2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Doğrudur canım ama bana hiç öyle şeyler söylenmedi aklımda bulunsun olmazsa bilgi bilgidir

Benim hastanemde de uyuşmadan takıyorlarmış. Çok acıtıyor mu acaba
idrar yanması olur ya onun gibi oluyor bir tuhaf oluyon ameliyattan sonra odana geçince de çıkartıyorlar o da idrar yanması gibi ilk çıkarmada acı oluyor ama saniyelik sonra geçiyor. Biraz yanma hissi kalıyor normal olarak hiç sevmiyorum şu sonda işini ikinci de uyuşukken yapmışlardı hiiiç hissetmiyorsun bile.

Bende hastanede sordum uyuşmadan takıyoruz dediler rica etsem istek üzerine uyuştuktan sonra takmazlar mı dedim. Zaten takılmayacak kadar zorluk çıkaranlara mecbur uyuştuktan sonra takıyoruz dedi. Madem o kadar takmaya da uğraşacaklar bırakırım taksınlar

Gebeler sorun çıkarmıyor ya. Genellikle yaşlı amcalar veya teyzeler filan zorluk çıkarıyor şu sonda işine. Eşim sağlıkçı ya amcanın birini acil ameliyata alcaz sonda takılması gerek dedi izin vermemiş hiçbi şekilde imza atıp gitmiş ertesi gün vefat etti dedi. Sonda için canından vazgeçmiş halbuki korkulcak bişi de değil.

Hastaneler arasında farkediyordur belki
İlki ve ikinci de aynı hastanede oldu canım ama ilki genel anestezidi. Diğeri spinaldi. İkinci doğumum özel hastanede olmuşum gibi oldu o kadar ilgililerdi ki servis odam bile ayrıydı. Şans işi bence ya. Bakalım bu sefer nasıl olcak çünkü bu sefer başka şehirde başka hastanede olacağım.

kan sulandırıcı iğne kullanan var mıydı kızlar? doğum için ne dediler? 35 hafta olduk iğne yüzünden normal doğum riskli mi olur acaba diye korkuyorum randevuma da daha var

Evet canım ama uyuştuktan sonra takıyorlar sonrada kendine gelince ayaklar hemencik çıkartıyorlar

Ameliyathanede takmışlardı çıkarırlarken de hiç anlamadım valla odada çıkarmışlardı ayaklarımı hissetmeye başladıktan sonra

Ayyy inşallah dediğiniz gibi olur kızlar yaa peki sizce doğum için özel mi devlet mi her iki takipli olduğum hastanede de yakınlarım doğum yaptı ama malum ücretler aldı başını gitti az da olsa bütçe zorluyor tek kişi çalıştığı için

Beni de hep sırt üstü yatırıyorlar. Başka türlü nst alınmıyor. Bir de her hafta çekiliyorum. Geçen sefer 2 defa üst üste çektiler. Fenalık geçiricem bir gün.
Demek yalnız değilmişim. Kabusum oldu nst her hafta gircem bide doğuma kadar. 2 defa üst üste düşünemiyorum iyi dayanmışsınız

Canım bütçe meselesi tabi ki bizimde tek kişi çalışıyor şu an malum bir birikimde yok ama yine de özel hastanede yapacağım. Benim tercih etme sebebim kendimce çok geçerli nedenler aslında. Hem doktorumdan memnunum güveniyorum hem de en önemlisi eşim çocuğunu doğduğu an giydirecek yanında olacak ilk gören olacak benden sonra, e kontrollere benimle hep geliyor refakatçi aile olarak kalmak bana göre en doğrusu eşin yanında olup o anlarda yanında olmalı diye düşünüyorum. Devlet bu hakkı bile tanımıyor babalara. Kontrollere giremiyor refakatçi kalamıyor bence çok saçma

Normal doğum için sen ve bebek uygunsanız devlet iyi. Özel bir durum varsa özel hastanede sezeryan yaparlar o açıdan iyi çünkü devlet hastanelerinde sezeryan karşıtı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…