2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar emzirme sutyeni almadım birtek hangi marka aldiniz
Hm'den aldım ben deneyerek, kalıpları hoşuma gitti farklı tarzlar da vardı
Arkadaşlar ya ben de büyük abdest hissi oluyo.Gidiyorum yok bebek baş aşağı duruyormuş ondan mıdır ya?
bende de bütün gündür var iki kez tuvalete çıkmama rağmen, kabız mı oldum bebek baskısı mı anlamadım:/

Hm'den aldım ben deneyerek, kalıpları hoşuma gitti farklı tarzlar da vardı

bende de bütün gündür var iki kez tuvalete çıkmama rağmen, kabız mı oldum bebek baskısı mı anlamadım:/ben de çıktım lavaboya ama geçmiyor tam rahatlama hissi de gelmiyor bende
Ben de çıktım ama tam rahatlama hissi gelmiyor sizin de öyle mi?

çatı kemikleri doğumda açıldığı için bazi doktorlar sacma bulup yapmiyo. benimki de yapmiyo olabilir gibi geliyo bana ama kultur alma meselesini bence soralim cunku gbs diye bi bakteri bize hic zarari olmasa da bebegi hasta edebiliyomus ve cozumu de cok kolaymis.
Valla bence yaptırmakta fayda var 😀 bende karşıydım gecen hafta arkadasim doğurdu. Çatı muayenesinde ona çatın dar ama bebek iri olmadığı sürece sıkıntı olmayabilir demişti. Arkadasim da normal çok istiyordu ve dogum başladığında 10cm açılma olmasina rağmen bebek kanaldan açıklığa gelemedi 8 saat sancı cekti yarım saat dogum masasında uğramışlar ve asla bebek gelmemiş aşağıya kanaldan geçip acil sezeryanla aldilar acil olduğu için bide genel anestezi hiç bisey göremedi felaketti bilseydim dar dediklerinde direk sezeryana okey derdim dedi.
Fazla inatlasmamak lazım arkadaşlar 😀

Canım 20 lik diş kötü oluyor benimde hamileliğin başında şişti gittikçede arttı.Doktoruna sorarak antibiyotik alabilirsin tek çaresi o oluyor maalesef
Salı günü gidicem konrtole inşallah bir ilaç verir tuzlu gargara yaptım iyi geldi sağolsun burda sordum cevapladı yaptım iyi biraz

Valla bence yaptırmakta fayda var 😀 bende karşıydım gecen hafta arkadasim doğurdu. Çatı muayenesinde ona çatın dar ama bebek iri olmadığı sürece sıkıntı olmayabilir demişti. Arkadasim da normal çok istiyordu ve dogum başladığında 10cm açılma olmasina rağmen bebek kanaldan açıklığa gelemedi 8 saat sancı cekti yarım saat dogum masasında uğramışlar ve asla bebek gelmemiş aşağıya kanaldan geçip acil sezeryanla aldilar acil olduğu için bide genel anestezi hiç bisey göremedi felaketti bilseydim dar dediklerinde direk sezeryana okey derdim dedi.
Zaten inattan değil bende baksa ve dar dese okey olurum şuan :KK70: ama şu var bebeğin o şekilde gelememesi çatısı uygun denilen birinde de görülebilecek bir şey bebek o manevrayı yapamaz vs. Çatı uygun değil denen o anki açılmayla rahat doğum da yapabiliyor uygun denen sorun da yaşayabiliyor...yine de bakıp dar dese şahsen o riski almam muhtemelen. Sorun şu kültür meselesini yeni öğrenmem ama doktorun bakmaması ve bunun bir yandan işime de gelmesi 😂

Zaten inattan değil bende baksa ve dar dese okey olurum şuan :KK70: ama şu var bebeğin o şekilde gelememesi çatısı uygun denilen birinde de görülebilecek bir şey bebek o manevrayı yapamaz vs. Çatı uygun değil denen o anki açılmayla rahat doğum da yapabiliyor uygun denen sorun da yaşayabiliyor...yine de bakıp dar dese şahsen o riski almam muhtemelen. Sorun şu kültür meselesini yeni öğrenmem ama doktorun bakmaması ve bunun bir yandan işime de gelmesi 😂
Bende o şekilde sandım ama sordum dediki başı kanala gelmiş bedeni kanala girememiş kalmış bebeğin ne kadar ikinirsa ikinsin asla kafası orda kalmış disari çıkamamiş. Tamamen çatı ile alakalı imiş durum yani. Doktor da diyormuş dogumdan sonra en azindan denedik çok savaştınız falan. 😀 Kızcağız hem normal doğurmuş kadar yorulmuş hemde kesildiği ile kalmış.
Benim çatı muayenesi 37. Haftada ama kültür vs bahsetmediler hic

Evet öyle malesef. Magnormu ilk kez dün içmedim bir de uzun süre sandalyede oturdum onlar mı tetikledi acaba dedim sabah içtim hemen ama bu saate kadar hala geçmedi kasıklarda da var benim biraz
Benim de kasıklara ara ara vuruyor.magnezyum kullanmıyorum ishal yapmıştı.Magnorm iyi mi bende ona geçeyim

Bende o şekilde sandım ama sordum dediki başı kanala gelmiş bedeni kanala girememiş kalmış bebeğin ne kadar ikinirsa ikinsin asla kafası orda kalmış disari çıkamamiş. Tamamen çatı ile alakalı imiş durum yani. Doktor da diyormuş dogumdan sonra en azindan denedik çok savaştınız falan. 😀 Kızcağız hem normal doğurmuş kadar yorulmuş hemde kesildiği ile kalmış.
Bana çatı muayenesi yaparken hoca da ben de normal düşünüyorduk hiç kültürden falan bahsetmedi, aldığım pakette de kültür yok ha doğumdan önce alır mıydı bilmiyorum sonra çatın dar bebeğin kafası da büyük hiç riske atmayalım deyince sezeryana döndük ama dedigim gibi hiç öncesinde kültürden falan bahsetmemişti. Çok zorlanırsın doğuramazsin demiyorum ama her yerin dikiş olur çok travmatik olur senin için dedi bi de. Ben de açıkçası bebek için korktum bise olur Allah korusun diye çok ısrarcı olmamak lazım.

Ben ebeyle çalışıyorum, ona göre egzersizler ve doğum pozisyonları da öğretiyo. Tabii ki doğum sırasında her şey olabilir. Bi de bilmiyorum dört ayak, yan yatış falan denemişler mi ama aslında bunlar da bebegin çıkamadığı durumlarda yardımcı olabiliyomus. Ya zaten senin çatın dar normal dogurman zor demek yerine neler yapabilecegimizi ve nasıl kolaylastirabilecegimizi anlatsalar çok memnun olurdum. Ina May'in Doğuma Hazırlık Rehberi kitabında o kadar güzel örnekler var ki.

Bana çatı muayenesi yaparken hoca da ben de normal düşünüyorduk hiç kültürden falan bahsetmedi, aldığım pakette de kültür yok ha doğumdan önce alır mıydı bilmiyorum sonra çatın dar bebeğin kafası da büyük hiç riske atmayalım deyince sezeryana döndük ama dedigim gibi hiç öncesinde kültürden falan bahsetmemişti. Çok zorlanırsın doğuramazsin demiyorum ama her yerin dikiş olur çok travmatik olur senin için dedi bi de. Ben de açıkçası bebek için korktum bise olur Allah korusun diye çok ısrarcı olmamak lazım.
Bana kültür yapıldı .. rahim ağzı kısalığı tespit edilen gün swap ile örnek aldılar vajinadan. Haftaya da başka iki tane daha test yapılacak

Benim de kasıklara ara ara vuruyor.magnezyum kullanmıyorum ishal yapmıştı.Magnorm iyi mi bende ona geçeyim
Bana da yapmıştı çok kötü olduğumda kullanıyordum sadece. Sonra geçen hafta neredeyse her gün kullanmaya geçtim biraz etkiliyor kıvamı ama rahatsızlık vermiyor genel olarak kabızlık ağrısından çok çok daha iyi

Çatı kemikleri de doğum zamanında daha da ayrılabiliyor diye biliyorum kişinin kendi alacağı bir risk neticede, doktor da bu nedenle belkide en baştan sezeryana yönlendirmemiştir

Katılıyorum canım bende aynı şekilde düşünüyorum canım arkadaşıma baya tramva olmus hatta hastahane odasında şey dedik " Mecbur 2. Cocukta da sezeryan vs"
Ben bidaha cocuk düşünmüyorum dedi direk 😀

X