2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Doğum yapan anneler 5. Gün bebeği topuk kanı için sağlık ocağına götürdünüz mü
5. Gün gitmedim daha geç gittim iki topuğu birden kanattilar alabilmek için. Ağlamaktan helak oldu çocuk. Sonra bir değer sorunlu cikti bir kere daha verdik. Ona giderken emzirip öyle götürdüm hemen daha kolay oldu. Giderken hemen öncesinde emzirin kızlar kan daha rahat alınıyor banada halk sagligindan söylediler bunu

Bizim kız da doğdu arkadaşlar. 38+4 te 2820 gram 48 cm. Ama ememiyor hiç. Hemen uyuyor. Sancısı da var. Bakalım alışacağız isallah
Bizimde 38+5 de doğdu 3130 gr 50cm.hastaneden çıkarken 2905 e düştü. Kontrole giderken 2707 ye düştüğünü gördük. Sarılık mı diye test yapıldı değilmiş ama kilo kaybından dolayı mama da ilave ediyoruz anne sütü ile. Emmesi çok zayıf genelde uyuyor meme de ayak altlarını sıkıyorum çene altını dürtüyorum saniyelik emiyor sonra tekrar aynı. Mamayı şapur şapur emiyor. 🥰

Merhaba kızlar, 36.haftaya kadar kızım makat pozisyonundaydı. Hep normal doğum yaparım diye düşünüyordum fakat doktorum şu anki durumda böyle birşey çok zor dedi. Sezeryana sevk etti. Hem baş aşağı olsa bile bebeğimin iri olmasından dolayı normal doğumun zorlu olacağını söylemişti. Çok üzüldüm ama elden gelen bir şey yoktu. Kendimi sezaryene hazırlamaya başladım psikolojik olarak. Sonrasında sezaryen daha mantıklı ve korkusuz geldi. Normal doğumdan korkmaya başlamıştım. 37.hafta bebeğimin döndüğünü öğrendik ama artık normal istemiyordum ve doktorum sezaryen için gün verdi. O sırada ağırlığı için 3800 civarı demişti. 38+3e gün verdi ve süpriz olmazsa 4000 gr civarı olur dedi. Gelelim doğum günüme. Sezaryene girdim çocuğum doğdu 😊 hiç de iri değildi. Odama alındığımda ağırlığının 3460 gr olduğunu öğrendim. Bebeğim için hep iri denilmişti ama öyle olmadı. Baya süpriz oldu bize. İlk gün hastanede bebeğimiz ile vakit geçiriyoruz emzirmeye çalışıyorum. Emdiğini hissediyordum, altını da temizliyorduk sürekli. Ya işiyordu ya da ilk haftalarda normal olduğu söylenen siyahımsı koyu yeşil kakasını yapıyordu. Sabaha doğru hemşire kan şekerine bakmaya geldiğinde kan şekeri 45di. Mama ile beslememiz gerek dedi. Bebek beslenmemiş dedi. Ben de mama vermek istemiyordum ama yine de kabul etmek durumunda kaldım. Şırınga ile mamasını verdik. Aradan kısa bir süre sonra tekrar şekerine bakıldı bu sefer de 28e düşmüştü. Nöbetçi çocuk doktoru yavrumu yenidoğan yoğun bakıma aldı ve bilgi vermediler. Eşime ihtiyaç listesi verdiler. O da nöbetçi eczaneden ihtiyaçları karşılamaya gitti. Sabah 8 olduğunda ise bebeğimin kanında enfeksiyon olduğu söylendi ve bir süre yenidoğan yoğunbakımda kalacağını söylediler. Yıkıldık eşimle. Hiç bu şekilde olacağını düşünmemiştik. Hastaneden 3 kişi ayrılacaktık ama 2 kişi ayrıldık. Yol boyunca ağladık. Her gün ziyaret saatinde yanına gittik gördük evladımızı. Evde sağdığım sütümü götürdüm. Şükürler olsun ki daha da iyiye gittiğini söyledi çocuk doktorumuz. Bugun sabah gittiğimizde ise artık kendimin meme ile besleyebileceğimi söyledi. Pazartesi de taburcu edebilecekmiş.

Bu hafta yaşadıklarım çok zordu. Ne ben ne eşim hiç uyuyamadık. Birbirimize bakıp bakıp ağladık sarıldık. Özetle söylemem gerekirse hiç bir şey için plan yapmayın lütfen. Tek isteğiniz çocuğunuzun sağlıklı olması. Gerisini akışına bırakın. Çünkü plan yaptıkça hayal kurdukça ve olmadığında daha zor oluyor. Şu an morelim daha iyi. Benim bebeğime bakabileceğimden daha iyi bir şekilde bakıldığına inanıyorum orada. Ama bir an önce de kavuşmak istiyorum. Herkesin evladını sağlıklı bir şekilde kucağına almasını diliyorum.

Son olarak; doğum yapacağınız hastanenin yenidoğan servisi olup olmamasına dikkat edin. Bunun gerçekten çok önemli bir faktör olduğuna inanıyorum.

selamlar kızlar, doğum yapanları tebrik ediyorum ☺️ hepinizin gözü aydın ❤️ benim bebeğim hâlâ yoğunbakımda. bugün 11 gün oldu. 🥹 ilk doğduğunda kalpte açıklık vardı o kapandı şükür. sonra enfeksiyon var dediler, antibiyotik tedavisine başlandı. kontrol altına alındı, tedavinin bitmesini bekliyorlar. bugün de başında kılcal damar kanaması olduğunu öğrendik. şu an hafif seviyedeymiş, inşallah ilerlemez. her gün yüreğim hop ediyor 😔 daha hiç kilo almadı. önümüzdeki salı ilk kez kucağıma verecekler inşallah. bebeğim iyileşsin de ben de buraya sağ salim evimize geldik yazayım. aklınıza geldikçe bize de dua edersiniz belki 🥹

Simdi geldik. Mahfoldu bebk cok minnak cikmiodu kan yaa

Doğum yaptığım hastanede 5. Gün çocuk doktoru kontrol için çağırdı hastanede aldılar bizimkini. Aile hekimi hemşiresi aradı sonra ama sonuç bana gelir haber veririm size diye.

5. Gün gitmedim daha geç gittim iki topuğu birden kanattilar alabilmek için. Ağlamaktan helak oldu çocuk. Sonra bir değer sorunlu cikti bir kere daha verdik. Ona giderken emzirip öyle götürdüm hemen daha kolay oldu. Giderken hemen öncesinde emzirin kızlar kan daha rahat alınıyor banada halk sagligindan söylediler bunu
Ben de 7. Gün pazartesi götüreceğim. Cevaplar için teşekkür ederim.

Ben ne kadar uzun ve sık da emzirsem mamayı isityor ya sütüm yetmiyor :KK43:
Benimde öyle canım. Sık sık emziriyorum ama kısa süre sonra meme arıyor ağlıyor falan. Mama takviyesine başladık 2 meme emmede bir 60 cc sma mama veriyoruz. Yinede az gibi hissediyorum. Yarın kontrolü var bakalım kilo alabilmiş mi.

Benimde öyle canım. Sık sık emziriyorum ama kısa süre sonra meme arıyor ağlıyor falan. Mama takviyesine başladık 2 meme emmede bir 60 cc sma mama veriyoruz. Yinede az gibi hissediyorum. Yarın kontrolü var bakalım kilo alabilmiş mi.
Kaç günlük 60 cc içiyor. Ben mamayı az veriyorum sanırım. 5. Gündeyiz

kızlar hazır iki oğlum da uyuyorken yazamak istedim doğum gününü☺️ sabah 9 da hastanedeydik işlemler sürdü 10 gibi nstye bağladılar neden bilmiyorum. sancım 80 lere çıktı 10 dak içinde ama birşey hissetmiyordum. yani sezeryana alınmasam demek ki doğumum başlamak üzereymiş 😇11 gibi ameliyathaneye indik eşim de girdi 11.20de oğlumu gördüm çok güzeldi. görür görmez yeniden abisini doğurmuş gibi hissettim hala o hissi yaşayıp o günlere geri dönüyorum çünkü aynısı 🥹😇 3500 doğdu 3190 gibi hastaneden taburcu olduk. dün kontrolümüz vardı 3450 olmuş 5.günde. işitme testinden kaldı kulağında sıvı doluymuş. olabiliyormuş böyle doğum sonrası. pzt tekrar gireceğiz. topuk kanı ilk gün ve dün kontrolde verdik. eve şükür gelen giden yok kendi halimde sessizce ilgileniyorum.lohusa depresyonuna da girmedim henüz 🙈 sadece duygusalım biraz durumlar böyle

Aynen. Ben de 60 veriyorum yiyor da bazen memede uyursa vermiyorum ama erken kalkıyor. Mama verince uzun uyuyor

X