2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
2900 dedi bana doktor. Ama benim durum biraz karışık. Diyabetliyim o yüzden çok kilo olursa şekerim iyi gitmiyor diye endişe yaratıyor bende. Sana ne dedi doktorun?
Maşallah canım. Benim de normal diyor hep işte sadece haftası geride o da geç döllenme olduğu için en başından beri öyleydi Şayet. Sağlıkla kavuşalım ☺

Kızlar bebegi gece yanımda yatıyorum meme olmadan huzursuz oluyor hep temas istiyor korkuttular beni bogarsin cocugu falan diye ya
Her iki bebemi yanımda büyüttüm desem.. Ama çok dikkatliydim mesela kucağımda emerek uyuyordu beşiğe koyuyordum ama kısa sürede uyanırdı. Çift kişilik yatak olduğu için ona bol alan bırakacak şekilde yatırırdım yanında ve arkasında yastık olurdu hafif yan yatırırdım arada kontrol ederdim Emzirdikten sonra.. Birde Anne kokusunu istiyor çok normal canım. Emzir beşiğine bırak yanına da kokunun olduğu bir tişörtünü filan koy. Ben mecburen yanımda yatırdım son çare olarak o şekilde daha rahat uyuyordu. Seni çok iyi anlıyorum. Yani sen de o şekilde uyuyup dinlenirsin.

Bir turdan bişicik olmaz canım endişelenme ☺ Doktor'un da endişelencek bişi yok demiş. Benim ilk gebelikte üç tur dolanmıştı 38 de doğuma alınmıştım ama yinede endişelencek bişi yok nst ve hareketleri iyise hiç sorun etme bile.
Verdiğiniz bilgin için çok teşekkür ediyorum inşallah kazasız belasız bebeğimi kucağıma alırım😊☺️

Merhaba. Aynı gün sezeryan olacağız. Benim oğlum ters geliyor o yüzden mecbur kaldık. Ben spinal olacağım çünkü onu görmek istiyorum, ilk ağladığını duymak. Sağlıkla kavuşuruz inşallah, heyecanlıyım 😊
Benim p konuda pek cesaretim yok sağlıklı olsun bana yeter sonunda ne olursa olsun onu görmek var zaten
Bende pazartesi sezeryane gireceğim hakkımızda hayırlısı bana da genel anestezi yapılır muhtemelen cuma son kez dr ile görüşeceğim
3 doğum olacak o zaman desenize 🥰 bende net Perşembe anestezi doktoru ile görüşeceğim ordan normal doktorla ve Allah'ın izni ile pazartesi dediler bakalım gerisi takdiri ilahi
Tek tek yazamıyorum. Şükür doğum oldu, bişeyler içmeye başladım. Anestezi etkisi geçsin diye sade neskafe içiyorum. Ama etkisi geçmese daha mı iyi bilemedim. Meme ve mama beraber veriyorum. Bebek de ben de iyiyiz. 2 saat sonra yürümek için kaldıracaklar. Bu aşamayı da geçebilrsem sonrası hayat koşturması 😅 bekleyenlere önce sabır dilerim Son hayırla sağlıkla kavuşmanızı dilerim. Çok güzel bir duygu, şükürler olsun :)
Taze anne hoş geldi bebeğin güzel dünyamıza sağlıkla büyüsün hayırlı evlat olsun inşallah 🌺

Hiç korkma canım, bende spinal sezaryan oldum o ana şahit olmak çok başka o ilk temas, ilk aglamayi duymak çok başka 😍 sezaryan zor değil sadece vücuduna dinlenme şansı tanı bol su iç ve yürü sonrasında. Hastanede hiç durmadım ben hep yürüdüm ve eve çıktıktan sonra o kadar hızlı toparladım ki insanları inandiramadim sezaryan olduğuma. Doğumun çok çok güzel geçsin inşallah 🙏🏼 kendine bebeğine ve vücuduna güven herşey çok güzel olacak 🙏🏼
Cnm ben gaz cikaramadm o yuzden yemek de yiyemedim. Sadece sivi aliyorm. Acil sezaryene alindgm.icin onceki gun aksama dogru 5 te yedm en son yani 36 saatr acim. Gaz cikisi icin napabilirm. Yuruyus ve sivi disinda

Nişan nasıl bir şeydi acaba sancıyla mı geldi ?
Çiş yaparken döküldü. Sancısız. İlk gebelikte beyaz mukustu. Bu defa kanlı mukus olarak geldi. Peçeteye sildiğimde görmesem anlamazdım.
Selam teyzoşlar bixde doktorumuzla konuştuk ve Allah nasip edersen haftaya pazartesi sezeryan ile geliyor minik prensesim ve 39+1 oluyoruz o zaman ben komple uyutulmak istiyorum var mı öneriniz İron şöyle yap böyle yap diye bilgiye çok ihtiyacım var... Doğum yapan uapacak olan arkadaşlarımın da hakkında hayırlısı olmasını diliyorum bu arada🤗🤗🤗🤗
Selam, Korkuyorsan uyu komple, ben ilkinde belden aşağı uyuştum ama tansiyon düşünce bayıldım. Bu defa da belden aşağı oldum ama bu defa daha sakindim bayılmadım. Ağrıları hissetmiyorsun. Sadece dokunduklarını anlıyorsun. Bir de bebeği çıkarırken çekiyorlar göğsün karnında sarsılma oluyor o kadar. Sana bebeği gösterecek, yanağına dokunduracaklar. Genel anestezi de o anlar kaçıyor ne yazıkki. Ben belden aşağı öneririm :)

Kizlar sabahki agrilarm sanciymis dogumum baslamis hizli ilerlemis sezaryene zor yetistirdiler. Sabah 9.20 de bebegim dogdu ama cokkk kucuk. Bugun 37 hafta olmustuk
Hayırlı olsun. Allahım sağlıkla mutlulukla büyütmeyi nasip etsin. 37 normal bir hafta. Yakında toparlar korkma. Aynı gün doğurmuş olduk :) yürüyebiliyor musun? Çok zorlanıyorum. Uyumuyorum. Gaz çıkmadı hala. Ama bisküvi hoşaf meyvesuyu su gibi şeyler tüketiyorum. Eğer gaz çıkışı olmazsa lavman yapıyorlar. Kakaya bile çıkıyorsun😅

Cnm ben gaz cikaramadm o yuzden yemek de yiyemedim. Sadece sivi aliyorm. Acil sezaryene alindgm.icin onceki gun aksama dogru 5 te yedm en son yani 36 saatr acim. Gaz cikisi icin napabilirm. Yuruyus ve sivi disinda
Ben spinal öncesi 3 saat önce yemiştim plansız acil sezaryana dönüşmüştü. Yürümeden yatakta çıkarttım ben gazı onedenle bilmiyorum canım 😞 ins hemen cikartirsin🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Tek tek yazamıyorum. Şükür doğum oldu, bişeyler içmeye başladım. Anestezi etkisi geçsin diye sade neskafe içiyorum. Ama etkisi geçmese daha mı iyi bilemedim. Meme ve mama beraber veriyorum. Bebek de ben de iyiyiz. 2 saat sonra yürümek için kaldıracaklar. Bu aşamayı da geçebilrsem sonrası hayat koşturması 😅 bekleyenlere önce sabır dilerim Son hayırla sağlıkla kavuşmanızı dilerim. Çok güzel bir duygu, şükürler olsun :)
Gözün aydın canım zoru bitmiş çok şükür sağlıkla güzelliklerle büyüt yavrunu inşallah bir an önce de ayaklanırsın gözün aydın 🤗🙏🏼💐

Hayırlı olsun. Allahım sağlıkla mutlulukla büyütmeyi nasip etsin. 37 normal bir hafta. Yakında toparlar korkma. Aynı gün doğurmuş olduk :) yürüyebiliyor musun? Çok zorlanıyorum. Uyumuyorum. Gaz çıkmadı hala. Ama bisküvi hoşaf meyvesuyu su gibi şeyler tüketiyorum. Eğer gaz çıkışı olmazsa lavman yapıyorlar. Kakaya bile çıkıyorsun😅
Cnm senin de hayrli olsn. Cok minnak ondan mi bilmiyorm ememiyor. Siringayla mama veriyorz. Ben de kendi derdimdeym acikcasi. Yurumedhm surece agrm pek yok ama defalarca kalkmama ragmen benm tatli cnm aciyor. Neskafe kaysi suyu hosaf ve su tuketiyorm. Acil sezaryen oldugu icin en son yedgm yemek pazar gunu 5. Yani 38 saattr acim. Gaz cikmiyor die yemek yasak. Yurume isini ve gazi halletsem mutluluk benm olacak🤣

Gözünaydın Allah' analı babalı büyütsün kaç kg doğdu bebiş😍Canım sol tarafa yat dicem yatamazsın ki dikişten mecbur yürüyüş olması lazım. Kayısı hoşafı , kayısılı meyvesuyu ya da çayı gaz çıkarmana yardımcı olurdu. O da olmazsa lavman yapılır en kısa sürede toparlanacaksın inşallah

X