2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Merhaba agustos anneleri. Cogunuz dogurdumuz galiba☺️saglıklıca mutlu gunler geciririsiniz umarım. bişeyi sorucaktım 2-3 hafta içinde benimde dogum gerçekleşicek gibi. Magnezyum kullananlarınız hangi haftada magnezyumu bıraktırdı doktorunuz. Ya da dogumdan sonra devam etti mi. Demir ilacı vitamin hapları d vit damlayı falan devam et diyorlar ama magnezyum gerekiyor mu? Bir de aranızda kan sulandırıcı igne kullanan varmıydı dogumdan sonra devam eden oluyor mu?

günlük 25 g mı alması gerekiyordu tam emin değilim. 5.gün kontrolde doğum kilosuna geri dönmüştü iyiydi. ben bazı günler sadece emziriyorum yetiyor bazı günler de sütüm az geliyor oğlum da huzursuz oluyor ağlıyor emse bile anlayıp mama veriyorum günde bir kaç kez. uykumu aldıysam dinlenebildiysem daha fazla sıvı tükettiysem sütüm de artıyor.
Hangi mamayi kullanıyorsunuz

Merhaba agustos anneleri. Cogunuz dogurdumuz galiba☺️saglıklıca mutlu gunler geciririsiniz umarım. bişeyi sorucaktım 2-3 hafta içinde benimde dogum gerçekleşicek gibi. Magnezyum kullananlarınız hangi haftada magnezyumu bıraktırdı doktorunuz. Ya da dogumdan sonra devam etti mi. Demir ilacı vitamin hapları d vit damlayı falan devam et diyorlar ama magnezyum gerekiyor mu? Bir de aranızda kan sulandırıcı igne kullanan varmıydı dogumdan sonra devam eden oluyor mu?
36 da bırakılması gerekiyor diye biliyorum ben o zaman birakmistim

Çatı agrısı yazılarını ararken sizin mesajınızı gördüm aramızda 1 ay varmıs sanırım sizin sezeryan oldugunuz hafta ve gunumde ben de sezeryana giricem☺️ inşallah tabi. Sag salim bebişlerinizle mutlu günler inşallah ❤️
Ahh çok teşekkür ederim biz kavuştuk yavrumla herşey geçiyor zamanla inanın vücudumuz olağanüstü gerçekten doğum yapalı 13 gün olmuş bile ağrı sızı bitti çok şükür darısı sağlıkla size inşallah 🙏🏼🧿💕

taburcu ederken reçete edildi hemen başlayın dendi eve gidince
5. Gün gel dedi söylemedi bana. Teşekkür ederim
15.gun başlayacağız biz de hem doktor hem sağlık ocağı hemşiresi öyle dedi
Sağlık ocağı bana da 15 dedi. 2 gün daha bekleyeyim o halde teşekkür ederim
Moralim çok bozuk kızlar bugün 17.günümüz randevumız vardı doğum kilosuna ulaşamamış henüz. Mamayı az veriyorsın sütün çok az senin dedi . 2 aya kesilirse şaşma dedi :KK43: 60cc günde 5 kere veriyordum şimdi 90-120 ne kadar alıyorsa ver dedi. Sınırı yok dedi. Her ağladığında emzirceksin ve her emmeden sonra sağım yapacaksın dedi. Biberon verme memeni reddebilir kaşık biberon veya şırınga dedi. Sütü arttırıcı ne kullanıyosun dedi bestlak rezene çayı tahin falan dedim. Bestlak damlada çemen var o acılaştırabiliyor sütü o zaman da çok istemeye bilir seni dedi. Ben ne ara vakit bulucam dinlencem uyucam bilmiyorum her ağlama ya meme vericem falam sağım da var. Moralim asırı bozuk. Bu cocuk aç tabi durmaz dedi. Anne olarak kendimi berbat hissettim :KK43:
13 gün oldu. Memeyi uzun uzun emiyor, o sırada kaka yapıyor hemen değiştiriyorum bakıyorum yine aranıyor meme veriyorum üzerine gaz alıyorum.. Yani ne zaman istese veriyorum. Hayatımız birden değişiyor ve annelik delilikle eşdeğer bence 😅 uyku yok, yorgunum, hergün çamaşır bulaşık mutlaka oluyor ama yemeği dışarıdan söylüyorum ya da eşim yapıyor. Bu süreç hızla geçip gidecek, uyumaya fırsat kalmıyorsa diğer işleri yapma bırak en azından dinlen. Sütün de artar. Allah kolaylık versin
Offf bende aynıyım canım 9 günlük olduk bu iki
Gündür özellikle sürekli memedeyiz bağırsakları gurul gurul gaz çıkarmasına rağmen çok gazı var gazı oldukçada sürekli meme arıyor rahatlamak için
Nbl probiyotik önerdiler bana. Gaz için. Aldım ama daha başlamadım. 15 günden sonra başlayacağım.

Moralim çok bozuk kızlar bugün 17.günümüz randevumız vardı doğum kilosuna ulaşamamış henüz. Mamayı az veriyorsın sütün çok az senin dedi . 2 aya kesilirse şaşma dedi :KK43: 60cc günde 5 kere veriyordum şimdi 90-120 ne kadar alıyorsa ver dedi. Sınırı yok dedi. Her ağladığında emzirceksin ve her emmeden sonra sağım yapacaksın dedi. Biberon verme memeni reddebilir kaşık biberon veya şırınga dedi. Sütü arttırıcı ne kullanıyosun dedi bestlak rezene çayı tahin falan dedim. Bestlak damlada çemen var o acılaştırabiliyor sütü o zaman da çok istemeye bilir seni dedi. Ben ne ara vakit bulucam dinlencem uyucam bilmiyorum her ağlama ya meme vericem falam sağım da var. Moralim asırı bozuk. Bu cocuk aç tabi durmaz dedi. Anne olarak kendimi berbat hissettim :KK43:
sen yetip yetmediğini bilemeyebilirsin ilk tecrüben canını sıkma, benim de ilkinde öyle olmuştu hatta bezindeki turuncu lekeli idrarı
göstermiştim dra çok aç kalmış demişti. şimdi en azından biliyorsun ağlıyorsa ya açtır ya bezi kirlidir ya gazı vardır ☺️☺️ ben bezi temizse susmuyorsa emziriyorum sürekli yine susmuyorsa mama veriyorum hop uykuya dalıyor 🥰 çok huzursuzsa aç gibi düşün hep dene canm

sen yetip yetmediğini bilemeyebilirsin ilk tecrüben canını sıkma, benim de ilkinde öyle olmuştu hatta bezindeki turuncu lekeli idrarı
göstermiştim dra çok aç kalmış demişti. şimdi en azından biliyorsun ağlıyorsa ya açtır ya bezi kirlidir ya gazı vardır ☺️☺️ ben bezi temizse susmuyorsa emziriyorum sürekli yine susmuyorsa mama veriyorum hop uykuya dalıyor 🥰 çok huzursuzsa aç gibi düşün hep dene canm
Sütümün kesilmesinden çok korkuyorum herşeyide yapıyorum inşallah yoluna girer 🙏

X