2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar merhaba mesajlarınızı gördüm ancak herkesi etiketleyemiyorum dün biraz zorlu geçti. çatı muayenesi normal doğum icin uygundu ama meğer boynuna kordon dolanmış ve ben açılmaları desteklemek için pilates topu ile egzersizler yapiyorken bebişin kalp atışları zorlanmaya başladı ve kasılmalarım hiç azalmadı ve geçmedi yani 20 dk bir gibi bir durum yoktu acil sezeryana alındım sezeryanda bile karnıma göğsüme bastırarak bebeği aşağı indirdiler. Neyseki bebiş sağlıklı 🙏🏼 yani demem o ki siz siz olun kasılmaları evde karşılayayim demeyin. Benim doğumum zordu o nedenle sizlere su gibi kolay doğumlar diliyorum 🙏🏼
ultrasonda 3050 gram bebiş 2780 gram doğdu 🙈 36+4 olarak dünyaya geldik gelişim açısından bir hafta önde diyor hala doktorumuz. Sütüm ne yazıkki yok makina bile işe yaramadı şuan mecbur mama desteğine başladık ama ilk doğum ve sezeryanda ilk üç gün süt zaten gelmez diyor doktor o nedenle çok sütü de sorun etmeyin 🌸 kendinize iyi bakın kızlar ama inanın sezeryan zor değil korkulacak birşey değil karnım tok girmeme rağmen zor geçmesine rağmen odada ağrı sızı vs çok çok kolaydı ☺️ şuandaysa yuruyebiliyor ve bebişin ihtiyaçlarıni giderebiliyorum. 🌸 Her biriniz dualarimdasiniz çok daha kolay süreçler diliyorum 🙏🏼
Hayırlı olsun canim sağlıkla büyüsün insallah 🙏🏻 en kısa zamanda sütün de gelir hiç merak etme ne güzel kavuştun benimde çok şükür darisi başımıza 🙏🏻

Bugün 36+0 kontrolüm vardı. Çatı muayenesi oldum. Nst bağlandı. Çatı muayenesi sırasında kültür alındı ve kan tahlili verdim tansiyonum düştü baya.. doktor 39+0 dan sonra çok da sıcaklara bırakmayalım dedi ama normale uygunsun normal bekliyoruz dedi nasıl ayarlayacak merak ettim doğrusu 😂
bugün benim de kontrolüm vardı çatım çok darmis normal doğum çok zorlar yapalım dersen yapalım ama ben hiç riske gerek görmüyorum dedi bebeğin de kafası büyük zaten çok fazla acı çekersin zulüm olur sana çok kesiğin olur dedi ki normal doğurursun sen demişti çatı muayenesinden önce ama biz de kendisinin gelmesini bekleyeceğiz erken sancılarım olmasına rağmen hiç açılma olmamış, 39 a kadar bekleriz kendisi gelmeye çalışınca heralde sezeryana alacak hemen bakacağız demem o ki doktorlar anlıyorlar muayenede uygun dediyse hiç gözün korkmasın ben çok istiyordum normali ama şimdi bebeği de riske atmaya gerek yok buarada her hafta gideceğim artık kontrole sen ne zaman gideceksin tekrardan ?

Çatı muayenesi nasildi rahat geçti mi . Sıcaklardan dolayi tansiyon kimimizin dusuyo kimimizin yükseliyor galiba. Bazı doktorlar doğumu başlatacak bir seyler yapıyorlar diye duymuştum ama😂
Sorunsuz geçti canım. Toplam 1 dk falan sürdü öyle söyliyim korkacak bir şey yokmuş biraz gergindim :) inşallah doğumum kendi sancımla başlar ya dua ediyorum artık bu haftadan sonra hurma merdiven çıkma inme başlıyorum ben😂

Benden de kültür testi falan alındı sonuçları elime geldi ama hiçbir şey anlamadım 😂 önümüzdeki cuma 36+4 oluyorum o zaman randevum var bakalım bana ne diyecekler, doktorum gününden erken doğurursun diyordu ama ebeler ne diyecekler acaba
Benim de sonuçlarıma haftaya bakacak herhalde artık her hafta gel dedi çünkü :) bakalım sana ne diyecek. Benim hiç erken doğum konuşmadı ama sanki bana geç gelecek gibi geliyor nedense bu sıcaklarda geç gelmez inşallah zamanında gelir
Canım senle bebeis kilolarimiz aynıydı en son kaç çıktı 36 da merak ettim hergun bunun kaygısından deli Olcamm😂
2700 çıktı canım ama hiçbir zaman tam doğru ölçemiyoruz maalesef diye belirtti yine 😂 karın çevresi yine 1 hafta geri gözüküyor ama işte makinenin standardıyla herkesinki başka diyor benim doktorum ona bakma diyor

bugün benim de kontrolüm vardı çatım çok darmis normal doğum çok zorlar yapalım dersen yapalım ama ben hiç riske gerek görmüyorum dedi bebeğin de kafası büyük zaten çok fazla acı çekersin zulüm olur sana çok kesiğin olur dedi ki normal doğurursun sen demişti çatı muayenesinden önce ama biz de kendisinin gelmesini bekleyeceğiz erken sancılarım olmasına rağmen hiç açılma olmamış, 39 a kadar bekleriz kendisi gelmeye çalışınca heralde sezeryana alacak hemen bakacağız demem o ki doktorlar anlıyorlar muayenede uygun dediyse hiç gözün korkmasın ben çok istiyordum normali ama şimdi bebeği de riske atmaya gerek yok buarada her hafta gideceğim artık kontrole sen ne zaman gideceksin tekrardan ?
Ben de artık her hafta. 2 ağustos 39+0 oluyorum ondan sonra artık gelmesine bakalım çok sıcağa kalma dedi 😂 doktorun önerisi önemli tabi normal de sezeryan da farketmez. Benim sadece öncesinde 2 ameliyat geçmişim var karnımda deliklerin izi hala var tekrar bir ameliyat olmaktan korkuyoeum ama tabi bebek için öyle olması gerekirse öyle de olurum napalım :) çatı muayenesi çok kısa sürdü benim sorun yok dedi açılman da yok dedi

Yok daha gitmedim 37 de çağırmıştı beni en son 35 de gittiğimde 2335 çıkmıştı aşırı merak ediyorum 😂
Benim bebiş bu haftaya kadar hep 100-150 gram alıyordu haftada. Bu hafta daha çok almış. Kilo konusunu hepimiz sıkıntı yapmıştık son haftalarda gerçekten daha çok alınıyormuş kızlar hem de beslenmemi değiştirmedim hatta daha az yedim sıcaktan. Ama muz yedim soğuk sütlü kahve içtim süt de işe yaradı herhalde öneririm

Sorunsuz geçti canım. Toplam 1 dk falan sürdü öyle söyliyim korkacak bir şey yokmuş biraz gergindim :) inşallah doğumum kendi sancımla başlar ya dua ediyorum artık bu haftadan sonra hurma merdiven çıkma inme başlıyorum ben😂
Ahududu yaprağı çayı da çok etkili canım ben aldım ben de 36dan sonra bu çayı içicem ve hurma yicem

Kızlar merhaba mesajlarınızı gördüm ancak herkesi etiketleyemiyorum dün biraz zorlu geçti. çatı muayenesi normal doğum icin uygundu ama meğer boynuna kordon dolanmış ve ben açılmaları desteklemek için pilates topu ile egzersizler yapiyorken bebişin kalp atışları zorlanmaya başladı ve kasılmalarım hiç azalmadı ve geçmedi yani 20 dk bir gibi bir durum yoktu acil sezeryana alındım sezeryanda bile karnıma göğsüme bastırarak bebeği aşağı indirdiler. Neyseki bebiş sağlıklı 🙏🏼 yani demem o ki siz siz olun kasılmaları evde karşılayayim demeyin. Benim doğumum zordu o nedenle sizlere su gibi kolay doğumlar diliyorum 🙏🏼
ultrasonda 3050 gram bebiş 2780 gram doğdu 🙈 36+4 olarak dünyaya geldik gelişim açısından bir hafta önde diyor hala doktorumuz. Sütüm ne yazıkki yok makina bile işe yaramadı şuan mecbur mama desteğine başladık ama ilk doğum ve sezeryanda ilk üç gün süt zaten gelmez diyor doktor o nedenle çok sütü de sorun etmeyin 🌸 kendinize iyi bakın kızlar ama inanın sezeryan zor değil korkulacak birşey değil karnım tok girmeme rağmen zor geçmesine rağmen odada ağrı sızı vs çok çok kolaydı ☺️ şuandaysa yuruyebiliyor ve bebişin ihtiyaçlarıni giderebiliyorum. 🌸 Her biriniz dualarimdasiniz çok daha kolay süreçler diliyorum 🙏🏼
ah canım hosgelmis minnos :) cok iyi olun ikinizde insallah

Bebişler teker teker geliyor. Tebrik ederim yeni anneleri. Darısı başımıza. ❤️
Bebeği ters duran, makat geliş olan anneler döndürmek için egzersiz yapıyorlar mı? Ben dünden beri yapmaya çalışıyorum. 35 haftayı doldurdum. Yapıp fayda gören var mı?

Ben daha almadım hastaneden çıkınca Alicam mama yasak devlet hastanesinde anne sütü öneriyorlar bebeğin kilosu çok düşerse kendileri belki verir ama ben doğuma yakın Alicam bir paket evde kalsın
İki doğumumda yasak diye çocuğum aç kaldı sütüm gelmiyor bebek emiyordu ama süt yoktu ki iki gün boyunca boş boş meme emdi annem şekerli su verdi mecburen. açlıkktan bebek uyumadı hep ağlıyordu. Hemşireden mama da istedik şeker hastası annelere veriyoruz dediler. Hastane de taburcu olduğumuz gün bebek kilosu baya düşünce Dr mama önerdi o şekilde eve geçince mama aldık. sarılık oldu. Bu sefer hazırlıklıyım valla aç kalıp sarılık olacağına vereceğim. Tabi ki en önemli anne sütü bol bol emzirmeye devam edeceğim ☺

hayırlı olsun canm kavuşmuşsunuz darısı bizlere 🫶🌸 sağlıklı hayırlı mutlu bir ömrü olsun 🙏🏻 mama hangisini tavsiye ettiler, ben sormadan aptamil almıştım gaz yapma açısından en sorunsuzu bu diye duymuştum ama herkese aynı sebeple farklı mamalar önermişler. sanırım bebeğe göre deneyip öğrencez. ağrı sızı olmamasına sevindim ne güzel sezeryanla ertesi gün ayaktaymışsın 😌
Teşekkürler canım, hastanede Aptamil ve hipp varmış hemşire sormadan kendi önerisi ile Aptamil hazırladı ve çok sevdik doktorumuzda sevdiğini duyunca değiştirmeyin sakın zaten sevmiş dedi o nedenle Aptamil aldık. Gaz problemi şuanlık yok ama tabi her emzirme sonrası gaz çıkarma işlemimiz var. İlk zamanlar gaz olmazmış bu zamanlarda gaz beklemiyorum dedi ama sonrası nasıl olur inan bilmiyorum. Sadece piyasadaki neredeyse tüm mamaların içeriği neredeyse aynı dedi ama inan hiç araştırmadım canım. Oturup kalkmalar ve ilk 10-20 adım zorluyor ama inan direnince yürüyüş yapmaya hareket etmeye devam edince daha da rahatlıyor insan. Sezeryan sonrası korkutulan o ilk yürüyüş ilk tuvalet bunlardan hiç korkmayın kendi bedeninize güvenin gerçekten o zaman daha kolay herşey 🥰

Bebeği ters duran, makat geliş olan anneler döndürmek için egzersiz yapıyorlar mı? Ben dünden beri yapmaya çalışıyorum. 35 haftayı doldurdum. Yapıp fayda gören var mı?
benim ters duruyor bir sey yapmiyorum ya, ilk cocugum 30-31 haftada donmustu hissetmstim donerken hatta

İnşallah canım kendi sancimizla kolay dogumlarimiz olur inşallah 😍 hurmaya bende başlayacağım😂

Benim bebişte ters ama sezeryan olduğu için pek önemsemedim. Sadece canım daha çok acıyor. Dönmesini hiç hissetmedim. Kontrole gidince anlarım artık dönüp dönmediğini ama bu haftadan sonra zor

X