2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Dogum anı sancilardan daha kolay diyorlar. Bir seyler okuyup dinledim ama olay anı gibi olmaz ikinmayı falan yapamazsam diye düşünüyorum o an😃
O ıkınma kendiliğinden geliyor zaten affedersin ama kabızsında çıkarmaya çalışıyormuş sun gibi bir his ne kadar çok ıkınırsan o kadar kolay olur doğumun

Tecrübeli anneler, bir sorum var. Doktor mutlaka 3 saatte 1 uyandır besle dedi ama öyle zor uyanıyor ki hatta uyanmıyor gözleri kapalı zar zor 1 saat sürüyor dedikleri miktarda beslemem. Uyandırmak zorundamıyız hep? Sanki rahatsız ediyorum bebişi
Canım bende şimdi bununla ilgili ɓir doktor paylaşımı gördüm en fazla 4 saat uyusun sonra uyandırın diye 🙁Allah kolaylık versin ❤️

Maşallah bebişe bende çok tüketiyorum onlardan erken doğum riskine karşı bu aralar sık.tuketiyorum.ve faydaları büyük
evet canm farkediyormuş özellikle muz buradan okuyunca denedim ben de ☺️
Son haftaların da etkisi var artık canım son haftalarda hızlıca alıyorlar. İnşallah biz de haftasını yakalarız benim bebişte en son 3 kilo civarıydı ama boyu ve başı küçük sadece ☹️
36 haftaya göre iyiymiş baya, bana da kafası biraz küçük ama korkutmasın bu söylediğim sağlık açısından demiyorum minyon olabilir dedi
Kızlar bir de esas korktuğum ya doğum başlarsa ve ben anlamazsam durumu 😂 arkadaşım diyor ki acaba dediğin her ağrı doğum ağrısı değil. Doğum başladığında anlayacaksın belden vuruyor regl ağrısı gibi ama daha şiddetli. Ama yine de emin olamıyorum ya ağrı olmadan doğum başlarsa diye 😂
anlamayacağını sanmıyorum ya😅 bende nişan fln gelmemişti direkt su geldi durduramıyorsun suyu zaten depend takıp gittik hastaneye geliyordu sürekli. o sırada sancı başladı ama çok can sıkıcı değil dayanıyorsun anlık vurup 2-3 dak sonra tekrar vuruyor anlıyorsun ayırt edilebiliyor
Canım 3 gün önce oğlumda birden ishal başladı. Yoğurt içine nisansta at biraz anında kesiyor bizede acilde bir doktor söylemişti bunu
keşke yoğurt yese de verebilsem canm sağol yine de tavsiyen için bunu duymuştum , çok zor çocuk yeme konusunda. aşırı iştahsızdı bugün zaten midesi bulandığı için inşallah hemen atlatır
Tecrübeli anneler, bir sorum var. Doktor mutlaka 3 saatte 1 uyandır besle dedi ama öyle zor uyanıyor ki hatta uyanmıyor gözleri kapalı zar zor 1 saat sürüyor dedikleri miktarda beslemem. Uyandırmak zorundamıyız hep? Sanki rahatsız ediyorum bebişi
küçük olduğu için bu zamanlarda 3 saati geçmemesi lazım, bir kaç ay geçince uyandırmasan da olur canm. benim 3 saat aralıksız uyuduğu hiç olmuyordu zaten 😅 maşallah diyelim 🧿

evet canm farkediyormuş özellikle muz buradan okuyunca denedim ben de ☺️

36 haftaya göre iyiymiş baya, bana da kafası biraz küçük ama korkutmasın bu söylediğim sağlık açısından demiyorum minyon olabilir dedi

anlamayacağını sanmıyorum ya😅 bende nişan fln gelmemişti direkt su geldi durduramıyorsun suyu zaten depend takıp gittik hastaneye geliyordu sürekli. o sırada sancı başladı ama çok can sıkıcı değil dayanıyorsun anlık vurup 2-3 dak sonra tekrar vuruyor anlıyorsun ayırt edilebiliyor

keşke yoğurt yese de verebilsem canm sağol yine de tavsiyen için bunu duymuştum , çok zor çocuk yeme konusunda. aşırı iştahsızdı bugün zaten midesi bulandığı için inşallah hemen atlatır

küçük olduğu için bu zamanlarda 3 saati geçmemesi lazım, bir kaç ay geçince uyandırmasan da olur canm. benim 3 saat aralıksız uyuduğu hiç olmuyordu zaten 😅 maşallah diyelim 🧿
Anladım canım, hepsi gerçekten biricik🥰

Sarılık uyku yapıyor bebeklerde canım, sarılık yoksa eğer sen yine 3 saatte bir ilk zamanlar uyandır beslemek için

Kızlar dün gece neredeyse hiç uyumadım mide yanmasından, bugün de oğlumla beraberdim klasik ciğer geliştirciyi vurulmaya gittik eczane falan derken yoruldum baya aslında hatta oğlumu uyutana kadar da bel ağrım vardı bitik moddaydım. Sonrasında bana bi enerji geldi anlam veremiyorum o kadar uykusuz ve yorgun olmama rağmen uykum yok resmen şu an 🤦🏼‍♀️

36 + 4 şimdi canım 34 den beri yatıyorum Dr um sagolsun cok rahat ciger geliştirici yapmadi gelismistir o dedi Ama ben yine de biraz stres oldum Bu haftayı da tamamlarsam biraz kalkmayı düşünüyorum çok zor hep yatmak😔 Ben de kalsiyum magnezyum kullaniyordum osteocare 250 mg varmış içinde 5 gündür eşimin magnezyumunu atıyorum gizli gizli onda 400 mg var daha iyi geldi Dr uma soylemedim inşallah sıkıntı olmaz🤷🏻‍♀️
Ben magnevixon250 bide magnorm 375 kullanıyorum 😂 ikiye çıkarttım bugün . Senin yine iyi ben 24. Haftadan beri yatıyorum bugün 11.haftam bitti hunileşmem vardı şimdi açılma yataktan gitcem doğuma heralde 😂 ha bide ikizdi biri düştü Buda düşmesin diye 3 ayda öyle yattım ama o üç ay çalışmıştım akşamları gelip yatıyordum kötü yatmak ya herşeye değerler sağ Salim kucağımıza alalım da.kilosu nasıl bebeğinin

İlk zamanlarda 2 saatte bir sonra aradaki süre gitgide uzuyor ama belli bir kiloya ulaşana kadar bizim zorla da beslememiz gerekiyor mecburi . İnsan istemiyor rahatsız etmek ama ben genelde ayağını gıcıklardım vs illa uyandırırdım

Evet cnm sarilik olmaması adına ve yeni doğan olduğu için

Ben şimdi o durumdayım çok küçük diye emmesi çok zor oluyor memeden biberonda veriyorum ama sağım yapıyorum devamlı hem meme hem sağım şuan çok şaşkınım 2 gündür çok yoğun bir tempo🙈
Sedaaa yoksa bebiş eve mi geldiiii🤩🤩🤩🤩 mesajları çok takip edemedim kaçırdım sanırım. Ben sarılık nedeniyle hem meme hem sağım olarak ilerliyorum Philips avent biberon ile meme reddi yaşamadım. Ama biberonda söyle bir sıkıntı var sağma makinasının biberon başlığı 1 numara ve bebiş rahatça emiyor, yedek olsun diye ikili biberonda almıştım onunda başlığı 2 numara yazıyor ancak ben 0+ aylık diye aldım onu ememiyor ne kadar emsede süt gelmiyor biberondan gücü yetmiyor sanırım. Anne memesine yakın biberin tercih etmeye çalış canım ama tabi tam olarak memeye benzer biberonda yok 😓 umarım bebisinde memeyi reddetmeden emer 🤩

Bana 1 saatte bir emzir dedi ama ben 2 saat üzerinden devam ettim. Emzirme öncesi alt değişimi yada en azından bı açıp havalandiriyorum, çorap ve eldivenleri çıkartıp rahatszi ediyorum 🙈 sonra ne kadar emerse artık kalanı sağıp biberon ile uyku arasinda veriyorum. Bazen hiç uyanacak gibi durmuyor derin uykuda olduğunda ise sağıp öyle veriyorum ebemize danistigimda yaptığımın doğru olduğunu söyledi ☺️

Günaydın siyatik ağrı yaşayan varmı aranızda acaba? Belden kalçaya kalçadan bacağa vuran
Çok ağrı çekiyorum bacağım kasıyor adım atamıyorum. İnternette araştırdığım baktığım hiç bir hareket rahatlatmıyor. Doğum sancısı gibi değil biliyorum bacağıma vuruyor ve kasıyor çok acıyor ya ağlamak istiyorum. Resmen adım atmamı kısıtlıyor. 38 hafta olduk artık az daha dişimi sıkayım diyorum da yok sıkılacak gibi değil ne yapacağımı sapıttım artık. 😓

Sarılık olmaması için sık beslenmesi lazım. Aslında 2 saat diye biliyorum, ben 2 saatte bir emzirmiştim. Memede uyuyakalıyor, eli ayağı kaldırıp kulak arkası ile oynayıp bir şekilde uyandırmıştım.

Günaydın siyatik ağrı yaşayan varmı aranızda acaba? Belden kalçaya kalçadan bacağa vuran
Çok ağrı çekiyorum bacağım kasıyor adım atamıyorum. İnternette araştırdığım baktığım hiç bir hareket rahatlatmıyor. Doğum sancısı gibi değil biliyorum bacağıma vuruyor ve kasıyor çok acıyor ya ağlamak istiyorum. Resmen adım atmamı kısıtlıyor. 38 hafta olduk artık az daha dişimi sıkayım diyorum da yok sıkılacak gibi değil ne yapacağımı sapıttım artık. 😓
35+5 sabahları olmuyor ama geceleri anlattığın gibi.. Sağ kalçam sanki yerinden çıkmış gibi adım atamıyorum. 38 olmuşsun ne güzel. İple çekiyorum 38 olmayı, doğuralım artık hayırla sağlıkla 🩶

Benimki de kız bebek 29 hafta kontrolünden beri tek böbrekte genişleme var en başta 8,5 mm ölçülmüştü sonra 7,1 oldu 6,5 oldu ama ben sevinince doktorum o anki idrar miktarıyla alakalı bir durum düzelmemiş devam ediyor ama ilerlememiş de dedi, sık görülen bir şeymiş. Şuan 36+3 üz hala devam ediyor. Ama doktorum hafif tipte olduğunu söyledi. Doğum sonrası takip edilecek dedi. O ameliyat stent işleri ileri vakalarda nadiren yapılıyordur kendiliğinden geçecektir umarım endişelenmeyin 🌺
Benim bebişim de bi böbreği sınırda çıkıyor hep

Merhaba kızlar tekrardan yeni doğum yapan tüm arkadaşlara hayırlı olsun.
Sabah bizimde muayenemiz vardi bizim bebis hep önden gidiyordu hala da 3 hafta önde gidiyor gelişimi 36 olduk normalde ama 39 civari cikti tüm ölçüleri doktorumuz eğer kendiliğinden doğum başlamaz ise 38e kadar normal doğum imkansiz gibi senin için sezeryana hazırla kendini dedi 😞 haftaya son bi kontrol yapacak çatı vs sonra duruma göre sezeryan için gün verecek
Benimde işlerden gidiyordu boyu hariç her şeyi başı hele 4 hafta ilerde duruyordu doktor sezaryen günü verdi normal imkansız dedi

X