Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Bende de var canım iki damarda da ve sanırım benim bebişin de kilo alımı yavaşladı, önden gidiyordu iki hafta şimdi haftasıyla uyumlu, iki hafta önce 1370 di iki hafta sonra 1660 çıktı 12 ekimde randevum muhtemelen kilosu az olacak gibi geliyor bana
Benim artık ilaç yetersiz geliyor canım, sağlıklı gelsin de zayıf kilolu geçtim ama bir ağlama krizi gelmedi değil 😅🙈 İnsan kendini suçluyor sebepsiz yere 🤷🏼‍♀️

Benim artık ilaç yetersiz geliyor canım, sağlıklı gelsin de zayıf kilolu geçtim ama bir ağlama krizi gelmedi değil 😅🙈 İnsan kendini suçluyor sebepsiz yere 🤷🏼‍♀️
Hayır ağlama bizim yapcak bişeyimiz yok, sabah akşam oksapar vuruyorum ben akşam coraspin içiyorum üstüne, artık vücudumda iğneyi yapacak yer kalmadı morardı bezeler oluştu elimizden geleni yapıyoruz. inşallah sağlıkla gelsinler ben de razıyım varsın zayıf olsun.

Ay çoğunuzun doğumları yaklaştı ne güzel.ben daha 31 haftalık oldum.36-37 haftalar kötü değil.Benim kız kardeşim 35.haftada doğmuştu ve küveze falan da girmedi gözleri cin gibi açıktı.Ben 38 haftalık doğmama rağmen boyu benden uzun yani hiç kafanıza takmayın.Ben de bi an önce zaman geçsin de doğurayım istiyorum.çok sabırsızlanıyorum😂
Ben de grubun küçüklerindenim 31+6 yım henüz, muhtemel doğum tarihi ağustos sonu gözüküyor ama bakalım nolucak😅 bizim yolumuz daha uzun bacım 😄

Ben de grubun küçüklerindenim 31+6 yım henüz, muhtemel doğum tarihi ağustos sonu gözüküyor ama bakalım nolucak😅 bizim yolumuz daha uzun bacım 😄
Ben de aynı 31+6 ☺ bizim 37 de doğum olur muhtemelen pıhtılaşmadan dolayı ağustos başı gibi görünüyor şimdilik

Ben de daha 32.haftaya yeni giricem ama korku saldı beni.Bu yaz bebişleri durmuyor yerinde😂Doğum ağustos ortası planlanınca çok rahattım ben.Daha ev temizliği var kıyafetleri yıkadım ama çanta yapmadım.Ve daha çalışıyorum imdaat😂😂😂

Ya kızlar 2.ya da 3. Çocuğuna doğum yapıcak anneler de aynı hissiyatta mıdır bilmiyorum.Ama 9 yaşında kızım var doğuma girmek onu bırakmak çok zor geliyor. O doğuma gitme anını düşünüp düşünüp ağlıyorum.Bi değişik oldum zaten paikolojik olarak.Siz de böyle misiniz?

Ben de daha 32.haftaya yeni giricem ama korku saldı beni.Bu yaz bebişleri durmuyor yerinde😂Doğum ağustos ortası planlanınca çok rahattım ben.Daha ev temizliği var kıyafetleri yıkadım ama çanta yapmadım.Ve daha çalışıyorum imdaat😂😂😂
Böyle düşünmeyelim lütfen herkesin hamileligi doğumu aynı değil kızlar rahat bırakalım beyinlerimizi. Hep söylüyorum ben enerjiye çok inanıyorum kendimizi çekmeyelim olumsuz bir şeye. ❤️

ben kontrolden çıktım 2400 kg 44 cm olmuşuz. mide rahatsızlıklarım ve yemek sonrası uyku hallerim için sağlıksız beslenme tarzımı düzeltmemi söyledi. nst istemedi 2 hafta sonra kontrol sonra her haftaya düşer dedi. 34 son adete göre, ultrasona göre 35 olmuşuz bugün. son 4-5 hafta inşallah 🙏🏻

Ya kızlar 2.ya da 3. Çocuğuna doğum yapıcak anneler de aynı hissiyatta mıdır bilmiyorum.Ama 9 yaşında kızım var doğuma girmek onu bırakmak çok zor geliyor. O doğuma gitme anını düşünüp düşünüp ağlıyorum.Bi değişik oldum zaten paikolojik olarak.Siz de böyle misiniz?
Surekli çocuklarıma bakıp ağlıyorum. Bu 3.bebegi isteyerek yaptık, eşim ve çocuklar istedi daha doğrusu, simdi doğumda bana bisey olursa çocuklarımı isteyerek annesiz bırakmış olucam diye ağlayıp duruyorum. Doğuma yakın onları yazlığa gondericem annemin yanına, şimdiden hasret çekiyorum. Yani doğum için korkup endişelenmeye vakit bulamıyorum çocuklarım için ağlamaktan:)

Ben bugün 34+0ım şaka maka 35. haftama ulaştım 37den sonra gelmesi normal kabul ediliyor. Ayy çok az kaldı çok :KK70: her şey hazır ama ben doğuma hazır değilim. O gün hemen geçse de bir uyansam kucağımda olsa.
Ben de pazartesi 35 oluyorum insallah. Zaten sat'a göre ağustosun ilk 10 - 15 günü içinde doğumu görünenlerimiz muhtemelen temmuzda yapar doğumu. Çünkü genelde bebisler 40i beklemiyor. 37-38 de temmuz sonuna fln denk geliyor. Pek birsey kalmadı zaman ne kadar hızlı gerçekten.

Hayır ağlama bizim yapcak bişeyimiz yok, sabah akşam oksapar vuruyorum ben akşam coraspin içiyorum üstüne, artık vücudumda iğneyi yapacak yer kalmadı morardı bezeler oluştu elimizden geleni yapıyoruz. inşallah sağlıkla gelsinler ben de razıyım varsın zayıf olsun.
İşte insan elinden geleni yaptığını biliyor ama.. Sağlıkla gelsin kuzular girip çıkalım sağ salim inşallah 🤲🏻

Canım benimkinin de kafası küçük dedi.Kaç hafta küçük sizinki
Benimki 33 haftalık olması gerekirken 31 haftalık görünüyor. Kafa çevresi küçük ama perinatoloğa göre beyinde gelişimsel bir sorun yok. Yapısal küçüklük olabilir dendi.

Ben bugün 34+0ım şaka maka 35. haftama ulaştım 37den sonra gelmesi normal kabul ediliyor. Ayy çok az kaldı çok :KK70: her şey hazır ama ben doğuma hazır değilim. O gün hemen geçse de bir uyansam kucağımda olsa.
Bence ne kadr kalsa o kadr iyi😀😀 ben birkav ay daha tutabilirm. Sonraki uykusuzlk evresi korkutuo beni😀😀 oglm saolsun bana trawma yasatti. Bu sefer sagip binerona koyacam ki iki saatte bir kalkmiyim. Esim kalkip versin.

nifty testte herşey normal çıkmıştı değil mi ? mikrosefalliye bakılıyor muymuş o testte? öyleyse yüzde 99 sonuç doğru oluyor zaten içini rahat tut 🙏🏻
Nifty de bir sorun çıkmadı. Bu testte genetik ve kromozomal çoğu hastalığa bakılıyor. Mikrosefali zaten hastalığın adı değil. Çeşitli hastalıklar (çoğu genetik) sebebiyle gelişen kafa küçüklüğü diye biliyorum. Sağlıkçı arkadaşlar varsa onlar daha doğru bilgi verirler.

Ben ankaradayım canım 0-3 kısa kollu çok az aldım, bir 10 lu hastane çıkışı iki alt üst takım yenidoğan ve üç zıbın koycam bebişe yeter bence, sen al bi kaç parça kısa kollu adanalıyım ben de sizin orda ekim sonuna kadar sıcak olur
Zibinlar atlet seklinde olanlardan mi. Ben hep 3-6 ay almisim yaa😀😀

Bence ne kadr kalsa o kadr iyi😀😀 ben birkav ay daha tutabilirm. Sonraki uykusuzlk evresi korkutuo beni😀😀 oglm saolsun bana trawma yasatti. Bu sefer sagip binerona koyacam ki iki saatte bir kalkmiyim. Esim kalkip veversin.
Biberon verince emmeyi birakiyir diyorlar. Nasıl yapacağız peki bende böyle yapmak istiyorum 😃

Doğduğunda hiç bişey olmadığını göreceksin canım çevremde çok kişiye kafası büyük yada küçük karnı geri bacak boyu kısa vs dendi hepsi de sağlıklı çocuklar doğurdu içini ferah tut
Ben de öyle düşünüyorum. Haftaya gideceğim doktoruma. Yine olumsuz konuşursa ya da ikna olmazsam özelde farklı bir perinatoloğa gitmeyi planlıyorum. Baştan nifty test yaptığım için, içim bir nebze de olsa rahat. ❤️

Normal mi olacak.bizim tarhler ayni benm sezaryen olacagi icin agustosun ortasini nile bulmayabilir😀😀

X