2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
heeemeeeeen hastane tipi sagma aleti kirala ondan cikan sutle ev tipi asla bir degil birde acile git onlarda sagim yapar rahatlatir tabi ilac falan
Hastanedeki bende hiç süt getirmedi canım ya kendi makinem çok daha iyi geldi üstelik öyle pahalı bişe de almamıştım ben. Ben sevemedim hastanedekileri

Ben de istiyorum ama bi yandan da korkuyorum tabiki daha önce diş bile çektirmedim 🥹 bir yerime dikiş falan bile atılmadı. Eşim kasıktan varikosel ameliyatı olmuştu tabi onunki çok ufak bi kesi ama yine de kasıktan ilk gün zor biraz ayağa kalkmak da zorlanırsın ama çok zor bir şey değil merak etme ben ne kadar nazlıyım biliyosun bacağımdan da ameliyat oldum bi şeyi yok genel anesteziden uyanması çok zor bak sen onu da yaşamıcan falan diyor ben de inanıyorum o öyle diyince güven geliyo 😂 çevremde de hep sezeryan oldu arkadaşlarım kuzenlerim falan kimseden korkutucu hikayeler duymadım. Allah hepimize önce sağlık sonra bol bol kolaylık versin inşallah eskiler boşuna allah kurtarsın demiyor her doğum kendince zor 😇
vallahi normal dogumdan korkmayip sezeryandan aslaaaa korkma derim banada dogum cok korkutucu geliyo bi aglamalar geliyo elim ayagim kesiliyo cok tuhaf ameliyat bana daha guvenli geliyo cunku tum surecin doktoruna emanet kotu bisey olacagi varsada hemen engellenir dogum bana daha belirsiz geliyo ters geldi yok kordon dolandi yok omzu takildi cok cocuk buyuk yok kesi atilmasi lazim falan vallahi cesaretim yok

Hastanedeki bende hiç süt getirmedi canım ya kendi makinem çok daha iyi geldi üstelik öyle pahalı bişe de almamıştım ben. Ben sevemedim hastanedekileri
ama hastanede gelen sut miktarinda degismistir hastane tipi alet kullaniyosa eger muthiis bisey ya bakma bende bulunsun diye avent aldim ama ilk isim kiralamak olcak sut insinde insallah sen nasilsin bebis nasil keyfiniz ne alemde

kızlar o kadar karmaşık duygular içindeyim ki. bebeğim 10 gün geriden geliyordu. bugün kontrole gittik fark bir hafta daha açılmış yani 33+3teyim ama bebek 31 hafta gibi. karın çevresi de 30 haftalık görünüyor. dopplerde plasentadan giden kan akımında duraklama var dedi doktor. hem kendi doktorum hem perinatolog aynı şeyi söyledi. bebeği riske atmaya hiç gerek yok 2 gün sonra sezaryene alalım dediler 🥹🥹 hiç beklemiyordum bebeğim çok ufacık. 1700 gr, 42 cm :KK43: ciğer geliştirici 2 hafta önce vurulmuştum ama etkisi geçmiştir hatırlatma dozu vuralım tekrar dediler. Eylül annesi mi olacağım ağustos annesi mi derken temmuz annesi olacağım galiba 🥹 ne hissetmem gerektiğini bilmiyorum. biliyorum daha küçük doğan bebekler bile oldu burada ama o kadar tedirginim ki 😭😭 prematüre annelerinin tavsiyeleri benim için çok kıymetli şu an... sütüm gelir mi ne hazırlık yapmalıyım hiç bilmiyorum. ben normal hastane çantası hazırlamıştım ama şimdi prematüre kıyafetler/bez mi koymalıyım? doktor yenidoğan yoğunbakıma girmesi muhtemel dedi. burada bildiğim @Ssda_ vardı bu durumu yaşayan. bütün sürecini okudum canım ama bana bir tavsiyen olur mu?
canim hic stres yapma cok sukur kavusuyosun bebisine ciger gelistiricide yapilmis miiis hersey guzel olur hic merak etme disarda kocaman olur

ama hastanede gelen sut miktarinda degismistir hastane tipi alet kullaniyosa eger muthiis bisey ya bakma bende bulunsun diye avent aldim ama ilk isim kiralamak olcak sut insinde insallah sen nasilsin bebis nasil keyfiniz ne alemde
Bebiş doğum kilosuna gelmiş çok şükür ya biraz geç kaldık kilo almak için, alışmaya çalışıyorum canım bu tempoya uykusuz kalınca biraz migrenim tutuyor onun dışında iyiyim çok şükür. Sen nasılsın bebiş içerde keyifli mi ☺

Aklıma geldiklerini yazıyım daha önce doğurmuş olarak, İlk doğduklarındaki zaman diliminde alarm kuruyorsun iki saate bir uyanıyorsun emziriyorsun, memede uyuma halleri olucak beşiğine koyunca ağlicak ve hep seni isticek. Ama Anne kokusunu alınca sakin oluyorlar. Bir dönem uykusuzluk çekeceğiz buna çözüm olarakta bebe uyuyunca sende uyucan mecburen burada yardımcı da devreye giriyor. Baba veya hangi yardımcı varsa bebek uyanınca alt değişikliği varsa mamasını verecek senin için yemek vs hazırlicak ki uyanınca yiyesin ve sütün olsun uyku acayip süt yapıyor. Bu da bir süreç. Biraz kendine gelince kendin yaparsın tabi eş desteği ile.. Bu arada Bebe kaka veya çiş yapınca seviniyorsun, 😄 çünki demek ki doyuyor herşey yolunda demektir. Ve sürekli tatlı hıçkırıkları olucak karnımızda nasıl hıçkırıyorlarsa öyle arada hapşıracaklar, kusmaları olucak bol bol önlük ve ağız mendil lazım oluyor sonra bebek bir yirmi günlük olunca gaz kolikleri başliyor o dönem zor işte. Birde kolik bebekler oluyor o daha zor sürekli ağlama halleri oluyor ne yapacağını şaşırıyorsun. İnşallah o konuda zorlanmayız. İlk üç ay gazlı oluyorlar. Ve emince terliyorlar o da normal Sonra üç aylık olunca meme reddi oluyor her bebekte var mı bilmiyorum ama ben her iki kızımda yaşadım. Ama geçici bir süreç bu da. Bu süreci atlattıktan sonra aşırı memeye düşkün oluyorlar bu sefer. Üç,Dört, beş aylıkken de aşırı salya akıtıyorlar. Diş dönemi oluyor ve bu da yıpratıcı bir süreç çünkü bebek uyumuyor diş etinin acısından ama diş etine sürülen krem oluor biraz da olsa rahatlıyorlar. Herşeyin bir çaresi var artık ya öyle öyle bir bakmışsın hoop bir yaşına gelmiş bile 😍Bebek olunca eşimle ağız tadıyla tartışamıyom yaw. Bebeler hemen dalıyor 🤣
Ne güzel detaylı anlatmışsınız anneliği yaşamış gibi hissettim 😍 inşallah her anını gülerek ve mutlulukla hatırlarız 🥲🥹
Uykusuz bir hayat ☺☺ 2 buçuk saatte bir uyanıyoruz, alt alma, besleme ve gaz çikarma şeklinde ilerliyoruz yani gece gündüz yok artık bizim için hazır olun 🤣
2 saatte bir uyanıyoruz ya mesela o uyanıklık süresi ne kadar 🙈 tabi bebekten bebeğe değişir ama ortalama ne kadar süre uyanığız 😀 her emzirmede alt değiştiriyo muyuz mesela yapmış oluyolar mı çiş kaka

Hareket âzalinca kanala mi girmiş oluyor😃benim hala çok hareketli de
Aynen canım doktorum öyle demişti. Kanala girmemiş çok hareketli zaten kanala girmediği burdan belli diye. Kanala girse en azından kafa sabitleniyormuş 😁
Bizim seninle hemen hemen aynı gidiyor sanırım haftamız 🌸

Ne güzel detaylı anlatmışsınız anneliği yaşamış gibi hissettim 😍 inşallah her anını gülerek ve mutlulukla hatırlarız 🥲🥹

2 saatte bir uyanıyoruz ya mesela o uyanıklık süresi ne kadar 🙈 tabi bebekten bebeğe değişir ama ortalama ne kadar süre uyanığız 😀 her emzirmede alt değiştiriyo muyuz mesela yapmış oluyolar mı çiş kaka
İlk meme 15-20 dk diğer memeye geçince 15-20 dk aynı şekilde olacak şekilde emziriyorsun ben toplamda Max 40- 50 dk 30-50 ml aldığından emin oluncaya kadar yani emzirmeye çalışıyordum sütüne bağlı artık dk tutuyorsun zaten ve Emzirdikten sonra her zaman altını kontrol etmiştim ben canım. İlk zamanlar uyanamıyorlar hatta emzirmek istediğin zaman mutlaka uyanık olması gerekiyor. Altını açınca uyanıyorlar genellikle çok minnoşlar ya 😄

Canım benimki de minicik bir bebek 2260 doğdu, 2030 a indi. Prematüre kıyafet için benim vaktim yoktu ama senin varsa al bi kaç parça çünkü yenidoğan hiç olmadı benim kızıma hep büyük geldi, bez oluyor katlıyorsun falan, sütüm üçüncü gün geldi, şu an kilo aldırma sorunumuz olmasa doyurur bile belki. Kısacası canını sıkma ben de ilk verdiklerinde çok ağladım küçük diye ama canları sağolsun
benim ultrasonda 1700 çıkıyor ama 1500 gibi düşünüyorum onu 🥲 galiba vaktimiz olmayacak kıyafet almaya çünkü yarın alsak bile yıkayıp kurutmaya zaman yetmez. artık en ufak takımlardan koymaya çalışacağım canım. senin bebişin de sağlıkla büyür inşallah 🌸 çok teşekkürler
Canım 37+2' de doğum yaptım, 3 hafta gerilik vardı bebeğimde. 2250 gram doğdu, 2065 gram ile hastaneden çıktık. Minyatür bir oğlum var ama çok şükür sağlıklı ve önemli olan bu 🤲🏻😍 10 gün oldu bile, ele avuca gelmeye başladı. Molfix 0 beden bebek bezi almıştım, 1 yenidoğan beze geçtik. Kıyafetler biraz büyük geliyor, ebebekte yenidoğan çıtçıtlı bodyler var veya prematüre bebek takımı var. Onlardan 1-2 tane bulunsun elinde. Sütüm geldi benim ama yok gibi, damla damla geliyor ve yetmediği için mama takviyesi yapıyorum. Sarılık oldu bebiş, 2 gece yattık hastanede ve o bile geçti gitti. Önemli olan sakinlikle bebişe odaklanmak, gerisi boş ♥️ İçini ferah tut, güzel düşün güzel olsun. Bebişler gerçekten çok güçlüler, korkma sakın. Sağlıkla gelsin inşallah 🤲🏻😍♥️
inşallah benimki de güçlü olur, 5. aydan beri içeride zor tutuyoruz beyefendiyi 🥹 inşallah geldiği dünyaya çabucak adapte olur. çok sağolasın canım tavsiyelerin için ❤️‍🩹🌸
canim hic stres yapma cok sukur kavusuyosun bebisine ciger gelistiricide yapilmis miiis hersey guzel olur hic merak etme disarda kocaman olur
❤️❤️ innnşallah sağolasın

Ya ben anlamıyorum 9 ay kusan arkadaşım var sabun kokusuna dahi kustu bebişi maşallah 36 haftalık iken 3 kilo idi🧿🙏🏻 yemekle alakalı değil de genetik sanırım kızlar
Genetik desem benim o da değil. Karı koca kapı gibiyiz maaşallah. Evin kedisi bile tombul, diyet yapıyor. Kapıdan içeri giren yiyip içmekten şişman oluyor. Bu çocuk kime çekti bilemiyorum. 😂

İlk meme 15-20 dk diğer memeye geçince 15-20 dk aynı şekilde olacak şekilde emziriyorsun ben toplamda Max 40- 50 dk 30-50 ml aldığından emin oluncaya kadar yani emzirmeye çalışıyordum sütüne bağlı artık dk tutuyorsun zaten ve Emzirdikten sonra her zaman altını kontrol etmiştim ben canım. İlk zamanlar uyanamıyorlar hatta emzirmek istediğin zaman mutlaka uyanık olması gerekiyor. Altını açınca uyanıyorlar genellikle çok minnoşlar ya 😄
Zaten ilk zamanlar birbirimizden yardım alacağız inşallah 😌

Yapmamış olsa da değiştiriyoruz ki yapmış oluyor genelde ☺, uyanıklık değişiyor canım ya bazen çok kısa bazen uyumak istemiyor ama her halükarda uyandığın için dalamıyorsun hemen, biz eşimle dönüşümlü devam ediyoruz bir gece o uyuyor bir gece ben. Babalık iznimiz bitti ama bir ay yıllık izin aldı eşim o arada belki biraz uzar beslenme aralığı diye düşünüyorum 🙏

Genetik desem benim o da değil. Karı koca kapı gibiyiz maaşallah. Evin kedisi bile tombul, diyet yapıyor. Kapıdan içeri giren yiyip içmekten şişman oluyor. Bu çocuk kime çekti bilemiyorum. 😂
Kız belki doğduktan sonra tombikleşicek nereden biliyon ki 😄 Doğduktan sonra hemencecik kilo alıyorlar.

Benimki yemeyle ilgili değil ya. Hergün Muz Ceviz Süt Kefir Protein tüketiyorum ama geriden geliyor hala. En azından geri kalmadı daha fazla. 2 hafta geri kalmıştı. Hep 2 hafta olarak ilerledi. Şimdi 38. haftaya planlıyoruz doğumu. 32. Haftada gelişim geriliği denmişti. Çok şükür miadını doldurabildik.
Cok sukur canım darısı başımıza bende 16 ağustosa gun verdi o zamanı göreyim 3 hafta var 3 haftada da 500-600 g alsa 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Kardeşleriniz var mı canım hala dayı belki ona benziyordur🥰 sağlıkla doğsund a azıcık minnoş olsa da büyür sonradan benim eşim de 49 cm 2800 gibi doğmuş şimdi 1.90 dan fazla maşallahı var 😂

X