2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Ben çok çok daha iyiyim ama kendimi zorladığımda yorduğumda hemen ağrılarım başlıyor. Bu hafta da orada kilo almasını istiyorlar 2.500 olmalı dedi doktor. 2.080 kg🥺
Çok kısa sürede yanında olacak Allah’ın izni ile çok güçlü kızın annesi gibi sen dinlen ki geldiğinde kuzuna daha rahat bakabilesin 💪

Kızlar ben de acaba suyum mu sızıyor diye düşünmeye başladım. Progesteron fitil kullanıyorum günde 3 tane , ondan da olabilir gibi ama emin değilim , akıntım var , sıvı bazen renksiz. Su sızdığı nasıl anlaşılır ki 🤷‍♀️
Bu tam benim uzmanlık alanım canım🤭🤭🤭🤣🤣🤣 bugün sırf buna sebep randevu aldım arada iç çamaşırında islaklik oluyor acaba suyummu geliyor dedim gittim bu sabah hastaneye ve tabiki değilmiş sadece akintiymis su sızması dediğimiz ufak bı ıslaklık olmazmis bacaklardan sizarmis seninde için rahat olsun canım bacaklarına sizmadigi sürece korkma derim ve nst ye de bağlandım bı tane sancı cikmadi

Bu tam benim uzmanlık alanım canım🤭🤭🤭🤣🤣🤣 bugün sırf buna sebep randevu aldım arada iç çamaşırında islaklik oluyor acaba suyummu geliyor dedim gittim bu sabah hastaneye ve tabiki değilmiş sadece akintiymis su sızması dediğimiz ufak bı ıslaklık olmazmis bacaklardan sizarmis seninde için rahat olsun canım bacaklarına sizmadigi sürece korkma derim ve nst ye de bağlandım bı tane sancı cikmadi
Bir kere öyle hafiften sızdı gerçi iç çamaşırım yoktu. Ben de geçen gün yine NTS’ye girdim iyi dediler .. Of acile de gitmek istemiyorum yatmam lazım. Acaba şu pedlerden alıp mı denesem kendim .. içim rahat etsin

35+1 deyim. Suyum sızıyordu 2 günde bir serum yiyordum. Bugün hareketleri azalınca yine serum için geldim seruma rağmen hareketlenmedi. Almamız gerekiyor dediler şimdi yatışım oldu
Korkma canım benim dualarımız seninle ve yavrunla sağsalimen kavuşun inşallah 🤲🏻 bizi de bilgilendir mutlaka güzel haberlerinizi bekliyoruz 💕

Bir kere öyle hafiften sızdı gerçi iç çamaşırım yoktu. Ben de geçen gün yine NTS’ye girdim iyi dediler .. Of acile de gitmek istemiyorum yatmam lazım. Acaba şu pedlerden alıp mı denesem kendim .. içim rahat etsin
Takip et canım bacaklarindan sizmadigi sürece sıkıntı yok benimde arada ufak ıslaklık oluyordu bende korktum ama bı sıkıntı olmadığını öğrendim ben daha önce erken doğum yaptigimda da suyum direk gelmişti sızma filan olmamisti

Kızlar hepinize geçmiş olsun yaaa ne oluyor böyle hep bişeyler baş vermeye başladı pazar gününden beri ablam geldi temizliğe başladım bende dip bucak otur kalk otur kalk anca ilerliyoruz bacak aramda çok ağrı olmaya başladı normal mi yaa biraz biraz kasıklarımda ağrıyo karnım sertleşiyor anlamıyorum doktora gitmedim henüz 34 haftalık olduk bizde eşim yarın doktora gidelim dedi ama korkuyorum bende nst de sancı falan çıkar diye 🥺🥺🥺🥺🥺 Rabbim bizlerin yardımcısı olsun yaaa
Canım eğilip kalkmalar çömelmeler filan bunlar bence biraz riskli, bence imkanın varsa ev temizliğiyle alakalı büyük şeylere sen girişme yanında kim varsa o yapsın bak zaten bacak aran ağrıyomuş, bu sıcaklarda Allah korusun sıkıntı olmasın. Booool su içmeyi unutma. Ben 29.haftamın içindeyken bebiş odasını boyadık çıta uygulaması yaptık eşime yardım ettim çömel eğil kalk filan derken o hafta rahim ağzımda kısalma oldu doktor hiçbi iş yapmamamı söyledi çok pişmanım o zamandan beri kasılmalarım filan hiç geçmedi çok zorluyo beni

İlk gebeliğimde idarara çıktıktan sonra biraz gelirdi ama suyu değilmiş. İdrar kesesini tam boşaltamıyormuşum o geliyormuş

Takip et canım bacaklarindan sizmadigi sürece sıkıntı yok benimde arada ufak ıslaklık oluyordu bende korktum ama bı sıkıntı olmadığını öğrendim ben daha önce erken doğum yaptigimda da suyum direk gelmişti sızma filan olmamisti
Çok teşekkür ederim takip edeyim bakayım , yani minik minik oluyor bir de baktığımda hafif bir tortu da var, progesteron da yapıyor biliyorum ama işte içime kurt düştü bir kere.. teşekkür ederim açıklamaların için 🩷

Kızlar hepinize geçmiş olsun yaaa ne oluyor böyle hep bişeyler baş vermeye başladı pazar gününden beri ablam geldi temizliğe başladım bende dip bucak otur kalk otur kalk anca ilerliyoruz bacak aramda çok ağrı olmaya başladı normal mi yaa biraz biraz kasıklarımda ağrıyo karnım sertleşiyor anlamıyorum doktora gitmedim henüz 34 haftalık olduk bizde eşim yarın doktora gidelim dedi ama korkuyorum bende nst de sancı falan çıkar diye 🥺🥺🥺🥺🥺 Rabbim bizlerin yardımcısı olsun yaaa
Benimde kasıklar ağrıyor bu aralar hareket azaldı ve sertleşiyor bir köşede hep. Son aya girdik vakitlice gelirler inşallah

Çok teşekkür ederim takip edeyim bakayım , yani minik minik oluyor bir de baktığımda hafif bir tortu da var, progesteron da yapıyor biliyorum ama işte içime kurt düştü bir kere.. teşekkür ederim açıklamaların için 🩷
Progestan yapıyordur merak etmeyin ben de kullanıyorum sürekli iç çamaşırı değiştiriyorum. Fitil sıcak havayla birleşince daha fazla sıvılaşıyor

Progestan yapıyordur merak etmeyin ben de kullanıyorum sürekli iç çamaşırı değiştiriyorum. Fitil sıcak havayla birleşince daha fazla sıvılaşıyor
Sizde de oluyor yani, bir ıslaklık oluyor iç çamaşırımda , öyle şarıl şarıl değil ama ıslak .. içim biraz daha rahatladı teşekkür ederim 🩷

Seni çok iyi anlıyorum canım bende çok tedirgin oldum ama gidince rahatladım bu sitede hepimiz birbirimize yardımcı oluyoruz hemen hemen haftalarimiz da yakın

Kızlar ben de acaba suyum mu sızıyor diye düşünmeye başladım. Progesteron fitil kullanıyorum günde 3 tane , ondan da olabilir gibi ama emin değilim , akıntım var , sıvı bazen renksiz. Su sızdığı nasıl anlaşılır ki 🤷‍♀️
ben ilk gebelikte hep su sızıyor sanıyordum dra gittim bunun için acil olarak bir gün çok korkmuştum fazla gelince. bir özel ped takılıp beklendi su mu sızıyor yoksa akıntı idrar vs mi diye. hastanede birşey gelmedi evde takılı kaldı pedin renk değişiminden anlaşılıyordu sanırım. sorun yokmuş bu son aylar ister istemez idrar kaçırabiliyoruz farketmeden. belki öyle birşeydir kesin yolu bu ped ya da muayenedir

Bugün yine nst de sancılarım çıktı doktor bebeğin kilo alımı çok yavaşlamis 70 gram almis dedi geçen haftadan bu yana. Cuma günü zorunlu sezeryan ile alalim dedi alttan kontrol etti açılma vs yok dedi. Ben de 1 hafta daha bekleyip kontrol edemez miyiz bir haftalik kg alımına gore neden hemen doğumu başlatıyoruz dedim. Ben güvenemiyorum falan dedi ben düşünecegim dedim çıktım verdikleri serumu da almadim. Zeynep kamil devlet hastanesine gittim orada da takibim vardı. Kontrolde haftasiyla uyumlu kg alımı da iyi çıktı nst de gram sancı çıkmadı. Her şey çok iyi niye zorunlu sezeryan olasin ki dedi doktor bana kritik süreyi aşmışsın tamam da 37 38 de biz karar veririz buna dedi ki bebek her hafta kg alacak diye bir şey yok önemli olan 2 hafta ileri geri olmaması dedi. Ve ozel de ki doktorun bana yaşattığı şu olaydan sonra bir daha gitmeyi düşünmüyorum. Size de kg ile ilgili olumsuz konuşan olursa özel devlet fark etmeksizin farklı doktora gidin kızlar. Bu psikoloji ile hamilelik olmaz gercekten
Bu NST'nin adı nasıl Non-Stress Test ben anlamıyorum hep strese soktu bizi 😪

Ben çok çok daha iyiyim ama kendimi zorladığımda yorduğumda hemen ağrılarım başlıyor. Bu hafta da orada kilo almasını istiyorlar 2.500 olmalı dedi doktor. 2.080 kg🥺
Ya iste kiminin dikiisi zor kaynio. Bebisi nasil besliyorlar biberona gectiler mi

X