2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar bayadır giremiyordum baya doğuran var darısı bize inşallah bende bugün gittimm 34+5 2730 gram hala gün vermedi bize böyle günü belli olmayanlar var mı durduğu kadar dursun diyor doktor ama 3 hafta önden gidiyor kafası falan biraz korktum normal doğumdan
Merhaba benimde ayni oyle 3 hafta önde senle gunumizde aynı bana da gun vermiyor daha bu onde gidişin bebege zaarari varmı doktorun bisey dedimi

Benim de 20 Ağustos canım 39+ 1 2 gibi oluyor ama bebeğin durumuna bakarız dedi 13 Ağustosta olabilir dedi bir tek salı günlerini tercih ediyormuş da benimki🙈😅
Aa yakınmış 🥰 hayırlısı bakalım bana da dediki ihtiyaç hissedersem erken alırım şimdilik böyle belirleyelim 🙈 Salı günlerini seçmesi de çok ilginçmiş 😅

Kızlar selam özel hastanede sezeryan doğum yapanları ne kadar yatırıyorlar? Bi doktor videosu izlemiştim bakanlık sezeryan doğumla doğan bebeğin 48 saat gözetimde tutulması gerketiğini söylüyor normal doğumda da 24 saat diyordu. Ama 24 saatte taburcu olan sezeryanlar duyuyorum. Avrupada sezeryan doğum hapan arkadaşım 5 gün kalmıştı 🙄
Benim geçen doğumum sezeryan. 24 saat sonra taburcu olmuştum

Kızlar selam özel hastanede sezeryan doğum yapanları ne kadar yatırıyorlar? Bi doktor videosu izlemiştim bakanlık sezeryan doğumla doğan bebeğin 48 saat gözetimde tutulması gerketiğini söylüyor normal doğumda da 24 saat diyordu. Ama 24 saatte taburcu olan sezeryanlar duyuyorum. Avrupada sezeryan doğum hapan arkadaşım 5 gün kalmıştı 🙄
Ben yarın doğum yapacağım canım doktor bir gün kalcaksın dedi inşallah bir aksilik çıkmazsa. O bir gece bile beni acayip strese sokuyor hatta hiç kalmak istemiyorum ama mecbur işte.

Ben de var canım doğuma kadar bizimle maalesef 🥲
Çok agridi dayanamadım doktora gittim. Orda baktılar bi parmak açıklık var bol yürü suya otur artık yoluna girmiş yatış vermicem dedi Ama dogumhaneye girince bana bi korkmak geldi arkama bakmadan kaçtım desem yeridir. Nasıl aşacam ben bunu ya 😕 gider gitmez doğum Çatalına çıkarttılar nstye felanda orda bağladılar nedense daha önce de normal doğum yapmış olmama rağmen bi an korktum.

Benim doğum yapacağım hastane normal de sezeryan da 1 gece canım aksi bir durum olmadığı sürece

Canım henüz doğum yapmadım ama planlı sezeryan olacak benimde, 48 saat yatiriyoruz dedi hastane. İlk 20 gün bebeğin tüm kontrollerinin ücretsiz olduğunu hakkımız olduğunu da soylediler

Herkes çatır çatır doğum yapsın ben ales çalışayım :işsiz: :KK55: Haftaya sınava gireceğim hiç bakamadım malum sıkıntılı süreçler vs. Halbuki kararlıydım minik kızla yüksek lisans yapmaya. Sınavdan doğuma gitmesem iyi ..

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    92,4 KB · Görüntüleme: 16
Herkes çatır çatır doğum yapsın ben ales çalışayım :işsiz: :KK55: Haftaya sınava gireceğim hiç bakamadım malum sıkıntılı süreçler vs. Halbuki kararlıydım minik kızla yüksek lisans yapmaya. Sınavdan doğuma gitmesem iyi ..
Oooo valla kolay gelsin tebrik ediyorum çocukta yaparım kariyer de yaparım diyosun yaniiii 😍 bol şanslar kuzum

Türkiyede bir gece diye biliyorum canım ben de, ben yurtdışındayım burda minimum 3 gece dedi bana sezaryana o da iyi değil evime gelmek isterdim açıkçası🙁

Aa yakınmış 🥰 hayırlısı bakalım bana da dediki ihtiyaç hissedersem erken alırım şimdilik böyle belirleyelim 🙈 Salı günlerini seçmesi de çok ilginçmiş 😅
Evet hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza alalım💞 ya bizimki de aynı modda konuştu gidişate göre ama işte salı olduğunu belirtiyor özellikle🤣😅 zaten bir tek ptesi ve çarşamba muayene günleri bilmiyorum artık acil olmasın da planlı gitsin 🙏🏻

Sarılık uyku yapıyor bebeklerde canım, sarılık yoksa eğer sen yine 3 saatte bir ilk zamanlar uyandır beslemek için
Eve gelirken bütün değerleri çok normaldi canım hiç öyle bir şey demediler, 3 saatte bir kaldırıyorum ben dediğin gibi

İlk zamanlarda 2 saatte bir sonra aradaki süre gitgide uzuyor ama belli bir kiloya ulaşana kadar bizim zorla da beslememiz gerekiyor mecburi . İnsan istemiyor rahatsız etmek ama ben genelde ayağını gıcıklardım vs illa uyandırırdım
Güç bela ben de kaldırıyorum, ayaklarını denedim gıdıklanmıyor 🙈

Geçen sene sezeryan doğumum sabah 8 de oldu 1 gece kaldım. Sonraki gün 11 gibi çıktım. Yine sabah erkenden doğum olcak. Ertesi gün iyi hissedersem daha erken çıkabilirim

Sedaaa yoksa bebiş eve mi geldiiii🤩🤩🤩🤩 mesajları çok takip edemedim kaçırdım sanırım. Ben sarılık nedeniyle hem meme hem sağım olarak ilerliyorum Philips avent biberon ile meme reddi yaşamadım. Ama biberonda söyle bir sıkıntı var sağma makinasının biberon başlığı 1 numara ve bebiş rahatça emiyor, yedek olsun diye ikili biberonda almıştım onunda başlığı 2 numara yazıyor ancak ben 0+ aylık diye aldım onu ememiyor ne kadar emsede süt gelmiyor biberondan gücü yetmiyor sanırım. Anne memesine yakın biberin tercih etmeye çalış canım ama tabi tam olarak memeye benzer biberonda yok 😓 umarım bebisinde memeyi reddetmeden emer 🤩
Evettt perşembe günü taburcu olduk🥰🥰
Ben de senin dediğin biberondan aldım kutudan iki tane çıktı fark ettim ki ikisinin başlığı farklı, şuan kullandığımı emiyor sanırım diğerini etmemez ben de emin değilim daha denemedim onu.
Ben de senin gibi yapıyorum bu arada baktım uyandırmadım sağdığımı veriyorum biberonla. Eğer uyanıksa da ilk meme sonra biberon dediler öyle yapıyorum.

Canım 2 gece tutuyorlardı benim hastanemde ben de 2 gece kaldım

Bir gece kalınıyor ertesi gün öğleden sonra sorun yoksa taburcu olunuyor canım

X