2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Devlet hastanesine gittim. 5 hasta birden aldı. Bakması 1 dk sürmedi. Eşimi de almadı. 5 dk da 5 hasta baktı Yolk oluşmamış bebek yok kese bomboş bak bişe yok diye ekranı gösterdi. Daha önce tüp bebek yaptırdım ekoprin, progestan fitil kullandım tekrar gerekir mi dedim. Sekretere dönüp söylediği ilaçları yaz kullansın dedi. Sorularımı sorarken bir yandan başka hastayı dinledi. Ordan çıkıp özel hastaneye gittim. Hiçbirini kullanma yolk da kalp atımı da var , haftaya dinleyelim dedi. Tüm kan değerlerime bakmak için test yaptı. Kan testleri ile birlikte 2000 tl ödedim. İki dr arasında bu kadar fark olmamalıydı. Üzücü.
Devletin ultrason cihazları kalitesiz görüntü net değil detay göstermiyor bende önceki gebelikte hem devlete hem özele gidiyordum devletin verdiği ultrason kağıdında cocuk görünmüyordu bile 😄

Ben 5+0 da gittim 5 gün önce evdeki erken gebelik testi silik çıkmıştı. Adetime göre gittim kese görünmedi korktum kan verdirdi doktor 216 çıktı düşük diye endişe ettim 2 gün sonra tekrar baktım 487 çıktı geç döllenmeymiş sanırım. Kese için perşembe gidicem. istersen cuma cumartesi git sende daha kesin olur tabi evde ne zaman baktın
Benim bugün 4+5 5655 geldi hcg benimde erken döllenme yarın kese görünecek mi merakla bekliyrm

Deneyimli gebelere sesleniyorum. İlk üç ayında antibiyotik kullanan oldu mu? Doktorum yazdı ama korkuyorum. 😢

Deneyimli gebelere sesleniyorum. İlk üç ayında antibiyotik kullanan oldu mu? Doktorum yazdı ama korkuyorum. 😢
Bende kullancam bu gidise 3. Gebeliğim benim ama bende ilk kez 3 ay içinde antibiyotik kullancam enfeksiyonun bebege gecmesindense doktorun bebeğe zarar vermicek olan antibiyotigi vermesi onu kullanmak en mantıklısı bence. Benimde idrar testimde enfeksiyon çıktı yarın idrar kültürü vereceğim onun sonucuna göre belirlenecek antibiyotik kullanıp kullanmayacağım

Bende kullancam bu gidise 3. Gebeliğim benim ama bende ilk kez 3 ay içinde antibiyotik kullancam enfeksiyonun bebege gecmesindense doktorun bebeğe zarar vermicek olan antibiyotigi vermesi onu kullanmak en mantıklısı bence. Benimde idrar testimde enfeksiyon çıktı yarın idrar kültürü vereceğim onun sonucuna göre belirlenecek antibiyotik kullanıp kullanmayacağım
Ben test falan vermedim. O zaman dediğiniz gibi enfeksiyon olup olmadığından emin olup bari öyle kullanayım. Beni sadece muayene etti aile hekimi. Parol aldım sadece. Bir de balgam söktürücü efervesan aldım ama antibiyotik için beklicem.

Ben test falan vermedim. O zaman dediğiniz gibi enfeksiyon olup olmadığından emin olup bari öyle kullanayım. Beni sadece muayene etti aile hekimi. Parol aldım sadece. Bir de balgam söktürücü efervesan aldım ama antibiyotik için beklicem.
Tabiiki mutlaka sağlık ocağında hastanede nerde oldugu farketmeksizin testlerinizi mutlaka yaptırın daha sonra sonucu önce takipli olduğunuz kadın doğum doktorunuzla paylaşıp onun söylediklerin doğrultusunda hareket edin. Ben de idrar testini sağlık ocağında verdim ordaki doktor yarin gel idrar kültürü yapalım ama sonuç 3-4 icinde cikar anca dedi sonuc cikinca gerekirse antibiyotik veririm dedi ama ben asla kendi dogum doktoruma danışmadan aile hekiminin verdiği antibiyotiği kullanmam zaten idrarda enfeksiyon var idrar kültürü alalim yarin dedigi an kendi doktoruma yazdım oda var ama cok fazla degil su içimini maksimuma çıkar 4-5 litre su içmeye çalış bu gece yarın öyle test ver sonucu da bana al gel ben gerek görürsem yazarım antibiyotik kullanımını sana dedi zaten sağolsun. Mutlaka testlerinizi yaptırın ve kendi kadin doğum doktorunuza gösterin o yönlendirsin sizi nacizane fikrim bu yönde ben 3 gebeligimde de hep bu yolu izledim

Devlet hastanesine gittim. 5 hasta birden aldı. Bakması 1 dk sürmedi. Eşimi de almadı. 5 dk da 5 hasta baktı Yolk oluşmamış bebek yok kese bomboş bak bişe yok diye ekranı gösterdi. Daha önce tüp bebek yaptırdım ekoprin, progestan fitil kullandım tekrar gerekir mi dedim. Sekretere dönüp söylediği ilaçları yaz kullansın dedi. Sorularımı sorarken bir yandan başka hastayı dinledi. Ordan çıkıp özel hastaneye gittim. Hiçbirini kullanma yolk da kalp atımı da var , haftaya dinleyelim dedi. Tüm kan değerlerime bakmak için test yaptı. Kan testleri ile birlikte 2000 tl ödedim. İki dr arasında bu kadar fark olmamalıydı. Üzücü.

Ayy şu doktor farkları çok iğrenç bir durum iyi ki başka hastaneye gitmişsiniz okuyunca bende üzüldüm bu fark durumuna iyi doktora denk gelmek şans işi cidden yaa. 😔

Kızlar cevaplarsanız çok sevinirim bugün acayip bir sağ kasik ağrısı yaşadım bir kaç dakika surup geçti hala karnım ragl ağrısı gibi ağrıyor çok korktum 7+4 um var mı benim gibi kaşık ağrısı regl ağrısı çeken sürekli kendimi yokluyorum kanamam var mı diye yok cok şükür ama cok korkuyorum ya. Bildiğin regl ağrısı şiddetli ama. Sonra hafifledi.

Selam kızlar bugün (7+1) kalp atışını dinlemeye gittim duydum çok şükür 🥰 1 cm olmuş miniğim 🤭 çok güzel bir duygu bekleyen herkes sağlıkla duysun inşallah, sağlıkla büyüsün bebişlerimiz 🥰
Doktorun istediği tahliller için 5600 tl dediler , bende fakülte ya da devlette yaptırırım düşüncesiyle çıktım ama ne devlette ne fakültede randevu var ☹️
Doktorunuz ne tahlili istedi acaba ?

Kızlar ben bugün doktora gittim benim adete göre 5+3 ama kese boyutu 6+2 ye uygun çıktı kese var yolk sacı olmuş dedi gösterdi sizce geç mi bebek olması lazım degilmi kalp atışı olması lazım degilmi yaa acaba gelişimi.mi durmuş ya doktor sağlıklı gebelik dedi iyi güzel dedi ama içim rahat değil ya dedi cumartesi tekrar gel Altan muane etti

Wonderfullady Wonderfullady emzirme konusunda bişe dedi mi dr un. Kaç haftalıksın. Devletteki dr emzirmeyi bırakman gerekir. Emzirdikçe rahimde kasılan hormon artıyor ve düşüğe sebep oluyor dedi. Özele gittiğim dr emzirebilirsin sakınca yok dedi. Bebeğime öğün arttırıp bırakmaya çalışacağım sanırım. Senin dr un ne diyor bu konuda..

Kızlar ben bugün doktora gittim benim adete göre 5+3 ama kese boyutu 6+2 ye uygun çıktı kese var yolk sacı olmuş dedi gösterdi sizce geç mi bebek olması lazım degilmi kalp atışı olması lazım degilmi yaa acaba gelişimi.mi durmuş ya doktor sağlıklı gebelik dedi iyi güzel dedi ama içim rahat değil ya dedi cumartesi tekrar gel Altan muane etti
Ne güzel dr sağlıklı gebelik demiş. Keyfini cıkar. Bazen 7.8. Hafta dinliyorlar. Yolk oluşmuş korkma. Hayırlı olsun

X