2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
kuzum senle biz ayniydik galiba dimi benimki 32+5 te 1834 cikti kilosunada gayet normal tam dozunda dedi benim doktor ama suan gordugum herkeste bi gobek geri gidiyo buyume evresindeyiz diyemi anlamadim
canım benimde 31+6 kontrolumde kg 1812 g boy 44 cm dedi gayet uyumlu dedi sukur atlatmisizdir ins yakalamislar bak

kuzum senle biz ayniydik galiba dimi benimki 32+5 te 1834 cikti kilosunada gayet normal tam dozunda dedi benim doktor ama suan gordugum herkeste bi gobek geri gidiyo buyume evresindeyiz diyemi anlamadim
canım benimde 31+6 kontrolumde kg 1812 g boy 44 cm dedi gayet uyumlu dedi sukur atlatmisizdir ins yakalamislar bak

Kızlar merhaba mesajlarınızı gördüm ancak herkesi etiketleyemiyorum dün biraz zorlu geçti. çatı muayenesi normal doğum icin uygundu ama meğer boynuna kordon dolanmış ve ben açılmaları desteklemek için pilates topu ile egzersizler yapiyorken bebişin kalp atışları zorlanmaya başladı ve kasılmalarım hiç azalmadı ve geçmedi yani 20 dk bir gibi bir durum yoktu acil sezeryana alındım sezeryanda bile karnıma göğsüme bastırarak bebeği aşağı indirdiler. Neyseki bebiş sağlıklı 🙏🏼 yani demem o ki siz siz olun kasılmaları evde karşılayayim demeyin. Benim doğumum zordu o nedenle sizlere su gibi kolay doğumlar diliyorum 🙏🏼
ultrasonda 3050 gram bebiş 2780 gram doğdu 🙈 36+4 olarak dünyaya geldik gelişim açısından bir hafta önde diyor hala doktorumuz. Sütüm ne yazıkki yok makina bile işe yaramadı şuan mecbur mama desteğine başladık ama ilk doğum ve sezeryanda ilk üç gün süt zaten gelmez diyor doktor o nedenle çok sütü de sorun etmeyin 🌸 kendinize iyi bakın kızlar ama inanın sezeryan zor değil korkulacak birşey değil karnım tok girmeme rağmen zor geçmesine rağmen odada ağrı sızı vs çok çok kolaydı ☺️ şuandaysa yuruyebiliyor ve bebişin ihtiyaçlarıni giderebiliyorum. 🌸 Her biriniz dualarimdasiniz çok daha kolay süreçler diliyorum 🙏🏼
Ay maşallah Allah analı babalı büyütsün çok şükür bebek te sende iyisin önemli olan bu darısı bizlere artık bu gidişle hepimiz ki temmuzda olacak galiba

Kızlar merhaba mesajlarınızı gördüm ancak herkesi etiketleyemiyorum dün biraz zorlu geçti. çatı muayenesi normal doğum icin uygundu ama meğer boynuna kordon dolanmış ve ben açılmaları desteklemek için pilates topu ile egzersizler yapiyorken bebişin kalp atışları zorlanmaya başladı ve kasılmalarım hiç azalmadı ve geçmedi yani 20 dk bir gibi bir durum yoktu acil sezeryana alındım sezeryanda bile karnıma göğsüme bastırarak bebeği aşağı indirdiler. Neyseki bebiş sağlıklı 🙏🏼 yani demem o ki siz siz olun kasılmaları evde karşılayayim demeyin. Benim doğumum zordu o nedenle sizlere su gibi kolay doğumlar diliyorum 🙏🏼
ultrasonda 3050 gram bebiş 2780 gram doğdu 🙈 36+4 olarak dünyaya geldik gelişim açısından bir hafta önde diyor hala doktorumuz. Sütüm ne yazıkki yok makina bile işe yaramadı şuan mecbur mama desteğine başladık ama ilk doğum ve sezeryanda ilk üç gün süt zaten gelmez diyor doktor o nedenle çok sütü de sorun etmeyin 🌸 kendinize iyi bakın kızlar ama inanın sezeryan zor değil korkulacak birşey değil karnım tok girmeme rağmen zor geçmesine rağmen odada ağrı sızı vs çok çok kolaydı ☺️ şuandaysa yuruyebiliyor ve bebişin ihtiyaçlarıni giderebiliyorum. 🌸 Her biriniz dualarimdasiniz çok daha kolay süreçler diliyorum 🙏🏼
Canım gözün aydın maşallah bebişin kilosu iyimiş. Sağlıkla kavuşmanıza sevindim darısı bizim başımıza inşallah 😍🩷

Merhaba kızlar benim ikinci nst de 100 lerde sancı çıktı o nedenle yatış verildi çatı muayenesinde çok açıklık yok dedi doktor ama şimdilik kendi sancilarim ile ilerleyeceğiz. Bu gece olmazsa sabaha diyorlar nasip 🙈❤️ dualarınıza ihtiyacım var bende doğumda sizlere dua edeceğim sağlıkla kavuşun bebislerinize diye 🙏🏼 ara ara gelip yazarım kendinize iyi bakın 🌸
Ben girememistim simdi gordum mesaji rabbim kurtarsin sag salim ikinizide inşallah

Kızlar bu arada ben böyle bi çay tarifi bulmuştum kaydettim tabii ki daha denemedim ama malzemelerini aldım inşallah işe yarar 😂🫶🏻
IMG_1911.jpeg

Ayy hayırlı olsun bir bebiş daha geldi :)

Kızlar süt arttırmak için kırmızı nöbet şekeri, tarçın, karanfil, şeker çok iyimiş. Teyzem bununla çoğaltmış sütünü bende yapıp hazırlayıp dolaba atacağım inşallah

Kızlar bu arada ben böyle bi çay tarifi bulmuştum kaydettim tabii ki daha denemedim ama malzemelerini aldım inşallah işe yarar 😂🫶🏻
Eki Görüntüle 3451153
Canım gebe okulundaki çocuk doktoru şey demişti "yıllarca rezene süt yapar dendi ben de kullandım ama rezenenin nöbet ihtimalini artırdığı kanıtlandı kullanmayın"

Ayy canim yaa sende kurtuldun cok şükür bebegine kavustun sag salim hayırlı ugurlu saglikli olsun inşallah

Şu saate kadar bebiş hiç durmadı aşırı hareketliydi ya hiç mi uyumaz hiç mi durmaz tüm gece 😞 ve ben az önce tuvalete kalktığımdan beri hamilelik boyunca hiç yaşamadığım regl ağrısına çok benzer bi ağrı olmaya başladı aynı regl gibi bi şiddetlenip bi azalıyo 😓 umarım geçer
Simdi nasilsun

Evet canım aynen öyle aslında. Benim çok istememin nedeni de doğal bi süreç ve bir engel yoksa sağlığım açısından ameliyat olmak istemememdi.
Düşün bir de 2018 de ablamın doğumuna girmiştim her şeyi bizzat görüp yaşamış olmama rağmen istiyordum normal doğumu 😂
Bende basima ne gelicegini bilmedigim icin cok kararsizim 🤣🤣

Bugün 36+0 kontrolüm vardı. Çatı muayenesi oldum. Nst bağlandı. Çatı muayenesi sırasında kültür alındı ve kan tahlili verdim tansiyonum düştü baya.. doktor 39+0 dan sonra çok da sıcaklara bırakmayalım dedi ama normale uygunsun normal bekliyoruz dedi nasıl ayarlayacak merak ettim doğrusu 😂
Çatı muayenesi nasildi rahat geçti mi . Sıcaklardan dolayi tansiyon kimimizin dusuyo kimimizin yükseliyor galiba. Bazı doktorlar doğumu başlatacak bir seyler yapıyorlar diye duymuştum ama😂

Bugün 36+0 kontrolüm vardı. Çatı muayenesi oldum. Nst bağlandı. Çatı muayenesi sırasında kültür alındı ve kan tahlili verdim tansiyonum düştü baya.. doktor 39+0 dan sonra çok da sıcaklara bırakmayalım dedi ama normale uygunsun normal bekliyoruz dedi nasıl ayarlayacak merak ettim doğrusu 😂
Benden de kültür testi falan alındı sonuçları elime geldi ama hiçbir şey anlamadım 😂 önümüzdeki cuma 36+4 oluyorum o zaman randevum var bakalım bana ne diyecekler, doktorum gününden erken doğurursun diyordu ama ebeler ne diyecekler acaba

Çok şükür küveze girmedik 2500 doğdu

2500 doğdu canım

Benim su sızıntısı vardı zaten bugün hareketleri iyice ağırlaştı serum almak için geldim. Normalinde serum alınca hemen hareketleniyor. Hala durgun kaldı. Hiç kıpırdatamadık nst ile bakamadılar bile o yüzden hemen almamız lazım dedi doktorumuz. Ciğer geliştirici yaptılar hemen. Belden uyuşturuldu ilk ama tutmadı. Sonrasında genel anestezi aldım. Çok şükür küvez ihtiyacımız kalmadı. Meme tutturmaya çalışıyoruz

Çok şükür yolunda

Hepimiz iyiyiz. İnşallah hepimiz sağlıkla alalım kucağımıza. Valla kızlar o an gelince hiçbirşey düşünmüyor insan. Geceliğim bile yoktu yanımda 😀 oda süsleri vs herşey evde hiçte gözüm görmüyor 😀😀
canım hosgeldi minnosun cok cok sevindim gozunuz aydın :)

Merhaba kızlar yaklasik 20-25 gundur giremedim.Bebeklerden biri kesesini deldigi icin bu sureci hastanede gecirdik.2 gun oncede kesemiz tamamen patladigi icin doğduğumuz başladı ve normal doğumla ikizlerimi dünyaya getirdim.Biraz erken doğdukları icin ufak tefek sorunlarımız var ama çok şükür entube edilmediler ama kuvezdeler şua sanırım en büyük sorunumuz sutumun gelmememesi hemşireler çok fazla canımı yaktı şuan göğsümün birine acidan dokunamıyorum ama bebekletimede süt götürmem gerekiyor eşim ve annemlerde bu konuda çok üstüme geliyor sürekli basimdalar nasıl yapicam bilmiyorum
canım benim cok sukur saglıkla gelmisler, umarım sutun de kendin de tooparlanırsın hic kolay bir donem gecirmedin. Ailenle konus destek olmalari gerek gercekten insan dogru bildigini unuttugu bir donem yasıyor lohusalıkta

Canım senle bebeis kilolarimiz aynıydı en son kaç çıktı 36 da merak ettim hergun bunun kaygısından deli Olcamm😂

hayırlı olsun canm kavuşmuşsunuz darısı bizlere 🫶🌸 sağlıklı hayırlı mutlu bir ömrü olsun 🙏🏻 mama hangisini tavsiye ettiler, ben sormadan aptamil almıştım gaz yapma açısından en sorunsuzu bu diye duymuştum ama herkese aynı sebeple farklı mamalar önermişler. sanırım bebeğe göre deneyip öğrencez. ağrı sızı olmamasına sevindim ne güzel sezeryanla ertesi gün ayaktaymışsın 😌

X