2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Merhaba. Eylül annelerinden geldim 🤗. Arvelesin oyle bir etkisi var mı doktorların falan soyledigi? Ben adet zamanları agrım oldugunda hep arveles kullanırdım adetimi kesmedigi için. Bana ilk dogumumda kullanabilirsin demişti doktor kesme yapmamıstı diye hatırlıyorum. Ama ben emzirmedim. Agrıda baya etkili ilaç Ne kullanılır yerine. ?
Merhaba, Dr um arveles yazmış, 2 gün kullanınca kesti, bırakınca daha yoğun geldi. Hamileliklerden önce tedavi görürken başka bir dr adet i azaltır düzenli iç keser demişti. Hakikaten kesmişti. Hastanede çıkarken ağrı kesici iğne yaptırdım tekrar ilaç kullanmadım. Daha etkilisini bilemiyorum

Merhaba, Dr um arveles yazmış, 2 gün kullanınca kesti, bırakınca daha yoğun geldi. Hamileliklerden önce tedavi görürken başka bir dr adet i azaltır düzenli iç keser demişti. Hakikaten kesmişti. Hastanede çıkarken ağrı kesici iğne yaptırdım tekrar ilaç kullanmadım. Daha etkilisini bilemiyorum
Benim ilk dogumunda cok agrım oldu. Oyuzden cok agrıkesici içtim. Sizin olmadı ozaman. ❤️ ay darısı başıma inşallahh

Benim ilk dogumunda cok agrım oldu. Oyuzden cok agrıkesici içtim. Sizin olmadı ozaman. ❤️ ay darısı başıma inşallahh
İlk doğum benim de çok ağrılıydı. Ağrıdan ilk kalkışta bayılmıştım😄 ikinci doğumda daha iyiydim. Daha rahat kalktım ve sık yürüdüm. Vurdukları iğne yeterli geldi. İnşallah sizin de öyle olur 🍀

3500 doğdu hastanede iki günde 3290 oldu ertesi gün de aynı çıktı mama takviyesi verildi çıktığımda tartmadilar ertesi gün randevuda 3295 çıktı bir hafta sonunda şuan 3600 oldu çok şükür mama da veriyorum sütüm yetmiyor maalesef 😔
Kaç cc mama veriyorsun günde canım? Birde sağım yapıyor musun?

Kızlar bende doğum yaptım tam 38. Haftamda normal doğum yaparak dünyaya Güneşimi getirdim suyum geldi diye gitttim gelmemiş ama 5cm açılmam olunca yatışım verildi 1 hafta öncesinde nişanım gelmişti zaten
Hayırlı uğurlu olsun 😍 Allah analı babalı büyütsün 🙏🏻 Hastanedeki süreciniz nasıl geçti, hemen arttı mı açılmanız?

Doğan bebeğe kaçıncı gün d vitamini başladınız. Ben 5. Gün kontrol sonrası başlanıyor diye hatırlıyorum. Sağlık ocağındaki hemşire 15. Gün başla dedi. Sizin Drlar ne dedi?

Kızlar merhaba Sadece anne sütü veren anneler bebişler kilo alımı nasıl günlük kaç gram alıyor haftalık kaç gram alıyor Doktor randevularınızda nasıl sonuçlandı
günlük 25 g mı alması gerekiyordu tam emin değilim. 5.gün kontrolde doğum kilosuna geri dönmüştü iyiydi. ben bazı günler sadece emziriyorum yetiyor bazı günler de sütüm az geliyor oğlum da huzursuz oluyor ağlıyor emse bile anlayıp mama veriyorum günde bir kaç kez. uykumu aldıysam dinlenebildiysem daha fazla sıvı tükettiysem sütüm de artıyor.

Moralim çok bozuk kızlar bugün 17.günümüz randevumız vardı doğum kilosuna ulaşamamış henüz. Mamayı az veriyorsın sütün çok az senin dedi . 2 aya kesilirse şaşma dedi :KK43: 60cc günde 5 kere veriyordum şimdi 90-120 ne kadar alıyorsa ver dedi. Sınırı yok dedi. Her ağladığında emzirceksin ve her emmeden sonra sağım yapacaksın dedi. Biberon verme memeni reddebilir kaşık biberon veya şırınga dedi. Sütü arttırıcı ne kullanıyosun dedi bestlak rezene çayı tahin falan dedim. Bestlak damlada çemen var o acılaştırabiliyor sütü o zaman da çok istemeye bilir seni dedi. Ben ne ara vakit bulucam dinlencem uyucam bilmiyorum her ağlama ya meme vericem falam sağım da var. Moralim asırı bozuk. Bu cocuk aç tabi durmaz dedi. Anne olarak kendimi berbat hissettim :KK43:

Moralim çok bozuk kızlar bugün 17.günümüz randevumız vardı doğum kilosuna ulaşamamış henüz. Mamayı az veriyorsın sütün çok az senin dedi . 2 aya kesilirse şaşma dedi :KK43: 60cc günde 5 kere veriyordum şimdi 90-120 ne kadar alıyorsa ver dedi. Sınırı yok dedi. Her ağladığında emzirceksin ve her emmeden sonra sağım yapacaksın dedi. Biberon verme memeni reddebilir kaşık biberon veya şırınga dedi. Sütü arttırıcı ne kullanıyosun dedi bestlak rezene çayı tahin falan dedim. Bestlak damlada çemen var o acılaştırabiliyor sütü o zaman da çok istemeye bilir seni dedi. Ben ne ara vakit bulucam dinlencem uyucam bilmiyorum her ağlama ya meme vericem falam sağım da var. Moralim asırı bozuk. Bu cocuk aç tabi durmaz dedi. Anne olarak kendimi berbat hissettim :KK43:
Öncelikle sakin olun ,kötü bir doktora denk gelmişsiniz .. süt denen şey emdikçe artar bu bir ...herkesin memesinden fışkırmıyor ilk etapta , çocuğa yetmezse mama ilave edilir o sırada anne uyur dinlenir . Sütü en çok arttıran şey dinlenmek,uyumak ve keyifli olmak ...bebek her ağladığında meme istiyor anlamında değildir . İlk bebeğimde çok sıkıntılar yaşamış ve bunalıma girmiş bir anne olarak o doktora bir daha gitmemenizi öneririm. En kötü ihtimalle mama ile büyür ve sizden kıymetli değil. Siz yine harika bir anne olursunuz ...

Öncelikle sakin olun ,kötü bir doktora denk gelmişsiniz .. süt denen şey emdikçe artar bu bir ...herkesin memesinden fışkırmıyor ilk etapta , çocuğa yetmezse mama ilave edilir o sırada anne uyur dinlenir . Sütü en çok arttıran şey dinlenmek,uyumak ve keyifli olmak ...bebek her ağladığında meme istiyor anlamında değildir . İlk bebeğimde çok sıkıntılar yaşamış ve bunalıma girmiş bir anne olarak o doktora bir daha gitmemenizi öneririm. En kötü ihtimalle mama ile büyür ve sizden kıymetli değil. Siz yine harika bir anne olursunuz ...
Mama ile de büyüyebilir tabi anne sütü gibi olmasa da yapacak birşey yok ben elimden gelenin fazlasını yapıyorum ama sütümün yetmiyor oluşu bu düşünce gerçekten üzüyor beni umarım emerse kuvvetlendikçe o zaman sütüm artar tek isteğim bu. Teşekkür ederim 🙏💕

Kızlar bebek beni yatağa bağladı hep emmek istiyor memede aç tok farketmiyor sizde durum nasil
Offf bende aynıyım canım 9 günlük olduk bu iki
Gündür özellikle sürekli memedeyiz bağırsakları gurul gurul gaz çıkarmasına rağmen çok gazı var gazı oldukçada sürekli meme arıyor rahatlamak için

Doğru düzgün yatamıyorum dönerken inanılmaz yavaş dönmeye çalılıyorum ona rağmen çok ağrıyor çok canımı acıtıyor çatı ağrısı yastık hep var ama kesmiyor malesef yürüyemez oldum yarın sezeryana giriyorum kısmetse 🙏🏼
Çatı agrısı yazılarını ararken sizin mesajınızı gördüm aramızda 1 ay varmıs sanırım sizin sezeryan oldugunuz hafta ve gunumde ben de sezeryana giricem☺️ inşallah tabi. Sag salim bebişlerinizle mutlu günler inşallah ❤️

X