Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Kızlar doktordan çıktım bugün 34+0 nstye bağladı sonuçlar hakkında görüşmedik bekliyoruz. 2140 gram çıktı. Karın çevresi geride evet biliyordum zaten taktığım bir durum değil ama doktorum şöyle söyledi; bu kullandığımız cihazlar yurtdışındaki standartlara göre, herkeste böyle çıkıyor maalesef dedi. Her şey yolunda aslında dedi. Bu cihazlar 3.5-4.5 kg göre ayarlı biz hep 3-4 kg arası düşünüyoruz yani cihazlar 500 gram önden gidiyor dedi. Kramp için de magnezyum yazdı yüzünü göstermedi hiç bugün
Bugün bende sırf kilosunu merak ettiğim için devlete gittim 34+1 günlük olduk 2200 gram dedi acaba azmi diye sorguluyordum bende en azından 2700 2800 doğsa razıyım

Aynı duygular işştee😊 dillendirmek istemiyorum ama bana bişey olursa korkusu çok kötü.İlk çocukta hiç böyle duygular olmuyor.Kızım da geçen gün senin canın çok acıcak sana bişey olcak mı diye ağladı tabi ben de ağladım..Bak yine ağlıyorum psikologluk oldum😄

Benim kızım da yanımda olucak ama gece kalsın mı daha iyi kalmasın mı bilemedik😟
Allah sağlıklaa kucağımıza almayı nasip etsin de gülelim sonra bunlara🥰
Biz kalacak şekilde düşünüyoruz ama duruma göre tabi değişir. Hangisi onun için de iyi olacaksa öyle karar vermek o an daha mantıklı sanki

Kızlar doktordan çıktım bugün 34+0 nstye bağladı sonuçlar hakkında görüşmedik bekliyoruz. 2140 gram çıktı. Karın çevresi geride evet biliyordum zaten taktığım bir durum değil ama doktorum şöyle söyledi; bu kullandığımız cihazlar yurtdışındaki standartlara göre, herkeste böyle çıkıyor maalesef dedi. Her şey yolunda aslında dedi. Bu cihazlar 3.5-4.5 kg göre ayarlı biz hep 3-4 kg arası düşünüyoruz yani cihazlar 500 gram önden gidiyor dedi. Kramp için de magnezyum yazdı yüzünü göstermedi hiç bugün
Dr un herşey yolunda demiş, bunu duymak bile yeterli :)

Doktor kontrolünde şimdi çıktım kızlar ve pazartesi itibari ile artık erken doğum riskim ortadan kalkacakmis yürümek, spor yapmak, ve denize girmek serbest olacak dedi sanki çocuğa sana şeker vericem denmiscesine mutlu oldum 😅😍 nst de sancı çıkmadı bu sefer ve minnoşumun kafası yerleşmiş artık kafa yerlestigi için mi bilmiyorum ama artık oturduğum yerden daha rahat kalkıyorum, yürürken ağrı hissetmiyorum hafiflemiş hissediyorum kendimi 😍 çok şükür şimdi önümde sadece iki gün kaldı. Darısı bekleyen herkesin başına güzel haberler inşallah 🙏🏼
Canım benim çok sevindim sancı çıkmamasına, hadi geçmiş olsun 😍

Merhabalar plesanta çıktı mı yukarı neler oldu ağrı oldu mu bende çok ağrı var şuan da

BANA da normal şekil de yani çıkabilir dedi merak etme ilişki yasak l dedi acaba ilişkinin yasak olduğunu söylemek için mi bilgi verdi yani çıkıyorsa neden dedi ki ben hiç kanama yaşamadım acaba o bende kanama mı gördü
Merhaba. Benim daha sonra plasenta yukarıya çıktı bir sorun olmadı şükür. Ön duvarda plasenta şu anda. Sizin de öyle olacaktır büyük ihtimalle

23 ün ferritin olduğuna emin misin canım?? Hgb olmasın o hiç o kadar yüksek ferritin değeri duymadım ☺
benim de 19 şu an. ilk hamile kaldığımda 25'ti. sonra takviye vs kullandım 75 oldu. şimdi herhangi bir takviye almıyorum 19'a düştü. ferritin değeri ne kadar önemli bilmiyorum ama doğrudur bu değer.

Doktor kontrolünde şimdi çıktım kızlar ve pazartesi itibari ile artık erken doğum riskim ortadan kalkacakmis yürümek, spor yapmak, ve denize girmek serbest olacak dedi sanki çocuğa sana şeker vericem denmiscesine mutlu oldum 😅😍 nst de sancı çıkmadı bu sefer ve minnoşumun kafası yerleşmiş artık kafa yerlestigi için mi bilmiyorum ama artık oturduğum yerden daha rahat kalkıyorum, yürürken ağrı hissetmiyorum hafiflemiş hissediyorum kendimi 😍 çok şükür şimdi önümde sadece iki gün kaldı. Darısı bekleyen herkesin başına güzel haberler inşallah 🙏🏼
🧿🧿 şu an kaçıncı haftadasınız acaba?

benim de 19 şu an. ilk hamile kaldığımda 25'ti. sonra takviye vs kullandım 75 oldu. şimdi herhangi bir takviye almıyorum 19'a düştü. ferritin değeri ne kadar önemli bilmiyorum ama doğrudur bu değer.
Canım doktoruna sor bence takviye için, ferritin doğum ve doğum sonrası için çok önemli . Doğumda kan kaybımız olacak o yüzden depon dolu girmen çok önemli , en azından kendi doktorum bana bu şekilde söyledi . Bir de mesela benim kalp çarpıntım sıklaşmaya , halsizleşmeye başladım iştah kaybı vs. Bunlar hep ferritin düşüklüğünden oluyor . Önemse bence doktorunla konuş..

Canım doktoruna sor bence takviye için, ferritin doğum ve doğum sonrası için çok önemli . Doğumda kan kaybımız olacak o yüzden depon dolu girmen çok önemli , en azından kendi doktorum bana bu şekilde söyledi . Bir de mesela benim kalp çarpıntım sıklaşmaya , halsizleşmeye başladım iştah kaybı vs. Bunlar hep ferritin düşüklüğünden oluyor . Önemse bence doktorunla konuş..
ya evet herkes öyle söylüyor ama doktor değerlerime bir şey demedi. multivitamin vermişti daha önceden ama ben düzenli et&balık yediğimi söyleyince almasan da olur dedi. bakalım bu ara ciğer vs. yedim bayağı ama doğal yolla yükselmezse takviye alacağım. daha 30. haftadayım.

X