2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Anlaşılıyo ultrasondan, hadi inşallah girmiştir. Ben de bu ara sürekli topun üzerinde yuvarlandım ama hiç inmiş gibi hissetmiyorum bakalım.
Şu meşhur activating labor videosunu yapmaya başladım birkaç gündür psikolojik mi bilmiyorum ama sanki fark etti daha aşağıda hissediyorum. Bacak bacak üstüne atmayı yapamadım dün bir heveslendik eşimle 10 kere falan denedim sonra yaptım ama djdjdj😅 yine de önceden şak diye atıyordum bence bu da bir şey😂 şuan mesela 1 saattir falan hiç durmadan kasılıyor karnım ama acı, sancı hissi vs yok

Hanımlar iyi akşamlar
Bugün bebeğim 35 haftalık oldu.doktor kontrolünde bebeğin 1 tur kordon dolanması olduğunu ama endişelenmeye gerek olmadığını söyledi doktor yine de içim rahat etmiyor ne yapabilirim bana akıl verir misiniz

Selam teyzoşlar bixde doktorumuzla konuştuk ve Allah nasip edersen haftaya pazartesi sezeryan ile geliyor minik prensesim ve 39+1 oluyoruz o zaman ben komple uyutulmak istiyorum var mı öneriniz İron şöyle yap böyle yap diye bilgiye çok ihtiyacım var... Doğum yapan uapacak olan arkadaşlarımın da hakkında hayırlısı olmasını diliyorum bu arada🤗🤗🤗🤗
Merhaba. Aynı gün sezeryan olacağız. Benim oğlum ters geliyor o yüzden mecbur kaldık. Ben spinal olacağım çünkü onu görmek istiyorum, ilk ağladığını duymak. Sağlıkla kavuşuruz inşallah, heyecanlıyım 😊

Hanımlar iyi akşamlar
Bugün bebeğim 35 haftalık oldu.doktor kontrolünde bebeğin 1 tur kordon dolanması olduğunu ama endişelenmeye gerek olmadığını söyledi doktor yine de içim rahat etmiyor ne yapabilirim bana akıl verir misiniz
Kordon dolanmasina birşey yapamazsın diye biliyorum canım. Benim kız 4 saat önceki ultrasonda gayet normal kordon dolanmadan aşağıda iken kasılmalarla kendine kordondan kolye ve bileklik yapmış üstelik yukarı kaçmıştı. (O 4 saat arada sadece yürüyüş, kısacık bir pilates topu üzerinde oturma ve nst için yatma dışında hiçbir hareketim olmamasına rağmen nasıl yaptığı ve o kadar kisacik zamanda dolandigi hakkinda hiçbir fikrimiz yok ne doktorun ne benim) Yani demem o ki ufakliklarin keyfi dışında sebebi ve etkeni yok kordon dolanmasinin. Bu arada benimki defa defa dolandigi için sezaryana alındı tek kordon dolanması ile normal doğum yapanlar duydum

Kordon dolanmasina birşey yapamazsın diye biliyorum canım. Benim kız 4 saat önceki ultrasonda gayet normal kordon dolanmadan aşağıda iken kasılmalarla kendine kordondan kolye ve bileklik yapmış üstelik yukarı kaçmıştı. (O 4 saat arada sadece yürüyüş, kısacık bir pilates topu üzerinde oturma ve nst için yatma dışında hiçbir hareketim olmamasına rağmen nasıl yaptığı ve o kadar kisacik zamanda dolandigi hakkinda hiçbir fikrimiz yok ne doktorun ne benim) Yani demem o ki ufakliklarin keyfi dışında sebebi ve etkeni yok kordon dolanmasinin. Bu arada benimki defa defa dolandigi için sezaryana alındı tek kordon dolanması ile normal doğum yapanlar duydum
Bilginiz için çok teşekkür ediyorum. Zaten sezaryen doğum yapmak zorundayım ama daha zamanı dolmadı kordon dolanmasının bir zararı olur mu çok korkuyorum

Selam teyzoşlar bixde doktorumuzla konuştuk ve Allah nasip edersen haftaya pazartesi sezeryan ile geliyor minik prensesim ve 39+1 oluyoruz o zaman ben komple uyutulmak istiyorum var mı öneriniz İron şöyle yap böyle yap diye bilgiye çok ihtiyacım var... Doğum yapan uapacak olan arkadaşlarımın da hakkında hayırlısı olmasını diliyorum bu arada🤗🤗🤗🤗
Bende pazartesi sezeryane gireceğim hakkımızda hayırlısı bana da genel anestezi yapılır muhtemelen cuma son kez dr ile görüşeceğim

Merhaba benim sezaryen tarihim 9 ağustosa ertelendi bugün anestezi doktoruyla görüştük kombine epidural+spinal olacakmış ve ameliyattan sonra katater kalacak ağrın olduğunda elindeki butona basacaksın ağrı kesici gelecek hemen dedi. Daha önce hiç böyle bir şey duymamıştım kombine anestezi ile sezaryen olanlar var mı sizin nasıldı?

Merhaba benim sezaryen tarihim 9 ağustosa ertelendi bugün anestezi doktoruyla görüştük kombine epidural+spinal olacakmış ve ameliyattan sonra katater kalacak ağrın olduğunda elindeki butona basacaksın ağrı kesici gelecek hemen dedi. Daha önce hiç böyle bir şey duymamıştım kombine anestezi ile sezaryen olanlar var mı sizin nasıldı?
Benim ilk doğumum öyleydi. Dediği gibi sezeryan sonrası ağrı olunca düğmeye bastırmışlardı. Herhangi bir sorun yaşamamıştım için rahat olsun bence. Sağlıklı ve kolay bir doğum diliyorum 💞

Kızlar bebegi gece yanımda yatıyorum meme olmadan huzursuz oluyor hep temas istiyor korkuttular beni bogarsin cocugu falan diye ya
Şu an çok küçük Allah korusun memede uyurken sen de uyuyabilirsin. Bence de risk almamak daha mantıklı canım. Baby nest kullanarak da yerini belirleyebilirsin.

Screenshot_20240805_232226_Google.jpg
kızlar bende lansinohun bu modeli var yengem kullanmış 5 sene önce bana verdi çalışıyor ama sanki güzel sağım yapmıyor ya süt dolu göğsüm ama max 30 cc sagiyorim ikisinden ben mi beceremiyorum anlamadım sanki meme kavrayan yeri yenilenmiş simdi öneriniz varmi

X