2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar şu yere oturup bacak bacak üstüne atma olayını deneyen var mı? Hani atabiliyorsan doğuma daha bir haftadan fazla vardır denen?
37+5teyiz daha braxton hicks hazırlık sancılarını hissedemiyorum herhangi bir sancımız ya da belli bir tarihimiz de yok çarşamba çatı muayenesi olacak belki o duruma göre normal doğumu beklemeye devam edebiliriz diyebilir ya da sezeryan tarihi verebilir doktorumuz meraktayız

Q1
İnşallah öyledir ama Son haftalarda çok almıyorlar diye duydum heran doğumda olabilir
Son haftalar daha çok kilo alıyorlar
Sancılarım saatte 1 di şuan 40 dk bir geliyor şiddetli bir şekilde vuruyor bir anda 40 50 saniye civarı sürüyor ve geçiyor doktorum 10 dk bı sıklaşınca gel dedi
Hayırla sağlıkla kavuşun inşallah. Merak ediyorum, sancıyı nasıl tarif edersin? Yalancı sancı ile karıştırıp ne olduğunu anlamıyoruz çoğumuz benim ilki de sezeryan olduğu için sancıyı beklememiştim. Mesela bebeğimin bir yerde toplanması sancı mı, yoksa karın ağrısı mı, kasık ağrısı mı. Nasıl bir şey

Çok mu gelen giden var neden öyle hissediyorsun üzülme lütfen bana bütün arkadaşlarımın tavsiyesi lohusalığını kendine zehir etme herkes gidip geliyor sonra sen üzülüyorsun diye

İki haftadıe falan bacağım kalkmıyor ama bir gelişme yok benim çatı kontrolüm oldu bekleyelim dedik şimdi 39+0 gidicem cuma günü yine alttan bakacak suniye uygun musun ya da açılman var mı gibi ama ben normali bekleyeceğim yine de

Ay ağladım buna, evet çok sorun yaşadım ama şimdi de korkuyorum bişe olacak diye aklıma mukayyet olmaya çalışıyorum. Çok çok teşekkür ederim
Kendinize yüklenmeyin ve suçlamayın çünkü çok normal hissettikleriniz. Pek çok anne özellikle ilk bebeginde bu aşırı korumacı duyguyu hissediyor. Bebeğime kimse dokunmasın, yanımdan 1 dk bile ayrılmasın, yeri gelince babaya bile güvenemiyoruz ya da ona karşı bile bebek tamamen bizimmiş gibi hissedebiliyoruz. İnanın çok normal ve geçecek bunlar. Kendinizi suçlayıp daha da kötü hissetmeyin lütfen. Zamana bırakın sadece

son günlerimin özeti ara ara gelen ağlama ve herkesi tokatlama hissi hep benimle sağolsun
Ahaha sinir bozuklugu benim daha cok sinir degil de sey kimseyle konusmamak muhattap olmamak istegi yataktan cikmayin gibi
sweetpickle ya cok zormus bu donemde Tr de olsam ailem kuzenlerim her sey gider gelirdik kafam oyalanirdi simdi surekli aklima sacma sapan dusuncelerle dolu modum degisken

o zaman kanala girmiş mi seninki? Bacağın kalkmadığına göre.
Çatı muayenesi kaç dakika sürdü acaba canım zarar vermeden hemen halletse diye dua ediyorum

Gözün aydın canımm maşallah kilosu ne güzel bestlak damla ve malt içeceği süt için çok yararlı oluyormuş, bi de uyumak, ılık duş, bol su içmek, kuru dut ve incir kürü

Garip bişe yüklendi bana, bebeğe kimse dokunmasın istiyorum kimse yeterince temiz değilmiş gibi geliyor biberonları deli gibi yıkıyorum falan, ben delilik evresine geçtim
Çok normal. Tüp bebek kolay mı.. Tüm eziyeti kendin çekiyorsun, sonra biri eve gelip elini yıkamadan agucuk diye severek elini dudağına yanağına değdirmeye çalısıyor. Hasta olmasın, iyi bakayım diye yapmadığın şey kalmıyor, omzuna bez koyup dikkat ederken başkası gelip direk kucağa almak istiyor.. Sen herşeyi kaynar sudan geçirip verirken diğeri elini öptüğünde ve elini ağzına aldığında sinir olacaksın.. Bunların hepsi geçici. Ama lohusayken, yani yeni hayata adapte olmaya çalışırken sanki hiç geçmicek gibi depresif oluyor insan. Bu süt e de yansıyor ve daha gazlı bir bebek oluyor. Allah içine ferahlık versin, rahatlık versin.. Kolay olmayacak ama 3 4 aylık olunca daha iyi hissedeceksin :)

Çok mu gelen giden var neden öyle hissediyorsun üzülme lütfen bana bütün arkadaşlarımın tavsiyesi lohusalığını kendine zehir etme herkes gidip geliyor sonra sen üzülüyorsun diye
Yok canım misafir kabul etmiyoruz zaten sadece eşim ve ben varım iki güne bi kayınvalide ve görümcem geliyor onlar da çok kalmıyor ama bana bi haller oldu kendimi bile yeterince temiz hissedemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…