2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Ya çünkü çoğu kişi bunun yanlış olduğunu düşünüyor o yüzden Eylülde 3 yaşına girecek kızım, şimdiden eşyalarını görünce bebek diye seviyor öpüyor ama doğunca ne yapacak bilmiyorum

Erken doğum ya olur da ağlamazsa bişe olursa telaşlanır mıyım diye düşündüm

Çok iyi düşünmüşsünğz benim arkadaşım da aynısını yaptı kardeşin gelirken sana bebek getirmiş diye oyuncak bebek vermişlerdi

Oy kuzuum anlar o kardeşi olduğunu, sevecek hatta bence kardeşini kimseyle paylaşmak istemicek. Mesela biri küçük kızımı ne zaman sevmek istese büyük kızım o benim kardeşim diyor hemen anneme ver diyor bu huyu hep vardı. Paylaşmak istemiyor iyice benimsedi. Ama ufak tefek kıskançıklar oluyor sanırım bu kıskançlık durumu her çocukta var

Sağlıkla kucağına al inşallah

Ben hastane çıkışı koydum 2 tane. 1 tane de kendim hastane çıkışı gibi set yaptım. Müslin örtüsü zıbını çorabı falan giyeceği herşeyi iç içe katladım. Direkt ben giydiremesem bile refakatçiye verip giydiritirim. Çantadan çıkarması pratik olur. 2 - 3 parça zıbın, pantolon, önlük, çorap yedek aldım. (hastane klimalı olur bebiş belki üşür diye uzun kollu da yedek aldım çantaya). Kendime 2 çok rahat pijama takımı, 1 tane rahat hastane çıkışı kıyafet. Tarak, şampuan, havlu, diş fırça ve macunu. Bebek için bez, alt açma, ıslak mendil, temizleme pamuğu, pişik kremi koydum. Bir de mama ve biberon atsam mı kararsızım. Sütüm gelmezse devlet hastanesinde nasıl bir prosedür izleniyor bilmiyorum. Sorup öğrenip karar vereceğim. Bir de kuruyemiş, kahve ve süt yapıcı takviye koymayı planlıyorum. Kendimce minimal bir çanta olduğunu düşünüyorum. (Uzuuun uzuuun yazdım. Kör ettiğim gözlerden özür dilerim.)

Rabbim sağlıkla evladını kucağına almayı nasip etsin inşallah canım

Ben kurutma makinem olsa hijyen programında kurutup katlardım. Hijyenik olsun diye ütüledim sadece. Kurutma makinem yok. Koyacak yerim de yok.

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah, iyi düşünün iyi olsun

Kizlar herkese selam, meme ucum sanki yarik yarik ( daha önce dogum yapmadim dolayisiyla emzirme gecmisim yok) ve bu yillardir böyle.. Herhangi bir acisi yok ama yeni yeni krem sürmeye baslayinca emzirme sürecinden korkmaya basladim. Meme ucu böyle olan var mi ? Acaba emzirmede sorun yasar miyim ?

Benim haftalardır 2 tur kordon dolanması şeklinde ama doktor erken alalım gibi bir şey demedi sadece hareketlerinde azalma olursa gel dedi doktorum hatta çok rahattı sizin niye bu kadar telaşlanmış bende korktum şuan

Canım benimde 31.haftada 1.5 tur olduğunu öğrendik perinatoloji ve 2 doktor baktı kan akımlarına kadar önemsiz dedi bizede hareketlerini takip Edeceksin dedi. Gebelikte olması doğal şeyler dedi 3 doktordan kan akımı ve düğüm olmadığı sürece.

Benim nst de anlaşıldı sonra doppler ile belli oldu. Belki 31 haftadan öncede vardı doktorlar özellikte bakmiyormus bu duruma gelişim geriliği ve hareket azlığı olmadığı surece

aynısını annem kardeşim doğunca bana yapmıştı hiç kıskanmıyordum kardeşimi tabi bizim aramızda 8 yaş var bence çok tatlı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…