2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Canım ben de eskişehire geldim hangi hastaneye gidiyordun
Rutin kontrollerim Acıbadem’de oluyordu canım suan şehir hastanesinde yatıyorum doguma kadar bir hafta daha yatacağım
Evet arkadaşlar bir süredir takip edemedim burayı. Nasılsınız? Umarım bebişler iyidir. Bizim de karın çevremiz hala küçük. Baba 100 kilo ana 90 kilo bu çocuk bu zayıflığı nasıl başardı şaşkınlıklardayız. Evin kedisi bile şişman diyet yapıyor öyle söyliyim. 😒
Canım benimde bebeğimin karın çevresi 2 hafta geri çıkıyor okuduğum kadarıyla grupta çoğu kişide aynı sorun var, son haftalarda sık yaşanan bir durummuş inşallah sağlıkla doğar bebişlerimiz 🤲🏻

Bugün yine nst de sancılarım çıktı doktor bebeğin kilo alımı çok yavaşlamis 70 gram almis dedi geçen haftadan bu yana. Cuma günü zorunlu sezeryan ile alalim dedi alttan kontrol etti açılma vs yok dedi. Ben de 1 hafta daha bekleyip kontrol edemez miyiz bir haftalik kg alımına gore neden hemen doğumu başlatıyoruz dedim. Ben güvenemiyorum falan dedi ben düşünecegim dedim çıktım verdikleri serumu da almadim. Zeynep kamil devlet hastanesine gittim orada da takibim vardı. Kontrolde haftasiyla uyumlu kg alımı da iyi çıktı nst de gram sancı çıkmadı. Her şey çok iyi niye zorunlu sezeryan olasin ki dedi doktor bana kritik süreyi aşmışsın tamam da 37 38 de biz karar veririz buna dedi ki bebek her hafta kg alacak diye bir şey yok önemli olan 2 hafta ileri geri olmaması dedi. Ve ozel de ki doktorun bana yaşattığı şu olaydan sonra bir daha gitmeyi düşünmüyorum. Size de kg ile ilgili olumsuz konuşan olursa özel devlet fark etmeksizin farklı doktora gidin kızlar. Bu psikoloji ile hamilelik olmaz gercekten

Kızlar selam. Hastanede sancılarım düzene girdi ve çoğaldı. Çatım çok darmış normal doğum olamazsın diyor. Sizce genel anestezi mi belden uyuşma mı sezaryen hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Çocuk çok küçük daha 33 haftalık Allah korusun bir şey olur mu bilmiyorum mahvoldum iki gündür

Ben perinatoloji de yatıyorum canım burda maalesef refakatçi yasak tek kalıyorum
Canım insallah bekler bir kaç hafta daha bence de şehir hastanesine git benim takibim Memorialda doğumu da orda yapacağım gecen gün 1 gece için 20 bin lira ödedim hiç gerek yok. Daha uzun kalacak olsaydım ben de devlete geçerdim. Önemli olan yenidoğan yoğun bakımı bir de yukarıda hır arkadaş önermişti o doktorun olduğu hastaneyi seçmen. Doktoruna güven. İnsallah bir sıkıntı olmadan süreç geçer. Bir de kendini şartlama belki de geç gelecek doktora kalsa ben doğurmuştum şimdiye belli olmaz o durumlar sen dinlenmene bak suyunu iç güzelce.

Ben kendimi çok çirkin hissetmeye başladım arkadaşlar.duştan çıkınca baktım da selülitlerim artmış,gözaltarım uykusuzluktan mosmor,göğüsler deseniz eski halinden eser yok.Bunlar ufak şeyler belki ama hepsi toplanınca moralim bozuldu

Ben kendimi çok çirkin hissetmeye başladım arkadaşlar.duştan çıkınca baktım da selülitlerim artmış,gözaltarım uykusuzluktan mosmor,göğüsler deseniz eski halinden eser yok.Bunlar ufak şeyler belki ama hepsi toplanınca moralim bozuldu
Canım boşver bu günler de geçecek hepimiz aynıyız annelik zor daha sonra bebislerimizle süslenip gezeriz sporumuza da yaparız insallah toparlarız şimdi bunlari hic düşünme. Biz çok güçlü ve güzeliz hiç kimsede bizdeki güç yok seneye burda çok başka şeyler konuşacağız 🙏🏻🙏🏻

Anladım canım. Benim de üçüncü ama ben varya o kadar yıprandım ki bu süreçte. Çünkü gebe olduğumu öğrenince küçüğüm daha 10 aylıktı. Gebeliği de bir altı yedi yıl sonra düşünüyordum ama o zamana kadar tabi yaşta alıyor insan herşeyde bir hayır vardır gebeliğim büyük bir süprizdi . Evet canım Ya sezeryan olucam ya bu da aradan çıksın istiyorum. O yüzden.

Haklısın cnm benimkilerde 6 diğeri 5 yaşında tam ise baslayacaktim uzun bir aradan sonra hamile kalıp kürtaj olunca çok üzüldük hepimiz
Ama kısmetse bağlatıcam çünkü 3 yeterli bu devir için fazla bile aslında maddi açıdan.

Kızlar selam. Hastanede sancılarım düzene girdi ve çoğaldı. Çatım çok darmış normal doğum olamazsın diyor. Sizce genel anestezi mi belden uyuşma mı sezaryen hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Çocuk çok küçük daha 33 haftalık Allah korusun bir şey olur mu bilmiyorum mahvoldum iki gündür

Canım çok geçmiş olsun sağ salim kavuşun inşallah ben ikisini belden uyuşturmali oldum spinal anestezi çok baş ağrısı ve bulantı yaptı bende kizimde epidural oldum daha rahattım ama aralarında 19 ay olduğu için epidural yaptı doktorum ağrılarım kontrol altında tutulsun diye

35+1 deyim. Suyum sızıyordu 2 günde bir serum yiyordum. Bugün hareketleri azalınca yine serum için geldim seruma rağmen hareketlenmedi. Almamız gerekiyor dediler şimdi yatışım oldu
Canım sağlıkla kucağına al kuzunu inşallah🙏🏻 korkma sen sakin ol haftan iyi🙏🏻ciğer geliştirici yaptılar mı?

35+1 deyim. Suyum sızıyordu 2 günde bir serum yiyordum. Bugün hareketleri azalınca yine serum için geldim seruma rağmen hareketlenmedi. Almamız gerekiyor dediler şimdi yatışım oldu
Haftası güzel Allahın izniyle olumlu düşünün her şey yolunda gider inşallah sakin kalmaya çalışın 🌸💫haber verin bize de 🙏

Canım boşver bu günler de geçecek hepimiz aynıyız annelik zor daha sonra bebislerimizle süslenip gezeriz sporumuza da yaparız insallah toparlarız şimdi bunlari hic düşünme. Biz çok güçlü ve güzeliz hiç kimsede bizdeki güç yok seneye burda çok başka şeyler konuşacağız 🙏🏻🙏🏻
Doğru diyorsun onlar bizim bi parçamız olacak ne gerekiyorsa birlikte yapıcaz güzellik salonu kuaför vs.Sağlık olsun bunlar ufak şeyler ama işte aynada bi korktum 😅

X