2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Çocuğu bilmiyorum da sana daha zor olmuyor mu benim anında tansiyonum düşüyor fena oluyorum
Ben aşırı rahat ediyorum canım ya ne bileyim sırf bebek için korkuyorum
Nst sırt üstü yattım fenalık geliyordu az daha derken hemşire Allah'tan sol tarafa döndürdü. Ben asla sırt üstü yatamıyorum ya 🤷‍♀️
Niye öyle oluyor ki acaba ben devamlı sırt üstü yatabilirim yani bebişim rahatsız olmasın diye az az yatıyorum 🫢

Çocuğu bilmiyorum da sana daha zor olmuyor mu benim anında tansiyonum düşüyor fena oluyorum
Off bugün nst'de belden çok az yükseltili sırt üstü yattım 20dk, o an hafif hafif kafamda basınç olmaya başladı önemsemedim muayene oldum çıktım falan derken sonrasında fenalaştım beynim uğuldadı resmen

Niye öyle oluyor ki acaba ben devamlı sırt üstü yatabilirim yani bebişim rahatsız olmasın diye az az yatıyorum 🫢
O şekilde yatmaya alıştığın için olabilir gebelikten sonra mı bu şekilde yatmaya başladın yoksa zaten bu şekilde mi yatıyordun birde bebek için iyi de değil kan akışı için sol tarafa yatmak önemli ben öyle yattığım da nefesim kesiliyor o şekilde uyuyamam asla kabus görüyorum sırf o yatma şeklinden

Doktorun dediğine göre rahat ettiğiniz pozisyon sırt pozisyonuysa yapabilirsiniz. Genelde anne veya bebek o pozisyonda rahatsız oluyormuş. Bende nstye girince sırtüstü yatırdıklarında nefesim kesiliyor

Bugün 35+6yım, muayenede doktora çatı muayenesi ve kültür örneğini sordum. Çatıya bakmadığını, kültür için de bahsettiğimiz bakterilerin 100 kişiden birinde görüldüğünü aşırı akıntı kaşıntı gibi şikayetler yoksa onu da rutin olarak almadığını söyledi

Yalnız değilsin ben de sırt üstü çok rahatım. Hatta uzun bi süre bebişim sola dönünce değil sırt üstü yatınca daha çok hareket etti. Ben de korkumdan çok az yatıyorum ya da biraz göbüşü sola deviriyorum omurgamdan baskı azalsın diye ama bezen geceleri istemsizce sırt üstü buluyorum kendimi

Bu gün doktora gittim kizlar gelisimi 30. Haftada kalmis ben yarin 34. Haftaya giricem. Yaklasik 1 ay geride. Doktor 3 güne bir kontrol dedi beslenmesinde sıkıntı gorürsem acil alirim dedi. Böyle bi durumla karsilasan oldu mu nasil ilerliyo sürec
Ben de 36 yım ama 34 görünüyor ultrasonda eskileri ile karşıladı benim hep öyleymiş ama mesela geçen kontrolde 33 haftaydım ama 30+5 görünüyor. Doktor ona göre takip önermiş iyi ki
Peki kilosu nasıl canım

Ben de 36 yım ama 34 görünüyor ultrasonda eskileri ile karşıladı benim hep öyleymiş ama mesela geçen kontrolde 33 haftaydım ama 30+5 görünüyor. Doktor ona göre takip önermiş iyi ki
Peki kilosu nasıl canım
Ya benimki hep biraz geriden geliyodu zaten ama. Bu kadar fark oluyodu genelde. Kilosu 1.950 dedi galiba 2 kiloya yakin ama daha cok kücük bi haftada olunca korktum acikcasi biraz

Ben de aynı seninki gibi istiyorum
Bebek hazır olsun gelmeye kendi karar versin çıkacağı günü istiyorum. Benim doktorum da destekledi işte sadece kafama açlık durumu takılıyordu onda da kızlarla konuştuk bir sıkıntı olmuyormuş 2-3 saat bekleriz en fazla biraz ağrı çekeriz tabi bebeklerin gelmek istememesi durumu da var ama onda da yapacak bir şey yok artık 39 u geçerse muhtemelen gün verirler diye düşünüyorum.
evet evet 39 u gecince verir benim doktorda max 39 unu beklerim kendi geldi geldi yoksa planli sezeryana doner alirim dedi aclikta hic dert degil dedi normal dogumdan alip direk sezeryana donduklerimiz oluyo dedi bide iyi dusunelim iyi olsun aksam uykusunda olursa ac oluruz zaten sjsjsjsj

X