2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Evet ücreti için demiyor zaten küveze gireceği için risk almak istemiyorum diyor
Canım sakin kalmaya çalış. Öncelikle bu haftada gelse de sıkıntı olmadan kavuşacaksın bunu öncelikle düşün. İkincisi 34 (hatta kesin olması için 35) haftaya kadar olan bebekler için Neonatologist branşında doktor olan bir hastane araştır ve oraya git derim . Ben de özelde doğum yapacaktım ama erken doğum riskim olunca doktor arkadaşımın yönlendirmesi ile Neonatologist olan devlet hastanesinde yapmaya karar verdim .. önemli olan bebeğin bakımı , yoksa cidden kaç kişilik odada kaldığım hiç umrumda değil . Sen de kafanı rahatlatmaya çalış, stres de sancıları tetikliyor ( oksidoxsin salgılaması ki o da bir stres hormonu artıyor ) elinden gelen sakin olmak , iyi bir hastane araştırmak ve bebeğine güvenmek 🙏

Farklı doktorla görüşeceğiz sanırım
Canım bulunduğun yerde şehir hastanesi varsa oraya yatışını yapabilirsin, ben 10 gündür şehir hastanesinde yatıyorum çok temiz ve konforlu yepyeni yemekleri özel hastaneden iyi. Benim doktorum Acıbadem de o da aynısını dedi şehir hastanesine yatış yap buraya boşuna para verme dedi doğum için çıkacağım haftaya kısmetse 🙏🏻 eğer erken doğum riskin varsa donanımlı hastanelerin yeni doğan yoğun bakımlarına sevk ediyor zaten özeller korkma yinede inşallah sağlıkla vaktinde gelecek yavrun 🤲🏻☺️

Evet eşim de antalya da kaldı. Ben annemlerin yanına geldim burada doğum planladık doğumda gelir eşim ama imza gerekiyor sanırım hani belge imzası için 😀 ay spiralle hiç uğraşamam hiç benlik değil.
Bende bağlatacağım bu da sürpriz gebelik olmuştu zaten. Yaş 35 hani. Önemli kriter yaş ve çocuk sayısı Dr için .

Ya kızlar bişey sorucam benim bebeğim sürekli sağ tarafimda sol tarafım sanki bomboş bütün bedenini sağ tarafıma toplamış gibi günlerdir böyle bı problemmi var benmi ehvam yapiyorum harketleride hep sağda

Canım bulunduğun yerde şehir hastanesi varsa oraya yatışını yapabilirsin, ben 10 gündür şehir hastanesinde yatıyorum çok temiz ve konforlu yepyeni yemekleri özel hastaneden iyi. Benim doktorum Acıbadem de o da aynısını dedi şehir hastanesine yatış yap buraya boşuna para verme dedi doğum için çıkacağım haftaya kısmetse 🙏🏻 eğer erken doğum riskin varsa donanımlı hastanelerin yeni doğan yoğun bakımlarına sevk ediyor zaten özeller korkma yinede inşallah sağlıkla vaktinde gelecek yavrun 🤲🏻☺️
İstanbulda mısınız

Kızlar selam. Hastanede sancılarım düzene girdi ve çoğaldı. Çatım çok darmış normal doğum olamazsın diyor. Sizce genel anestezi mi belden uyuşma mı sezaryen hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Çocuk çok küçük daha 33 haftalık Allah korusun bir şey olur mu bilmiyorum mahvoldum iki gündür
Ben ilk doğumu belden uyuşma şeklinde oldum canım 35+4 te Bebeğinin ilk sen görürsün ☺️ içini ferah tut bizim düşündüğümüzden çokkk ama çok güçlüler.

kuzum senle biz ayniydik galiba dimi benimki 32+5 te 1834 cikti kilosunada gayet normal tam dozunda dedi benim doktor ama suan gordugum herkeste bi gobek geri gidiyo buyume evresindeyiz diyemi anlamadim
33+1 de 1815 cok kucuk dedi ya aslnda mesele o da deil. 3 gun geriydi 8 oldu bir hafta sonra 11 gun geri dedi. Acaba diyorm bu sekilde 2-3 hafta kadr geri mi olacak ger gecen gun.1 agustosta gel dedi. Hic gidesm yok artk kontrollere

33+1 de 1815 cok kucuk dedi ya aslnda mesele o da deil. 3 gun geriydi 8 oldu bir hafta sonra 11 gun geri dedi. Acaba diyorm bu sekilde 2-3 hafta kadr geri mi olacak ger gecen gun.1 agustosta gel dedi. Hic gidesm yok artk kontrollere
1 ağustos çok geç değil mi ? Hem gerilik hem de haftan itibariyle daha sık kontrol edilir normalde

Haftalarimiz yakın canım bugün benimde kontrolüm vardı 32+5 1800 dedi ama hiç zayıf filan demedi özellikle sordum gayet normal dedi bence sizinkide normal kiloya takilmayalim sağlık daha önemli İnanlı canim

X