayene mi yapması gerekiyordu? Tek bakışla anlaşılan bir şey mi bu mantar mı bakteriyel enfeksiyon mu olduğu... kaşıntı varsa daha çok mantar ile ilgili olduğunu ve bebeğe direkt zararı olmadığını okumuştum o yüzden daha çok ondan şüphelendim ve sirkeyle geçirmeye çalıştım doktorun dediği gibi. Ama bakteriyel bi durumsa sıkıntı olabiliyor sanırım... bir sonraki randevum 6 ocakta kaşıntı artarsa doktora yazmayı düşünüyorum

Kızlar benim diş eti kanamam başladı, birdenbire oluyor ama özellikle yemek sonrası. Hiç bu durumla karşı karşıya kalan var mı? Dişçiye de gidemem ne yapacağımı bilemedim. Karbonatlı suyla gargara yapıyorum sadece.

Kızlar benim diş eti kanamam başladı, birdenbire oluyor ama özellikle yemek sonrası. Hiç bu durumla karşı karşıya kalan var mı? Dişçiye de gidemem ne yapacağımı bilemedim. Karbonatlı suyla gargara yapıyorum sadece.
Hamileyken vücudumuzda daha fazla kan olduğu için burun ve diş eti kanamalari normal canım hatta diş eti kanaması hamilelik belirtileri içinde bile yer alıyor. Benimde her diş fırçalama sırasında kanama oluyor bazen elma isirirken bile elmada kan görüyorum o derece.

Canım gece düşük yaptım ben.. Çarşamba kontrole gideceğim içerde parça kalmış mı bakılacak.. rabbim sağlıkla kucağınıza almayo nasip etsin inşallah size
Çok geçmiş olsun, Rabbim sağlıcakla hayırlı zamanda nasip etsin inşallah. Sizi de sıhhat afiyetten ayırmasın inşallah💐

Kızlar birkaç gündür başım ağrıyordu ben de akşamüstü tansiyonumu ölçtüm 13.7çıktı bu tehlikeli mi sizce sabahtan beri tekrar tekrar ölçüyorum akşam 12.4 olmuştu sabah da ölçtüğüm zaman 13'tü acaba gerçekten yüksek bir tansiyonmu çok korkuyorum gerçekten bir de evdeki tansiyon aleti 4-5 yıla ait bir dijital tansiyon aleti acaba buna güvenmeli miyim yoksa sağlık ocağında bir hafta ölçüm yapmalı mıyım
Siddetli kalp çarpıntısı, baş dönmesiyle doktora gittim 14/9 du ilaç başladı doktorum. Tansiyon ilacı kullanıyorum. Sizde dikkat edin gebelikte tansiyon çok tehlikeli geçmiş olsun

X