2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Nst hem kalp atışını hep sancıyı ölçüyor aslında, sancı yüksek çıkmıyorsa o yüzden seni tedirgin etmesinler diye söylemiyorlardır canım. Sen nst çekilirken kendin de görebilirsin aslında
Tek bir yer var yani altındaki sancı bölümü boş üstteki kalp atışı bölümünde grafik var sorduğumda da böyle dedi anlamadım. Bence de sancım olmadığı için olabilir

Nst hem kalp atışını hep sancıyı ölçüyor aslında, sancı yüksek çıkmıyorsa o yüzden seni tedirgin etmesinler diye söylemiyorlardır canım. Sen nst çekilirken kendin de görebilirsin aslında
Onu nasıl anlıyoruz ki ya bende hiç anlamıyorum bende de kalp atışına bakmışlardı çünkü sancıya bakmadılar, yarın kontrolüm var ve illa bunu soracağım sancım var mı vs. diye

Sıcaklardan ben de çok bunaldım. 🥲Mutfağım cehennem sıcağı yemek yapamıyorum,dışardan da bu sıcakta riskli geliyor yemek söylemek.eşim 8-9 da geliyo,tüm aile yakın ama 1 tabak yemek getiren yok. ben de istemiyorum.Bunları düşünüp ağladım az önce

Benimkiler de evleri yakın ama getirmelerini istemiyorum çocuklarla onların yemek zevki bambaşka ve çok iç içe oluyoruz. Ya onlar bizde ya biz onlarda aile hayatı kalmıyor bende istemiyorum yemek kendim yapıyorum hep
Kızlar biz 2 haftadır eşimle birlikte annemin evinde kalıyoruz. Sabah kahvaltı akşam yemek hazır oluyor. Biraz hazırcılığa da alıştık valla rahat geliyor. Bir de bizim ev şehir merkezinde aşırı sıcak nemli annemler köydeler rakım yüksek serin oluyor hatta akşamları balkonda üşüyoruz o derece. O yüzden evde kalmıyoruz ama bebiş olunca nasıl yapcaz bilmem

Yarın benim de kontrolüm var ama benim nstde bebeğin sancılarına bakmıyorlar. Sadece kalp atışına ben anlamadım sordum; sancıya doğumda bakıyoruz dedi şaşırdım açıkçası sadece kalp atışına bakıyor 15 dk
anladım, demek her drun farklı oluyor baktığı şeyler

Kızlar biz 2 haftadır eşimle birlikte annemin evinde kalıyoruz. Sabah kahvaltı akşam yemek hazır oluyor. Biraz hazırcılığa da alıştık valla rahat geliyor. Bir de bizim ev şehir merkezinde aşırı sıcak nemli annemler köydeler rakım yüksek serin oluyor hatta akşamları balkonda üşüyoruz o derece. O yüzden evde kalmıyoruz ama bebiş olunca nasıl yapcaz bilmem
ben de sıcakları düşünüyorum da neyseki en fazla 1 ay daha böyle sıcak olur sonra serinleyecek 🙏🏻 mayıs haziran doğsaydı 3 ay çekecektik 🙈 ben gelen giden düşünüp aşırı stres oluyorum eşime de ikide bir kimse gelmesin (annesi abisi vs) eve diyip duruyorum o da illaki bebek görmeye bir kez gelirler diyor onun da modunu düşürdüm doğum öncesi kendimin de :KK43: hastane ziyareti denen birşey var tamam işte görürler bitti, hastalık salgın sıcak mikrop istemiyorum bağışıklığı düşük oluyor zaten yenidoğanın ama illa gelip görecekler oturacaklar lohusa lohusa. abisi de olsa bebek görmeye gelmesi saçma erkek ne işi var lohusa evinde dikişli olcaz rahat etmek isticez emzircez sürekli ne gereksiz işler:KK43:

Onu nasıl anlıyoruz ki ya bende hiç anlamıyorum bende de kalp atışına bakmışlardı çünkü sancıya bakmadılar, yarın kontrolüm var ve illa bunu soracağım sancım var mı vs. diye
Hem cihazda hem çıkan kağıttaki görüntüyü ekledim bak alta. Üstteki kalp atışı oluyor alttaki kasılmalar

Eklentiler

• IMG_8074.jpeg
    IMG_8074.jpeg
    67,2 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_8075.jpeg
    IMG_8075.jpeg
    131,2 KB · Görüntüleme: 50
ben de sıcakları düşünüyorum da neyseki en fazla 1 ay daha böyle sıcak olur sonra serinleyecek 🙏🏻 mayıs haziran doğsaydı 3 ay çekecektik 🙈 ben gelen giden düşünüp aşırı stres oluyorum eşime de ikide bir kimse gelmesin (annesi abisi vs) eve diyip duruyorum o da illaki bebek görmeye bir kez gelirler diyor onun da modunu düşürdüm doğum öncesi kendimin de :KK43: hastane ziyareti denen birşey var tamam işte görürler bitti, hastalık salgın sıcak mikrop istemiyorum bağışıklığı düşük oluyor zaten yenidoğanın ama illa gelip görecekler oturacaklar lohusa lohusa. abisi de olsa bebek görmeye gelmesi saçma erkek ne işi var lohusa evinde dikişli olcaz rahat etmek isticez emzircez sürekli ne gereksiz işler:KK43:
Aynı şeyleri düşünüyorum.Evim aşırı sıcak bir tek salonda klima var ee orda ben durmak istiyorum sürekli emzircem.Herkesin yanında emzirmek istemiyorum öf.unutamadığım bir olayda eşimin yengesi kendi söz günümde beni odaya çekip bekletmişti neymiş elbisesinin sırtı kapalıymış emzirecekmiş.İçerde sözüm oluyo o emziriyo karşımda,ben bekliyorum ki sırtını kapatayım😑annesi de gelmişti üstelik ne arsız insanlar var ya

Aynı şeyleri düşünüyorum.Evim aşırı sıcak bir tek salonda klima var ee orda ben durmak istiyorum sürekli emzircem.Herkesin yanında emzirmek istemiyorum öf.unutamadığım bir olayda eşimin yengesi kendi söz günümde beni odaya çekip bekletmişti neymiş elbisesinin sırtı kapalıymış emzirecekmiş.İçerde sözüm oluyo o emziriyo karşımda,ben bekliyorum ki sırtını kapatayım😑annesi de gelmişti üstelik ne arsız insanlar var ya
annesini çağırmak varken sözü olan kızı çağırması tuhaf olmuş, empati yapmayı bilmiyor sanırım genel olarak insanlar 🤷🏻‍♀️ ben birşey demeden yapmadan önce 40 kez düşünüyorum. birine gitmeden önce de öyle ki gitmem yani bu devirde ailesiyle evde sakin rahat oturmak varken kim biri gelse de otursak hizmet etsem der ki bende mi bir sorun acaba. günümün çoğu ayakta geçiyor oğluma koşturmaktan ve ev işlerinden.14 senedir çalışıyorum ilk defa hamilelikte evde kaldım ara verdim onda da birşey düşünmek istemiyorum sadece dinlenmek istiyorum

Son düzenleme:
Köy havası başka köyde kimsemiz yok ki bizde gidelim :KK54: Tadını çıkar.

Şu lohusa evine gelme olayları beni de geriyor. O halde bi de misafir ağırlamak falan ay valla gelmesin kimse hayırlı olsuna valla gücenmiycem be söz 🤓

Kısa bir süre delireceğiz. Kışın geleceğine yazın gelir pencere vs açık olur diye düşünüyorum kışın hastalık daha fazla. Uzaktan görünür ayrı odada emziriyorum der bebenin yanına uzanırsın, eşin hizmet eder. Seni düşünmeyeni sen de ayıp mı olur diye düşünme. Bebek ve sen önemlisin.

Kızlar günaydın, dün eve çıktık biz. Biraz zor geçiyor süreç, dikişlerim çok acıyor. Yatsam yatamıyorum, otursam oturamıyorum. İnsanın evdeki tüm düzeni değişiyormuş, henüz alışamadık 🙈 Nacizane tavsiyem, herkesin süreci aynı olmuyor ama doğum öncesinde eşinizle konuşun mutlaka. Doğumdan sonra ziyaret olayı çok fazla oluyor ve insanın gözü acıdan, stresten birşey görmüyor. Benim bebiş biraz zayıf doğduğu için ayrıca zorlanıyorum. Bir süre misafir kabul etmeyeceğimi söyledim açık açık. Umarım sizlerin çok daha kolay geçer süreci, sağlıkla alırsınız bebişleri kucağınıza ♥️🤲🏻🧿

Bence ilk 40 gün kimse gelmemeli..Ama tabi gelmek isteyene de hayır diyemiyorsun.Bir de belki bir şerbet hazır kuru pasta da olur ama içim rahat etmiyor ikramlık hazırlamak istiyorum. Tabi bi yandan sıcak bi yandan uykusuzluk çok zor bee🤣Şöyle biraz meydana çıksa bebişler 3 aydan sonra rutinler daha da oluşuyor ısırmalık olabiliyorlar😆

X