Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
O zaman kocaman bir maşallah diyorum eşine haklısın bu sefer tecrubede var ne ile karşılaşacağınızı biliyorsunuz umarım beklediğinden de güzel geçer

Benim kayınvalidemin amacı bana bakmak değil hiçte öyle olmadı sağolsun bayramda 6 aylık hamile bana gelip yemek temizlik vs yardım ederiz işte yoruluyorsun dediler kahvaltı saatine kadar uyanmami beklediler çay bile koymadılar kaç defa geldi kaldı günlerce bir kere elinden yemek yedim o kadar oyuzden lohusa iken gelince en ufak bir yardımı olacağına inanmıyorum hatta eşime de doğum öncesi gelmiyorum diye laf olmasın diyormuş önemsediği insanların laf yapmaması yani benim konforumda değil güler misin aglar mısın işte... Aynen canım çocukta suç yok büyüklerin düşünmesi lazım ama benimde dilimin kemiği yok tutarım tutarım bı anda patlarim kırarım şimdi hormonlarla diye eşimi vekil kıldım getirirse eşim bitti yani benden çok çeker
Bu işi en iyi eşin söyleyerek halleder ama bir kaç gün o rezilliğimizi görünce anlıyorlar.
Ay inşallah görürler ne diyeyim bazen gözlerinin önündeki şeyi görmekte zorluk cekiyorlar ya pek güvenemiyorum erkek milletine anneleri söz konusu olunca hemen bir hareketler değişiyor biz uzakta yaşıyoruz her görüşmede ilk birkaç gün anneci oluyor benimki sonra sonra evli olduğunu hatırlıyor dönüşe yakın iyice hanimci olup çıkıyor

Kimseye ihtiyacımız yok aslında. Sezaryan olacaklar 3 gün ayağa kalkış zorlayıcı oluyor ama 5. Gün kendine de bebeğe de yetiyorsun. Eş de bebeğin gazı alıp güzel sözlerle yanında dursa yetiyor. Diğerleri olmasa da olur. Bebek dediğin ağlar zaten endişe etmeye gerek yokmuş, doyur, gaz al, alt değiştir, uyut. Başka birşey yok ki etrafındakiler problem. Doğum öncesi bunları konusuyor olmamız hem iyi hem kötü ben başıma gelecekleri bilmiyordum. Şok olmuştum. Şimdi benim gibi yaşayanlar olmuş, demekki lafını söyleyip göndermek gerekiyormuş onlar şok olsun bu defa diye düşünüyorum.

Ay bu ne benim kayınvalidemin ilk torunu olacak bakalım bizimki nasıl olacak, sana bakarız diyorlar ama ben pek istemiyorum yetebilirim gibi geliyor, eşim zaten çok istekli ve becerikli bu konuda yapar yani her şeyi. Bir ay yıllık iznini kullancak eşim, kv de yemekleri yaparsa süper olur diye düşünüyorum şimdilik ☺ benim annemler gelemicek çünkü idare etcez bi şekilde

Eşin yardım ediyorsa yine biraz kolaylaşır canım benimkide ediyor çok sağolsun kadınla ikisi hep çektiler yatakları koltukları sildiler süpürdüler valla
Ben de alıcam canım robot süpürge dediğin gibi en azından büyük temizlik olmasa da her gün çalışır gezer bi evi ya ben de temiz düzen severim süper takıntılı değilim ama takıntılarım var bazı konularda kadınlara da işte yurtdışında güvenilmediğinden yoruyor beni deterjanı sıkıp kuru bezle siliyor mesela tuhaf huyları var yani peşinden koşmak yoruyor bunların robot çok mantıklı dediğin gibi işe dönünce hallederiz

Ya bunu duyduğum iyi oldu ilk bebeği olacak birisi olarak tek başıma halledebilir miyim diye düşünüyorum .birkaç gun destek alsam yeterli gibi geliyor eşim evde zaten.

Benimde durum aynı Kayınvalide en son geldiğinde 20 haftalık hamileydim. Sabah işe gittim, akşam 6-7' de işten gelip yemek yapmaya giriştim ve üstelik bulantı kusmam devam ediyordu. Bir çorba yapıp kızım şunu iç demedi, ben süpürge açtım o oturduğu yerden ayaklarını kaldırdı Kimse annen gibi düşünmüyor evet o da bir anne ama kendi annen gibi olmuyor ne yazık ki Şimdi doğum için gelecekmiş, elimi tek birşeye sürmeye niyetim yok. Kendisi pişirip yesin umrumda değil açıkçası

kimse kv / aile ziyaret istemiyor şükür yalnız değilmişim benim kv kötü niyetli değil laf falan da söylemez saf anlamaz ama o da banyoyu fln çok kötü kullanır lavaboda el yıkasa bile su içinde kalır yerler.hiç biri hijyenine dikkat etmez o yüzden ben de onlara gitmem. bir de abisi moron doğumda sancı çeken kadın yanında hastanede dolanıp durulur mu ilk doğumda sinir etmişti beni. o yüzden ziyaret istiyorsa hastanede doğum olunca gelsin görsün gitsinler. evde sanki oturabilcem yanlarında boşuna kalabalık yapmanın anlamı yok salgından kırılıyor zaten millet buaralar.

evet çok iyi anlıyorum içine sinmeyince mecbur arkadan koşuyorsun. çekim gücü çok iyiymiş onun evinde kedi olanlarların yorumları çok iyi ve şarjı tek seferde bütün evi temizlemeye yeter en önemlisi inşallah üzerimizden yükü alır her gün evi süpürmek beni gerçekten zorlamaya başladı

öylesi de zormuş canm aynı anda o kadar kişi. eşin de rahatsızken bu durumdan hep bir şekilde dışarıda organize olmaya ikna et bir gün bir şekilde patlak verir yani dayanamazsın

Ne güzel düşünmüşsün canım aslında dediğin gibi davranmak lazım bende öyle yapmayı deneyeyim valla yine enayilik yapmak istemiyorum bu sefer iyice alisacaklar çünkü her durumda hizmet alıyoruz nasıl olsa diye düşünüp iyice rahatlayacaklar... Kimse kendi öz annen gibi olmuyor gerçekten annelerimiz iyi ki var diyorum

Robot bence her eve şart. Bende kedi var ne kadar tarasam ve vitamin versemde mutlaka cinsi gereği tüy döküyor. İşteyken eve gelmeden çalıştırıyordum ev gelene kadar supurulmus oluyordu sonrada bir sildiriyordum mis gibi oluyordu. Günlük temizlik için aşırı kurtarıcı bir alet. Bebek olduktan sonra normal süpürge daha çok kullanırım ama en azından yine günde bir kez yine robot kullanırım.

Ohaa neler yasamissin. Canm ya. Ben oglmda annemde kalmistm birkac ay agir hastalik gecirdi oglm. Sagolsunlar onlar sayesinde atlattik. Bu sefer annem 15 gun kalacak kiz kardesinle donusumlu. Yemegimi temizligimi yaprlar ogluma bakarlar. Bebege bakarlar. Yani faydasi olmayacaksa boyle bir zamanda neden gelir ki insanlar ya.

Kendi öz annen sana üzülüyor, kıyamıyor anlıyor halinden. Kayınvalide istese de anlamıyor öz çocuğu değilsin çünkü Kasmamak lazım ben onu anladım, misafir umduğunu değil bulduğunu yer hesabı

Benim kayınvalidem geçen sene vefat etti maalesef , keşke yanımızda olabilseydi , kızımla tanışabilseydi, aklıma geldikçe göz yaşlarımı tutamıyorum . Hep böyle Allah sevildiği kulunu yanına erken alırmış .. keşke yanımızda olabilseydi , keşke buraya şikayet etseydim..

öylesi de zormuş canm aynı anda o kadar kişi. eşin de rahatsızken bu durumdan hep bir şekilde dışarıda organize olmaya ikna et bir gün bir şekilde patlak verir yani dayanamazsın
Yok artık başa çıkabiliyorum çok şükür 3 yıl oldu evleneli lafımı esirgemiyorum eskiden öyle değildim

Valla ben de istemiyorum benim evim çok sıcak oluyo sadece salonda klima var bebekle ben orda olucam herkesin içinde emzirmek zorunda değilim ve eşimin abisi yengesi 2 de küçük çocuğu aşırı arsızlar sürekli gelmek isteyecekler ama ben kabul etmicem düşüdükçe sinirlerim tepeme çıkıyor.Kendileri evde oturmazlar haftasonu milletine evine gitmeye çalışırlar öyle tipler
Allah rahmet eylesin canım iyiler erken gidiyor maalesef.

Kızlar sizde de aşırı duygusallık var mı? Sanki eski sağlığıma kavuşamayacakmış hissi, sabırsızlık vs. Hormonlardan mı nedir çok zorlanıyorum
sadece eski sağlığıma değil eski ‘ben’ e de kavuşamayacakmış gibi bir his. Ve beraberinde gelen vicdan azabı, acaba nankörlük mü yapıyorum diye.Doğumdan da çok korkuyorum bebekli hayattan da :) Eşim dahil herkesten nefret ediyorum. Umarım hormonlardandır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…