2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar benim doğum tarihim bugün belli oldu Sezeryan olucak 25 temmuzda kavuruyoruz Allah'ın izniyle 😍 çok duygusalım 🥹 benim kızımda minnak olucak sanırım 37+1 2700gramız plesantasını kokluyordu bugün 🤣
yiiiaaaa gozumun onune direk plesantayi parmaklayan bebek geldi sjsjsjs yerim yaaa oh masallaaaaah saglikla kavus bebisine 🙏🧿

Bu gün doktora gittim kizlar gelisimi 30. Haftada kalmis ben yarin 34. Haftaya giricem. Yaklasik 1 ay geride. Doktor 3 güne bir kontrol dedi beslenmesinde sıkıntı gorürsem acil alirim dedi. Böyle bi durumla karsilasan oldu mu nasil ilerliyo sürec
Daha önceden oluyor muydu gerilik çıkıyor muydu canım. Sağlıkla kucağına al inşallah bazı bebekler dışarda daha güzel büyüyor gelişiyorlar 🙏🏻 kontrollü şekilde ilerleyecek inşallah

evet evet 39 u gecince verir benim doktorda max 39 unu beklerim kendi geldi geldi yoksa planli sezeryana doner alirim dedi aclikta hic dert degil dedi normal dogumdan alip direk sezeryana donduklerimiz oluyo dedi bide iyi dusunelim iyi olsun aksam uykusunda olursa ac oluruz zaten sjsjsjsj
Yaa sen sordun o zaman özellikle süper çok sevindim bunu duyduğuma yaa valla bakalım insallah kendi istekleriyle gelirler kolaylıkla doğarlar bizler de cok çabuk toparlanırız 🙏🏻🙏🏻

yiiiaaaa gozumun onune direk plesantayi parmaklayan bebek geldi sjsjsjs yerim yaaa oh masallaaaaah saglikla kavus bebisine 🙏🧿
Jakwıeoror ay çok tatlılar yaaa 🫠 eridim resmen onu öyle görünce kurban olduğum aç ne yapsın hocam dedim yicen yemek son son koklasın bakalım dedi 🤣 aminn çok teşekkür ederim 💖🪽

Daha önceden oluyor muydu gerilik çıkıyor muydu canım. Sağlıkla kucağına al inşallah bazı bebekler dışarda daha güzel büyüyor gelişiyorlar 🙏🏻 kontrollü şekilde ilerleyecek inşallah
Ya ilk bastan beri hep bir hafta felan geriden geldigi oluyodu ama bu kadar fazla bi fark hic olmamisti. Insallah 37 ye kadar durdurabirsek birazda kilo alirsa cok güzel olucak. Rabbim hepimizin bebeklerine saglik versin insallah

Ya benimki hep biraz geriden geliyodu zaten ama. Bu kadar fark oluyodu genelde. Kilosu 1.950 dedi galiba 2 kiloya yakin ama daha cok kücük bi haftada olunca korktum acikcasi biraz
Aslında 30 haftaya göre de kilosu kötü değil. Sen doktorunun dediği gibi üç günde bir git bakalım toparlanacak inşallah. Dışarıda daha hızlı kilo alıyorlar anne karnına göre stres yapma canım.

Kızlar benim doğum tarihim bugün belli oldu Sezeryan olucak 25 temmuzda kavuruyoruz Allah'ın izniyle 😍 çok duygusalım 🥹 benim kızımda minnak olucak sanırım 37+1 2700gramız plesantasını kokluyordu bugün 🤣

Benim kızımın doğum günü 25 temmuz 😍 Tam aslan dikkat et 🤩 Sağlıcakla kavuşun cnm

Ya ilk bastan beri hep bir hafta felan geriden geldigi oluyodu ama bu kadar fazla bi fark hic olmamisti. Insallah 37 ye kadar durdurabirsek birazda kilo alirsa cok güzel olucak. Rabbim hepimizin bebeklerine saglik versin insallah
Amin canım inşallah 37. Haftaya da bir şey kalmadı çok şükür 7sinde dolmuş oluyor Ben de az önce hesaplamıştım. Peki hareket durumu nasıl bugün bebişte

Yalnız değilsin ben de sırt üstü çok rahatım. Hatta uzun bi süre bebişim sola dönünce değil sırt üstü yatınca daha çok hareket etti. Ben de korkumdan çok az yatıyorum ya da biraz göbüşü sola deviriyorum omurgamdan baskı azalsın diye ama bezen geceleri istemsizce sırt üstü buluyorum kendimi
Ya benim de aynı sırt üstü yatayım aşırı hareketleniyor ben de diyorum acaba alanı mı daralıyor rahatsız mı oluyor diye çok durmuyorum dönüyorum öyle dediğin gibi baskılamamak adına. Benim de gün içinde de yarım saat net yatıyorumdur ya çok özlüyorum

O şekilde yatmaya alıştığın için olabilir gebelikten sonra mı bu şekilde yatmaya başladın yoksa zaten bu şekilde mi yatıyordun birde bebek için iyi de değil kan akışı için sol tarafa yatmak önemli ben öyle yattığım da nefesim kesiliyor o şekilde uyuyamam asla kabus görüyorum sırf o yatma şeklinden
Yok aslında hep yan ya da yüz üstü uyurdum 😅 evet evet sol taraf mide için de kan akışı için de iyi ama artık az da olsa yatmaya çalışıyorum rahatlamak için
Doktorun dediğine göre rahat ettiğiniz pozisyon sırt pozisyonuysa yapabilirsiniz. Genelde anne veya bebek o pozisyonda rahatsız oluyormuş. Bende nstye girince sırtüstü yatırdıklarında nefesim kesiliyor
Biz de ikimiz de rahatsız değiliz gibi duruyor ama yine de riske atmıyorum 🙈çünkü bebek de hareketleniyor öyle yatınca iyi mi kötü mü anlamıyorum

Amin canım inşallah 37. Haftaya da bir şey kalmadı çok şükür 7sinde dolmuş oluyor Ben de az önce hesaplamıştım. Peki hareket durumu nasıl bugün bebişte
Insallah o zamana kadar bekler benim sabirsiz kizim. Bu gün biraz daha iyi gibi düne göre aslinda. Ben aslinda ilcede yasiyorum doktor beni ordan rahim boyunda kisalmadan dolayi gönderdi merkeze buraya gelince gelisim gerili daha önemli dedi doktorum

Su an
Aslında 30 haftaya göre de kilosu kötü değil. Sen doktorunun dediği gibi üç günde bir git bakalım toparlanacak inşallah. Dışarıda daha hızlı kilo alıyorlar anne karnına göre stres yapma canım.
Su an adet tarihime göre 34 olmali o yüzden biraz stres yapiyorum sadece insallah saglikla gelir. Doktor ne derse o diyoruz

X