2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar selam ancak kendime gelebildim cumartesi sezeryanla doğum yaptım yeterli açılmam olmadı.narkoz ağrılarına çözüm bulabilen var mı? Kahve ve parol dışında ? Arveles iyi ama izin vermedi doktor. Bir de sarılık derdimiz var haftasına göte zayıf doğdu uyanmıyor her şeyi denedik çok zor uyanıyor

Kızlar merhaba Sadece anne sütü veren anneler bebişler kilo alımı nasıl günlük kaç gram alıyor haftalık kaç gram alıyor Doktor randevularınızda nasıl sonuçlandı
Canım ben hiç mama vermedim hastahanede de kilo verdiğinde direndim surekli emzirdim emse de emmese de süt gelmiyordu ama sıcak suyla övüp sagdim bir damla bile gelse ucundan kaşıkla aldik bebege verdik 😀 surekli emer gördükleri için vermediler mama 3700 doğdu hastahaneden çıkarken 3440 idi 3.gunun sonunda sütüm düzgün gelmeye başladı 7,gun ilk muayenesinde tartildi 3650 idi şuan 10 günlük 3750 civarı

Bende 38+3 üm, kasilmalar bende de var karinda sertleşme, toplanma, adet sancisi gibi bi ağri ,hafif belde agri oluyo böyle,gerçekten beklemekte zormuş,doktor ne dedi açilma olmayinca,suni sanci fitil filan veriyolar ama genelde
Pazartesi başlatmayı deneyecektik zaten doğumu, ben dün çok yoğun olunca gideyim dedim. 5 dkda bir sancı kasılma olunca gel diyip gönderdiler :) bugün biraz daha toplanmalar var ama hala daha yoğunlukla kasık bölgesinde hissediyorum karındansa

Korunmasız ilişki ve yürüyüş öneriyolar hızlanması için. Ahududu yaprağı çayı ve hurma da bonus olur 🤞
Ya iki hafta önce kendi doktorum tatildeyken hastanede başka bi doktora muayene olmuştum proftu, ilişki meselesini sorduk bi etkisi olmadığını hatta bu haftalarda önermediklerini söylemişti eşim de zaten korkuyordu hepten vazgeçti😂

Kızlar merhaba Sadece anne sütü veren anneler bebişler kilo alımı nasıl günlük kaç gram alıyor haftalık kaç gram alıyor Doktor randevularınızda nasıl sonuçlandı
3500 doğdu hastanede iki günde 3290 oldu ertesi gün de aynı çıktı mama takviyesi verildi çıktığımda tartmadilar ertesi gün randevuda 3295 çıktı bir hafta sonunda şuan 3600 oldu çok şükür mama da veriyorum sütüm yetmiyor maalesef 😔

3500 doğdu hastanede iki günde 3290 oldu ertesi gün de aynı çıktı mama takviyesi verildi çıktığımda tartmadilar ertesi gün randevuda 3295 çıktı bir hafta sonunda şuan 3600 oldu çok şükür mama da veriyorum sütüm yetmiyor maalesef 😔
Benimde 3890 doğdu hastanede 3650 ye düştü 14 günlük 4020 oldu 20 gunluk olduğunda 4120 oldu cocuk doktoru 1 hafta süre verdi mama için kilo alımını anlamak için ben pazarcı tartici var annemde 4260 çıktı 5 günde bakalım ne olacak

Ya iki hafta önce kendi doktorum tatildeyken hastanede başka bi doktora muayene olmuştum proftu, ilişki meselesini sorduk bi etkisi olmadığını hatta bu haftalarda önermediklerini söylemişti eşim de zaten korkuyordu hepten vazgeçti😂
Suni sancinin içindeki madde semenin içindeki prostaglandinin sentetik versiyonuymus ve çok oneriliyo aslında hem oksitosin salgiliyosun o da rahmi kasıyo. Son haftalarda zarlar ayrılırsa yani su gelişi varsa onerilmiyomus sadece. O zaman enfeksiyon riski olabiliyomus.

Merhabalar, salı günü 1 cm açılma ve Nstde kasılmalarla doktorum doğumun başladığını, eve gidip bol bol yürüyüş yapmamı tavsiye etmişti. Bugün kontrolde 3 cm açılma görünce yarın sabah yatırmaya karar verdi. Gece bile bastırabilir dedi heyecanlı bir geceye giriyorum bakalım. Muhtemelen yarın en kötü suni sancıyla destekleyip bitirecek işi🤩 çekeceğim ağrı pek gözümde yok yeterki bebeğimi kucağıma alayım ve şu ağır halden kurtulayım diye bekliyorum. İnşallah yarın ben de doğuranlar kervanına katılıyorum dua edin kızlar🥰

Ben canım . Eşimle mafolduk 😣 gaz çıkarıyor ama yetmiyor ağlama krizine girdiği zaman susmuyor uyumuyor, uyusa 10 dk sonra uyanıyor .. sab simplex damla aldık 1 gün iyi geldi yine krizlerde . Bugün de bio gaia damla aldık 😞 sırtta gaz çıkarma , sıcak havlu , duş , sıcak suda oturtma hiç bişey fayda etmedi.. sabah 6 dan beri yarım saat uyumamıştır
Bizde sab simplex damla kullanıyoruz bugün 3 gün oldu sanki hafif bir azalttı gibi suanlik takip ediyorum

Bizdede sarılık tehlikesi vardı doğum kilosun dan düşüyordu. Mama takviyesi yaptık toparlanmaya başladı.sarılık olmasındansa mama vermeyi tercih ettim tabiki şuanda günde 5 kere 60cc kadar mama veriyorum. Her 2 emzirmede bir mama verebilirsin dedi doktor. Sizde mutlaka danısın doktorunuza. İnşallah herşey yolunda gider🙏
Teşekkürler sütüm fazla şuan arada sağıp veriyorum umarım bir an önce düzelir

İlk gebelikte azar azar 40 gün sürdü sonra normal adet e döndü. Bu gebelikte 5 ağustosta sezeryan oldum. Hala devam ediyor
Bende 5 ağustosta sezaryen oldum benimkide hayla devam kaç gün sürecek daha ya baş dönmesi yaşiyorum doktor kan ilacı vermiş o kadar kötü kokuyor ki içemiyorum ya benim midem ilaç kaldırmıyor mecbur içiyorum arada bazende içmiyorum

Kizlar akşam 16.30 civari dogurdum
Gece hafif düzenli sancilar başladi sabah devam etti hastaneye geldim 3-4 cm açilma olmuş,ama sanci bianda yok oldu hastanede nst de gorulmedi,doktor eve yolladi,1 saat sonra sanci artti siddetlendi tekrar hastaneye geldik 7 cm acilma olmuş suyu patlatip doguma aldilar
Maşallah, gözünüz aydın 🌸🥰

Gece hafif düzenli sancilar başladi sabah devam etti hastaneye geldim 3-4 cm açilma olmuş,ama sanci bianda yok oldu hastanede nst de gorulmedi,doktor eve yolladi,1 saat sonra sanci artti siddetlendi tekrar hastaneye geldik 7 cm acilma olmuş suyu patlatip doguma aldilar
Maşallah gözünüz aydın darısı bana ve bekleyen bütün annelere. Bende sizi merak ediyordum siteye girip bakiyordum aramizda 1 hafta vardi darısı bana sancım gelirde inşallah

Ilk doğum mu kolaydi 2. Mi en çok bunu merak ediyorum. 2. Daha kolay diyor herkes ama gerçekmi açılma daha hizli oluyormus

Hayırlı olsun, şükür sen de kurtuldun, sağlıkla mutlulukla büyütün inşallah 🍀

Kızlar selam ancak kendime gelebildim cumartesi sezeryanla doğum yaptım yeterli açılmam olmadı.narkoz ağrılarına çözüm bulabilen var mı? Kahve ve parol dışında ? Arveles iyi ama izin vermedi doktor. Bir de sarılık derdimiz var haftasına göte zayıf doğdu uyanmıyor her şeyi denedik çok zor uyanıyor
Bana Dr arveles yazmıştı 2 gün kullandım ama baktım adet kesiliyor arvelesi bıraktım. Narkoz ağrısı boynuma ve omzuma vurmuştu doğumdan 3 gün sonra geçmişti . Senin biraz uzun sürmüş ağrısı. Sarılık varsa mutlaka yemeli, şırınga ile ağzına sıkabilirsin uykuda içiyorlar.
Bende 5 ağustosta sezaryen oldum benimkide hayla devam kaç gün sürecek daha ya baş dönmesi yaşiyorum doktor kan ilacı vermiş o kadar kötü kokuyor ki içemiyorum ya benim midem ilaç kaldırmıyor mecbur içiyorum arada bazende içmiyorum
Arveles adeti kesiyor, kan ilacını değiştirebilirsin. Ben gynoferon kullanıyorum. Kokmuyor. Midemi de rahatsız etmedi

Bana Dr arveles yazmıştı 2 gün kullandım ama baktım adet kesiliyor arvelesi bıraktım. Narkoz ağrısı boynuma ve omzuma vurmuştu doğumdan 3 gün sonra geçmişti . Senin biraz uzun sürmüş ağrısı. Sarılık varsa mutlaka yemeli, şırınga ile ağzına sıkabilirsin uykuda içiyorlar.

Arveles adeti kesiyor, kan ilacını değiştirebilirsin. Ben gynoferon kullanıyorum. Kokmuyor. Midemi de rahatsız etmedi
Merhaba. Eylül annelerinden geldim 🤗. Arvelesin oyle bir etkisi var mı doktorların falan soyledigi? Ben adet zamanları agrım oldugunda hep arveles kullanırdım adetimi kesmedigi için. Bana ilk dogumumda kullanabilirsin demişti doktor kesme yapmamıstı diye hatırlıyorum. Ama ben emzirmedim. Agrıda baya etkili ilaç Ne kullanılır yerine. ?

X