2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
kızlar o kadar karmaşık duygular içindeyim ki. bebeğim 10 gün geriden geliyordu. bugün kontrole gittik fark bir hafta daha açılmış yani 33+3teyim ama bebek 31 hafta gibi. karın çevresi de 30 haftalık görünüyor. dopplerde plasentadan giden kan akımında duraklama var dedi doktor. hem kendi doktorum hem perinatolog aynı şeyi söyledi. bebeği riske atmaya hiç gerek yok 2 gün sonra sezaryene alalım dediler 🥹🥹 hiç beklemiyordum bebeğim çok ufacık. 1700 gr, 42 cm :KK43: ciğer geliştirici 2 hafta önce vurulmuştum ama etkisi geçmiştir hatırlatma dozu vuralım tekrar dediler. Eylül annesi mi olacağım ağustos annesi mi derken temmuz annesi olacağım galiba 🥹 ne hissetmem gerektiğini bilmiyorum. biliyorum daha küçük doğan bebekler bile oldu burada ama o kadar tedirginim ki 😭😭 prematüre annelerinin tavsiyeleri benim için çok kıymetli şu an... sütüm gelir mi ne hazırlık yapmalıyım hiç bilmiyorum. ben normal hastane çantası hazırlamıştım ama şimdi prematüre kıyafetler/bez mi koymalıyım? doktor yenidoğan yoğunbakıma girmesi muhtemel dedi. burada bildiğim Ssda_ Ssda_ vardı bu durumu yaşayan. bütün sürecini okudum canım ama bana bir tavsiyen olur mu?
Canım benimki de minicik bir bebek 2260 doğdu, 2030 a indi. Prematüre kıyafet için benim vaktim yoktu ama senin varsa al bi kaç parça çünkü yenidoğan hiç olmadı benim kızıma hep büyük geldi, bez oluyor katlıyorsun falan, sütüm üçüncü gün geldi, şu an kilo aldırma sorunumuz olmasa doyurur bile belki. Kısacası canını sıkma ben de ilk verdiklerinde çok ağladım küçük diye ama canları sağolsun

Merhaba... doğan bebeklerimize sağlık , ailelerine hayırlı olsun diliyorum. Bebeğimin ensesinde beyincige yakın yerde bi kist tespit edildi 29.haftada. sık ve düzenli takip ediliyorum. Allah in izniyle hersey güzel olacak. Ne olursa olsun benim yavrum. 30 temmuz 10.30 38+6 sezeryan doğum olacak Allah izin verirse. Rabbim hepimizi ve bu yolda umutla bekleyen herkesi umduğuna nail eylesin.... Sağlıkla, güzelliklerle kavuşalım miniklerimize Allah in izniyle🤲🤲🤲🤲🌺 hep güzel haberler yazmak nasip olsun, hepimize...
canm geçmiş olsun sebebi neymiş bir sorun olur muymuş? hayırlısı ile saglikla gelsin 🙏🏻💐

Merhaba... doğan bebeklerimize sağlık , ailelerine hayırlı olsun diliyorum. Bebeğimin ensesinde beyincige yakın yerde bi kist tespit edildi 29.haftada. sık ve düzenli takip ediliyorum. Allah in izniyle hersey güzel olacak. Ne olursa olsun benim yavrum. 30 temmuz 10.30 38+6 sezeryan doğum olacak Allah izin verirse. Rabbim hepimizi ve bu yolda umutla bekleyen herkesi umduğuna nail eylesin.... Sağlıkla, güzelliklerle kavuşalım miniklerimize Allah in izniyle🤲🤲🤲🤲🌺 hep güzel haberler yazmak nasip olsun, hepimize...
Çok güzel yazmışsın canım dediğin gibi Allahın izniyle her şey güzel olacak, Rabbim sağlıcakla kavuşmanızı nasip etsin çok az kalmış 🥹💕

İnşallah canım ya normal de bir hafta gerilik vardı ama bu seferki doktor baya abarttı hemen perinatoloji ye git dedi salı günü gidicem bakalım inşallah sıkıntı yoktur dediklerinide uygulucam canım çok teşekkür ederim sağlıklı olsunlarda kilo alınır tabi bazen doktorların bazıları çok abartıyor plesenta Kireclenmesi var onu görmedi o kadar dikkatliymiste
Her doktor aynı değil işte, ben hiç rahat değildim hamilelik sürecinde, farklı farklı şeyler söylediler ama çok şükür sağlıkla kucağıma aldım bebişi. İçini ferah tut canım 🤲🏻

Doğuran annişler, gerçekten düşününce bebekli bir hayatı tam olarak hayal edemiyorum. Nasıl bir hayat tam olarak neler bekliyor bizi hadi hem siz içinizi dökün hem bize de hazırlık olsun 🥹🥲
Ben de asiri merak ediyorum bunu o kadar mi degisicek her sey😅 yani o tekmeleyen ayaklarını ısırmak için gün sayıyorum ahaha orasi kesin❤️❤️❤️🙏🏻🙏🏻🙏🏻

kızlar o kadar karmaşık duygular içindeyim ki. bebeğim 10 gün geriden geliyordu. bugün kontrole gittik fark bir hafta daha açılmış yani 33+3teyim ama bebek 31 hafta gibi. karın çevresi de 30 haftalık görünüyor. dopplerde plasentadan giden kan akımında duraklama var dedi doktor. hem kendi doktorum hem perinatolog aynı şeyi söyledi. bebeği riske atmaya hiç gerek yok 2 gün sonra sezaryene alalım dediler 🥹🥹 hiç beklemiyordum bebeğim çok ufacık. 1700 gr, 42 cm :KK43: ciğer geliştirici 2 hafta önce vurulmuştum ama etkisi geçmiştir hatırlatma dozu vuralım tekrar dediler. Eylül annesi mi olacağım ağustos annesi mi derken temmuz annesi olacağım galiba 🥹 ne hissetmem gerektiğini bilmiyorum. biliyorum daha küçük doğan bebekler bile oldu burada ama o kadar tedirginim ki 😭😭 prematüre annelerinin tavsiyeleri benim için çok kıymetli şu an... sütüm gelir mi ne hazırlık yapmalıyım hiç bilmiyorum. ben normal hastane çantası hazırlamıştım ama şimdi prematüre kıyafetler/bez mi koymalıyım? doktor yenidoğan yoğunbakıma girmesi muhtemel dedi. burada bildiğim Ssda_ Ssda_ vardı bu durumu yaşayan. bütün sürecini okudum canım ama bana bir tavsiyen olur mu?
Canım 37+2' de doğum yaptım, 3 hafta gerilik vardı bebeğimde. 2250 gram doğdu, 2065 gram ile hastaneden çıktık. Minyatür bir oğlum var ama çok şükür sağlıklı ve önemli olan bu 🤲🏻😍 10 gün oldu bile, ele avuca gelmeye başladı. Molfix 0 beden bebek bezi almıştım, 1 yenidoğan beze geçtik. Kıyafetler biraz büyük geliyor, ebebekte yenidoğan çıtçıtlı bodyler var veya prematüre bebek takımı var. Onlardan 1-2 tane bulunsun elinde. Sütüm geldi benim ama yok gibi, damla damla geliyor ve yetmediği için mama takviyesi yapıyorum. Sarılık oldu bebiş, 2 gece yattık hastanede ve o bile geçti gitti. Önemli olan sakinlikle bebişe odaklanmak, gerisi boş ♥️ İçini ferah tut, güzel düşün güzel olsun. Bebişler gerçekten çok güçlüler, korkma sakın. Sağlıkla gelsin inşallah 🤲🏻😍♥️

Doğuran annişler, gerçekten düşününce bebekli bir hayatı tam olarak hayal edemiyorum. Nasıl bir hayat tam olarak neler bekliyor bizi hadi hem siz içinizi dökün hem bize de hazırlık olsun 🥹🥲
Eşimle eskiden çok tartışıyormuşum onu farkettim mesela 🙈 Şu an tüm hayatımız bebek oldu. Acıktı, uyandı, ağladı derken gün bitiyor. Hadi uyusun da kahvaltı yapalım, kahve içelim moduna geçtik 😅 10 günlük oldu bugün, gece uyumamalar başladı mesela ufaktan. Gün geçtikçe yeni huylar yükleniyor 😅 İnsan kendine zor vakit ayırıyor, en azından şu an bu durumdayım 🙈

Tecrübeli anneler gaz için en iyi biberon hangisini öneriyorsunuz🥰
Ben Dr.brown's aldım dar ağızlı olanından, sütüm gelmezse biberonla mama veririm diye hem gazı önlüyormuş hemde çok yavaş aktığı için meme reddi yaşama ihtimali daha azmış. Deneyip göreceğiz bakalım 😊

39+3üm hala tık yok bende 😁 dün karnım ağrıdı baya ama başka bir şey olmayınca da doktora gitmedim. Bebek hareketli bugün de o yüzden daha kanala girmedi diye düşünüyorum.
5 ağustosa kadar bekleyecekmişiz gelişini.

Bu arada ben salak gibi grip oldum. Burnum akıyor boğazım acıyor. Parol falan içiyorum az ıhlamur meyve ile iyileşmeye çalışıyorum. İnşallah ben iyileşinceye gelir bebek. Bebekle nasıl ilgileneceğim diye düşünüyorum

39+3üm hala tık yok bende 😁 dün karnım ağrıdı baya ama başka bir şey olmayınca da doktora gitmedim. Bebek hareketli bugün de o yüzden daha kanala girmedi diye düşünüyorum.
5 ağustosa kadar bekleyecekmişiz gelişini.

Bu arada ben salak gibi grip oldum. Burnum akıyor boğazım acıyor. Parol falan içiyorum az ıhlamur meyve ile iyileşmeye çalışıyorum. İnşallah ben iyileşinceye gelir bebek. Bebekle nasıl ilgileneceğim diye düşünüyorum
Hareket âzalinca kanala mi girmiş oluyor😃benim hala çok hareketli de

X