2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Her doktor aynı değil işte, ben hiç rahat değildim hamilelik sürecinde, farklı farklı şeyler söylediler ama çok şükür sağlıkla kucağıma aldım bebişi. İçini ferah tut canım 🤲🏻
Ay inşallah canım plesenta Kireclenmesini olduğunu bildiğim için her gittiğim doktora da dedim sıkıntı yok demişlerdi iki haftada mi oldu anlamadim salı tekrar perinatoloji randevum var bakalım inşallah sıkıntı çıkmaz ay ne güzel sen bebisine kavusmussun darısı bizlere inşallah 🤲🥰

Lohusalık 4. Gün zirvedeyim sanki birseye yetişemiyorum kendimi kokuyor gibi hissediyorum aglamalar ...🥲
ben çok yaşamıştım korku inşallah bu sefer her şeyin geçici olduğunu bilerek kendime hakim olurum 🙏🏻🌸 geçiyor ama hiç merak etme, çok küçük sanki hep öyle kalacak kendini koruyamayacak gibi geliyor. şimdi aslan gibi kuzucum 🧿

Lohusalık 4. Gün zirvedeyim sanki birseye yetişemiyorum kendimi kokuyor gibi hissediyorum aglamalar ...🥲
ay koku demişsin bu arada yanlış okumuşum 😂 emzirirken oluyor o süt kokusu ve maalesef daha fazla terliyoruz. her akşam ya da sabah bir şekilde kendini duşa atcan mecbur bazen günde 2 kez saç olmasa bile vücut için , daha fazla koku oluyor bu dönemde 🫣 tavsiyem bio rock sadece tuzdan yapılan roll on ter kokusunu yüzde 100 önlüyor kokusuz roll on katkı maddesi içermiyor. ben gratis ve rossmande buluyorum. dus sonrası ıslatıp sür ne kadar fark ediyor göreceksin

Eklentiler

• IMG_8580.jpeg
    IMG_8580.jpeg
    75,2 KB · Görüntüleme: 37
ay koku demişsin bu arada yanlış okumuşum 😂 emzirirken oluyor o süt kokusu ve maalesef daha fazla terliyoruz. her akşam ya da sabah bir şekilde kendini duşa atcan mecbur bazen günde 2 kez saç olmasa bile vücut için , daha fazla koku oluyor bu dönemde 🫣 tavsiyem bio rock sadece tuzdan yapılan roll on ter kokusunu yüzde 100 önlüyor kokusuz roll on katkı maddesi içermiyor. ben gratis ve rossmande buluyorum. dus sonrası ıslatıp sür ne kadar fark ediyor göreceksin
Ben de devamlı duştayım demek ki bir ben değilmişim koku beni delirtiyor çünkü

Kızlar selamlar 🙏🏻 bugun 3 hafta aradan sonra kontrolümüz vardı
Tüm ölçümler uygun ama karın çevresi 2 hafta geride çıktı
Doktorum 38+0 da alalim dedi 16 Ağustos icin gun verdi. İlki sezaryen oldugundan bu da oyle olacakti zaten.
Bugun 35+0 di 2350 g imis protein alimina dikkat edelim ve haftalık kontrol edelim dedi

Kızlar selamlar 🙏🏻 bugun 3 hafta aradan sonra kontrolümüz vardı
Tüm ölçümler uygun ama karın çevresi 2 hafta geride çıktı
Doktorum 38+0 da alalim dedi 16 Ağustos icin gun verdi. İlki sezaryen oldugundan bu da oyle olacakti zaten.
Bugun 35+0 di 2350 g imis protein alimina dikkat edelim ve haftalık kontrol edelim dedi
Bu nedir ya. Bu ay bütün bebeklerin karın çevresi geride çıkıyor. Sıcaklardan mıdır nedir çocuklar büyüyemiyor bir türlü. Halbuki ne kadar kolay geliyor. Ye, iç, yat, büyü.

Doğum yapan Arkadaşlar emzik verdiniz mi?Tuttularsa hangi markayı tuttular acaba ben phlips avent aldım başka alsam mı acaba diye düşünüyorum

Doğum yapan Arkadaşlar emzik verdiniz mi?Tuttularsa hangi markayı tuttular acaba ben phlips avent aldım başka alsam mı acaba diye düşünüyorum
En çok Philips tutuluyor diye ben de onu aldım. Doğunca tutmazsa farklı markalar bakacağım. Siz de şimdilik farklı almayın. İnternetten bile alsanız 2 günde elinizde zaten. Boşuna para harcamayın.

Slm kızlar bugün hastane randevum vardı herşey yolunda ama bebeğim fazla kilo almamış kafasıda küçükmüş biraz boyu 49 boyuna iyi dedi 😞😞😞 37 hafta bitti 2680 geldi doktor gelişimi geride dedi bu haftadan sonra çok kilo almaz diyorlar doğrumu acaba yada kilo aldıracak ne yiyebilirim

Bu nedir ya. Bu ay bütün bebeklerin karın çevresi geride çıkıyor. Sıcaklardan mıdır nedir çocuklar büyüyemiyor bir türlü. Halbuki ne kadar kolay geliyor. Ye, iç, yat, büyü.
Ya bilmiyorum moralim bozulmadi desem yalan olur etkilendim 🙏🏻 su an muz ceviz yiyorum yani ne yapalim bilemiyorum

Slm kızlar bugün hastane randevum vardı herşey yolunda ama bebeğim fazla kilo almamış kafasıda küçükmüş biraz boyu 49 boyuna iyi dedi 😞😞😞 37 hafta bitti 2680 geldi doktor gelişimi geride dedi bu haftadan sonra çok kilo almaz diyorlar doğrumu acaba yada kilo aldıracak ne yiyebilirim
Hepimizde aynı şey gercekten de
Protein alalim bol dedi doktorum
muz kuruyemiş yoğurt kefir peynir falan diyorlardı

kızlar normal doğuran var mıydı aramızda? Bel ağrılarım başladı bugün sık idrara da çıkıyorum sancılarım da var hafif hafif ama sıklaştı sanki. 37. Hafta

Ya bilmiyorum moralim bozulmadi desem yalan olur etkilendim 🙏🏻 su an muz ceviz yiyorum yani ne yapalim bilemiyorum
Benimki yemeyle ilgili değil ya. Hergün Muz Ceviz Süt Kefir Protein tüketiyorum ama geriden geliyor hala. En azından geri kalmadı daha fazla. 2 hafta geri kalmıştı. Hep 2 hafta olarak ilerledi. Şimdi 38. haftaya planlıyoruz doğumu. 32. Haftada gelişim geriliği denmişti. Çok şükür miadını doldurabildik.

Benimki yemeyle ilgili değil ya. Hergün Muz Ceviz Süt Kefir Protein tüketiyorum ama geriden geliyor hala. En azından geri kalmadı daha fazla. 2 hafta geri kalmıştı. Hep 2 hafta olarak ilerledi. Şimdi 38. haftaya planlıyoruz doğumu. 32. Haftada gelişim geriliği denmişti. Çok şükür miadını doldurabildik.

Ya ben anlamıyorum 9 ay kusan arkadaşım var sabun kokusuna dahi kustu bebişi maşallah 36 haftalık iken 3 kilo idi🧿🙏🏻 yemekle alakalı değil de genetik sanırım kızlar

Kızlar perşembe doğum yaptım , bebişte bende iyiyiz çok şükür .. 37+6 da karnı küçük zayıf diye sezeryan kararı alınmıştı . 2860 , boy 51 cm dünyaya geldi öyle zayıfta değilmiş , fakülte 2300 doktorum 2500 ölçmüştü en son ..
iki tane uzun kollu götürmüştüm yanında onlar yetmedi , size tavsiyem 5-6 tane uzun kollu tulum ya da üst götürün, kusuyorlar çünkü ..kısa kollu da götürmüştüm ama öyle çok ter basması yaşadım ki kendim için klimayı açtığımdan kısaları bebişe hastanede giydiremedik, şimdi evde kısa kollu takılıyor.. hastane çıkışı eldivenleri çok büyük geldi, LCW dan birde ayrıca satın almıştım onlar küçük iyi oldular .. bolca ağız silme mendili alın yanınıza . 10 tane bez götürmüştüm , ben bir gece kaldım , doktorum istersem 1 gece daha kalabileceğimi söyledi , 2 gece kalsaydım 10 bez de yetmezmiş.. depend çok iş gördü şu anda da depend kullanıyorum.. sezeryan sonrası sizde nasıl olur bilmiyorum ama birden baskı hissi tuvalete yetişememe hissi , ağrılarından zaten tuvalete gitmek uzun sürüyor , hastanede taktıkları hastane bezine ve depende 2-3 kere idrarımı salıverdim 🙈 sütüm gelmedi henüz uğraşıyoruz mama veriyoruz..henüz hamileyken uyuyabildiğiniz kadar bolca uyuyun.. sorularınız varsa severek yanıtlarım 🩵
AdChoices
ADVERTISING​
yaaa iyi olmaniza cooook cooooooook sevindim cok sukuuuur bolcaaaa kokusunu cek icine annesi sutunde gelir en kisa zamanda 🙏 sonrasi ohhh miiiis sifa olsun yarasin yediginiz ictiginiz hersey 🥰

Sizinki demi aynı inşallah hemen doğmaz da biraz daha kilo alır, diğer çocuklarım 3500 gibi doğdular bu sürekli aşağıdaydı ondan mı kilo almadı acaba

Doğuran annişler, gerçekten düşününce bebekli bir hayatı tam olarak hayal edemiyorum. Nasıl bir hayat tam olarak neler bekliyor bizi hadi hem siz içinizi dökün hem bize de hazırlık olsun 🥹🥲
Aklıma geldiklerini yazıyım daha önce doğurmuş olarak, İlk doğduklarındaki zaman diliminde alarm kuruyorsun iki saate bir uyanıyorsun emziriyorsun, memede uyuma halleri olucak beşiğine koyunca ağlicak ve hep seni isticek. Ama Anne kokusunu alınca sakin oluyorlar. Bir dönem uykusuzluk çekeceğiz buna çözüm olarakta bebe uyuyunca sende uyucan mecburen burada yardımcı da devreye giriyor. Baba veya hangi yardımcı varsa bebek uyanınca alt değişikliği varsa mamasını verecek senin için yemek vs hazırlicak ki uyanınca yiyesin ve sütün olsun uyku acayip süt yapıyor. Bu da bir süreç. Biraz kendine gelince kendin yaparsın tabi eş desteği ile.. Bu arada Bebe kaka veya çiş yapınca seviniyorsun, 😄 çünki demek ki doyuyor herşey yolunda demektir. Ve sürekli tatlı hıçkırıkları olucak karnımızda nasıl hıçkırıyorlarsa öyle arada hapşıracaklar, kusmaları olucak bol bol önlük ve ağız mendil lazım oluyor sonra bebek bir yirmi günlük olunca gaz kolikleri başliyor o dönem zor işte. Birde kolik bebekler oluyor o daha zor sürekli ağlama halleri oluyor ne yapacağını şaşırıyorsun. İnşallah o konuda zorlanmayız. İlk üç ay gazlı oluyorlar. Ve emince terliyorlar o da normal Sonra üç aylık olunca meme reddi oluyor her bebekte var mı bilmiyorum ama ben her iki kızımda yaşadım. Ama geçici bir süreç bu da. Bu süreci atlattıktan sonra aşırı memeye düşkün oluyorlar bu sefer. Üç,Dört, beş aylıkken de aşırı salya akıtıyorlar. Diş dönemi oluyor ve bu da yıpratıcı bir süreç çünkü bebek uyumuyor diş etinin acısından ama diş etine sürülen krem oluor biraz da olsa rahatlıyorlar. Herşeyin bir çaresi var artık ya öyle öyle bir bakmışsın hoop bir yaşına gelmiş bile 😍Bebek olunca eşimle ağız tadıyla tartışamıyom yaw. Bebeler hemen dalıyor 🤣

Doğuran annişler, gerçekten düşününce bebekli bir hayatı tam olarak hayal edemiyorum. Nasıl bir hayat tam olarak neler bekliyor bizi hadi hem siz içinizi dökün hem bize de hazırlık olsun 🥹🥲
Uykusuz bir hayat ☺☺ 2 buçuk saatte bir uyanıyoruz, alt alma, besleme ve gaz çikarma şeklinde ilerliyoruz yani gece gündüz yok artık bizim için hazır olun 🤣

X