2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
İki doğumumda yasak diye çocuğum aç kaldı sütüm gelmiyor bebek emiyordu ama süt yoktu ki iki gün boyunca boş boş meme emdi annem şekerli su verdi mecburen. açlıkktan bebek uyumadı hep ağlıyordu. Hemşireden mama da istedik şeker hastası annelere veriyoruz dediler. Hastane de taburcu olduğumuz gün bebek kilosu baya düşünce Dr mama önerdi o şekilde eve geçince mama aldık. sarılık oldu. Bu sefer hazırlıklıyım valla aç kalıp sarılık olacağına vereceğim. Tabi ki en önemli anne sütü bol bol emzirmeye devam edeceğim ☺
Ayyy öylemi bende götüreyim o zaman ne olur olmaz sezaryen hemen süt gelmez yada ne bilim korkudan kesilir falan bende koycam çantama sen öyle diyince doktorlar yüzünden bebek aç kalacak

Selam kızlar. 34+2 olduk. 2.600 olmuş oğlum 😍 Bugün nst bağlandı sancı çıkmadı. Haftaya tekrar çağırdı doktor. Kızımda sezaryen olduğu için bu gebeliğide 39.hafta için plan yapalım, anesteziye yönlendireceğim dedi. Herhangi bir aksilik olmazsa Ağustosta doğum 🙈 Bu arada doğum yapan arkadaşlarım tebrik ediyorum, Allah analı babalı büyütsün inşallah 🙏🏻🫶🏻🌸

Teşekkürler canım, hastanede Aptamil ve hipp varmış hemşire sormadan kendi önerisi ile Aptamil hazırladı ve çok sevdik doktorumuzda sevdiğini duyunca değiştirmeyin sakın zaten sevmiş dedi o nedenle Aptamil aldık. Gaz problemi şuanlık yok ama tabi her emzirme sonrası gaz çıkarma işlemimiz var. İlk zamanlar gaz olmazmış bu zamanlarda gaz beklemiyorum dedi ama sonrası nasıl olur inan bilmiyorum. Sadece piyasadaki neredeyse tüm mamaların içeriği neredeyse aynı dedi ama inan hiç araştırmadım canım. Oturup kalkmalar ve ilk 10-20 adım zorluyor ama inan direnince yürüyüş yapmaya hareket etmeye devam edince daha da rahatlıyor insan. Sezeryan sonrası korkutulan o ilk yürüyüş ilk tuvalet bunlardan hiç korkmayın kendi bedeninize güvenin gerçekten o zaman daha kolay herşey
Hoşgelmiş minik kuzu, ikinizin de iyi olmasına çok sevindim . Maşallah ona 💕

Kızlar selamm bende geçenlerde 36+2 de çatı muayenesi oldum açılma yok ama bebeğin başı baya aşağıya inmiş doğum başladığında hızlı ilerler dedi. Doktor’a gitmeden önce vajinal kültür testleri vs yapılmıştı herhangi bi sıkıntı enfeksiyon çıkmadığı için doğum başladığında veya suyum gelirse eğer suni sancı vermeden 2 gün bekletiyorlarmış bir de 41. Haftamda hala doğurmazsam randevu alıp gelmemi söyledi sıkıntı yoksa 42 haftaya kadar bekletiyorlarmış inşallah 42 ye kadar beklemem 😄 ve artık doğuma kadar doktor randevum vs yok çok saçma değil mi

Normal doğum bekleyen 36.haftayi geçen arkadaslar korunmasız iliski de tavsiye ediliyor ne düşünüyorsunuz . Doktorlariniz önerdi mi ben sormayı unuttum geçen gün.

Benim bebiş bu haftaya kadar hep 100-150 gram alıyordu haftada. Bu hafta daha çok almış. Kilo konusunu hepimiz sıkıntı yapmıştık son haftalarda gerçekten daha çok alınıyormuş kızlar hem de beslenmemi değiştirmedim hatta daha az yedim sıcaktan. Ama muz yedim soğuk sütlü kahve içtim süt de işe yaradı herhalde öneririm
ben hâlâ sıkıntı yapıyorum ya :KK43: perinatolojiye de gittik, dopplerde baktı plasentada sıkıntı yok bebeğe kan gidiyor dedi ama 31+2de 1400 gr. boyu da ufak, bir tek baş ölçüsü haftasına uygun. haftada bir kontrole gideceğim gelişimini takip edebilmek için. et, süt, yumurta, muz ne varsa yiyorum neden almıyor kilo anlamıyorum 🥹 kendim de alamıyorum gerçi 5 kilo aldım başından beri :/

Ayyy öylemi bende götüreyim o zaman ne olur olmaz sezaryen hemen süt gelmez yada ne bilim korkudan kesilir falan bende koycam çantama sen öyle diyince doktorlar yüzünden bebek aç kalacak
Evet hatta eşim de bırakmadı mamaya karşı çıktı şekerli su verdiğimizi görünce de koşa koşa doktora söyledi. Doktor geldi baktı yani sütüm gelmiyor kan tahlili aldı bebeğin doymadığını anladı çişli bezi de azdı hatta şekerli su verdik diye iyi yapmışsınız dedi eşim öyle kalakaldı yani biz niye gidip kafamıza göre verelim ki değil mi hem de anneyiz yani. Bu sefer aldık inşallah sütüm yeter de mamayı vermek zorunda kalmam. Her halikarda her iki bebeğime de vermek zorunda kaldık sütüm geldi sonradan ama yetmedi kontrolere götürünce ordaki doktorlar da mama vermemi tavsiye etti ve 7 günlük bebek 50-60 cc kadar içiyordu demekki yetmiyordu yani işte anne sütü+mama diye geldik bir yere kadar ama çocuk doymuyorsa yani mecburen veriliyor.

ben hâlâ sıkıntı yapıyorum ya :KK43: perinatolojiye de gittik, dopplerde baktı plasentada sıkıntı yok bebeğe kan gidiyor dedi ama 31+2de 1400 gr. boyu da ufak, bir tek baş ölçüsü haftasına uygun. haftada bir kontrole gideceğim gelişimini takip edebilmek için. et, süt, yumurta, muz ne varsa yiyorum neden almıyor kilo anlamıyorum 🥹 kendim de alamıyorum gerçi 5 kilo aldım başından beri :/
Canım sıkıntı yapma sağlıklı olsun da doğunca alıyorlar kilo. Benim küçük kızım da çok az alırdı mesela ablası iri gidiyordu ablasının haftasını geçmesine rağmen 38+5 2850 doğdu minyon bir kızdı ama doğduktan sonra Hemencecik alıyorlar kilo. Stres yapma. Birde anne veya baba da zayıfsa onlara da çekebiliyor gen olarak. Benim de bu bebeğin kafası küçük görünüyor ama yapısal olarak ben ve eşim de minyonuz mesela.

Benim bebişte ters ama sezeryan olduğu için pek önemsemedim. Sadece canım daha çok acıyor. Dönmesini hiç hissetmedim. Kontrole gidince anlarım artık dönüp dönmediğini ama bu haftadan sonra zor
Benimki de ters hem de baya ters çünkü bebişlerin yavaştan baş aşağı pozisyon almaya başladığı 28 Haftada benimki ters döndü o zaamana kadar baş aşağıydı 😂Ben zaten sezeryan olmak istediğim için sorun yapmadım . Doktorum da zaten suyumuz az normal doğum için uygun olmayabiliriz dönmezse de dönmez dedi

Teşekkürler canım, hastanede Aptamil ve hipp varmış hemşire sormadan kendi önerisi ile Aptamil hazırladı ve çok sevdik doktorumuzda sevdiğini duyunca değiştirmeyin sakın zaten sevmiş dedi o nedenle Aptamil aldık. Gaz problemi şuanlık yok ama tabi her emzirme sonrası gaz çıkarma işlemimiz var. İlk zamanlar gaz olmazmış bu zamanlarda gaz beklemiyorum dedi ama sonrası nasıl olur inan bilmiyorum. Sadece piyasadaki neredeyse tüm mamaların içeriği neredeyse aynı dedi ama inan hiç araştırmadım canım. Oturup kalkmalar ve ilk 10-20 adım zorluyor ama inan direnince yürüyüş yapmaya hareket etmeye devam edince daha da rahatlıyor insan. Sezeryan sonrası korkutulan o ilk yürüyüş ilk tuvalet bunlardan hiç korkmayın kendi bedeninize güvenin gerçekten o zaman daha kolay herşey 🥰
evet aslında içeriklerine baktım hepsi aynı. ben de tedbir amaçlı çantama koymuştum. nstye bağlıyım şuan 36+0 dayım buradan da dr kontrolü bakalım doğum tarihi verecek mi 🙈

Evet hatta eşim de bırakmadı mamaya karşı çıktı şekerli su verdiğimizi görünce de koşa koşa doktora söyledi. Doktor geldi baktı yani sütüm gelmiyor kan tahlili aldı bebeğin doymadığını anladı çişli bezi de azdı hatta şekerli su verdik diye iyi yapmışsınız dedi eşim öyle kalakaldı yani biz niye gidip kafamıza göre verelim ki değil mi hem de anneyiz yani. Bu sefer aldık inşallah sütüm yeter de mamayı vermek zorunda kalmam. Her halikarda her iki bebeğime de vermek zorunda kaldık sütüm geldi sonradan ama yetmedi kontrolere götürünce ordaki doktorlar da mama vermemi tavsiye etti ve 7 günlük bebek 50-60 cc kadar içiyordu demekki yetmiyordu yani işte anne sütü+mama diye geldik bir yere kadar ama çocuk doymuyorsa yani mecburen veriliyor.
Benim bebeklerde doymuyor ya göğüs büyük ama içi boş yaramıyor sütüm ben mama Alicam her ihtimale karşı hastanede yetmezse en azından evde bulunsun eşim getirir ordaki hemşireler sıkıntı çıkartıyor ya verdiğimizi gördüklerinde

Kızlar doğum için magnezyumu kesmek mi gerekiyor acaba?
Öyleymiş canım bana da dün doktorum öyle dedi 35te kes dedi doktoruma sormayı unuttum burda sordum hatta kızlar söyledi doğum kasılmalarını engellememesi için kesmemiz gerekiyomuş
Ben de aldım canım çayı soğutup mu içiceksin? Yani öyle yapsak olur mu acaba
Hiç bilmiyorum ki canım acaba soğutup içince yararı azalır mı 🤔 ben heralde normal şekilde içerim biraz ılıtıp

Sezeryan olacak arkadaşlar doğumunuz kaçıncı haftaya planlandı ?
Bana henüz hafta söylenmedi ama tüp bebek olduğu için riske atmadan sezeryan yapalım dedi özeldeki doktor devletse henüz görüşmedim
Selam kızlar. 34+2 olduk. 2.600 olmuş oğlum 😍 Bugün nst bağlandı sancı çıkmadı. Haftaya tekrar çağırdı doktor. Kızımda sezaryen olduğu için bu gebeliğide 39.hafta için plan yapalım, anesteziye yönlendireceğim dedi. Herhangi bir aksilik olmazsa Ağustosta doğum 🙈 Bu arada doğum yapan arkadaşlarım tebrik ediyorum, Allah analı babalı büyütsün inşallah 🙏🏻🫶🏻🌸
Oyyyy maşallah tam içimden geçiyordun mesajına denk geldim hayırlısı ile sağlıkla gelsin inşallah

X