Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    211
kizlar 31+3 teyiz geceleri 4 kere falan lavaboya kalkardim simdi 2 kere kalkiyorum ki ictigim su miktarida yukseldi birde kilo almam cok hizli gidiyodu simdi yavasladi 3 4 haftadir 83.45 le 84 arasinda git gel yasiyorum ya acaba oglanin gobegi ben beslenemedigim icin mi geriden gidiyo yiyorumda aslinda ama sicaklardan normal yiyorum yani oofff en ufak seye takilir oldum ya

Beni karın çevresi küçük diye perinatoloğa sevk ettiler. Perinatolog karın normal ama kafa çevresi küçük dedi. Mikrosefali olabilir dedi. Ama yapısal olarak kafası küçük bir çocuk da olabilir. Gözlemleyeceğiz dedi.
Doğduğunda hiç bişey olmadığını göreceksin canım çevremde çok kişiye kafası büyük yada küçük karnı geri bacak boyu kısa vs dendi hepsi de sağlıklı çocuklar doğurdu içini ferah tut

kizlar 31+3 teyiz geceleri 4 kere falan lavaboya kalkardim simdi 2 kere kalkiyorum ki ictigim su miktarida yukseldi birde kilo almam cok hizli gidiyodu simdi yavasladi 3 4 haftadir 83.45 le 84 arasinda git gel yasiyorum ya acaba oglanin gobegi ben beslenemedigim icin mi geriden gidiyo yiyorumda aslinda ama sicaklardan normal yiyorum yani oofff en ufak seye takilir oldum ya
Anneleri delirtiyor doktorlar lenos korkma karın çevresi eğer fark açılırsa en fazla bebeği 37 38 de alır doktor dışarda beslensin diye

Anneleri delirtiyor doktorlar lenos korkma karın çevresi eğer fark açılırsa en fazla bebeği 37 38 de alır doktor dışarda beslensin diye
ayh doktorda oyle dedi en kotu alirim icerde degil disarida buyur dedi onada kafam cok takildi psikolojimi simdi sana soyluyorum sen anla sabah tartildim 83.45 ciktim diye oturdum 1 saat agladim esim dediki noldu basta yok bisey dedim benimle dalga gecer saka yapar diye surekli hamis karim diye dalga geciyoda bazi seyleri unutmamla falan neyse sonra bi kac kere daha soyleyince zayiflamisim kesin bisey oldu diyip aglamaya devam ettim kac kilosun ki dedi dedim 83 ee oyleydin zaten dedi ben bu kafayla sanki 87ydimde 83e dustum san ona agla boyle bi salaklik olabilirmi aaa dedim eveet zayiflamamisim ki ayniyim ben dedim 1 saat sonra dank etti tabi bu simdide neden ayniyima dondu

Benim bile kilo almam yavaşladı bence başta çok aldık diye. Su içme konusunda da hava çok sıcak ve vücuda su gerekiyor bir kısmını da terle atıyoruz bence ondan

Merhaba güzel anneler. Eylül annelerinden geliyorum. Sizce hızlı biberon ısıtıcı gerekli mi? Ben doğum sonrası kısa bir süre sonra işe geri döneceğim. Sütüm olacak mı bilmiyorum ama süt pompası ve poşeti aldım. Ben dönene kadar süt ya da mamayı hızlıca hazır hale getirmesi için alayım mı diye düşünüyorum. Tecrübeli anneler ya da bu konuda bilgisi olanlardan fikir rica ediyorum.

Önce grip öksürük derken sonra 1 hafta ishal mide bulantısı vs beslenemedim su içemedim serum aldım, 1 aydır düzgün yiyemiyorum, ilaçlarımı da aksattım dedim Dr uma. Bir sürü aç insan sağlıklı bebekler doğuruyor. Takılma böyle şeylere dedi bana. Hatta 2. 5 kilo verdim. Bebek 1 hafta önde çıktı. Kendine fazla yüklenme. Elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz

Bzim kilo almamızla bebeğin alması doğru orantılı değil bence canım, benim doktorum bana iki hafta sonra seni kilo almamış görmek istiyorum dedi bebek beslenmicek olsa öyle demezdi. Merak etme bu onunla alakalı değil

33+0 doktordan geliyorum ben de 37 de alırım bu çocugu dedi. Karın çevresi gerilik 2 haftaya çıkmış Suyum da hala sınırda. 1900 gram şuan 37 ye kadar inşallah 2500ü geçer 😔

Doğduğunda hiç bişey olmadığını göreceksin canım çevremde çok kişiye kafası büyük yada küçük karnı geri bacak boyu kısa vs dendi hepsi de sağlıklı çocuklar doğurdu içini ferah tut
Ya gerçekten böyle dr a giden çoğu kişi boşuna tedirgin oluyor Bebeklerin büyük kısmı çok şükür sağlıklı doğuyor
Arkadaşıma bebeğin ayakları yok dediler başka dr lara gitti onlar da ayakları yok dedi hamilelik boyunca ağladı bebeğine çorap almadı 😔 Bebek doğunca ne görsün ayakları var🙏😊 Beni de ilac kullandığım icin cok ağlattılar cocuk saglikli dogsa bile ilerde intihara yatkınlık depresyon olurmuş hep stresle takip etcem yani Bu halde ben saglikli çocuğu depresyona sokarım zaten Bazen gitmesek daha mı sağlıklı geçiririz şu süreci diyorum🤷🏻‍♀️

Merhaba güzel anneler. Eylül annelerinden geliyorum. Sizce hızlı biberon ısıtıcı gerekli mi? Ben doğum sonrası kısa bir süre sonra işe geri döneceğim. Sütüm olacak mı bilmiyorum ama süt pompası ve poşeti aldım. Ben dönene kadar süt ya da mamayı hızlıca hazır hale getirmesi için alayım mı diye düşünüyorum. Tecrübeli anneler ya da bu konuda bilgisi olanlardan fikir rica ediyorum.
Süt saklama poşetinde sütümü buzluğa atmıştım. Benmari usulü ısıtıyordum. Kasenin içine süt dolu poşeti koyup içine önce ılık sonra biraz da kaynar su ekleyince 5 6 dk içinde ısınıyor. Sonra biberona döküyordum. Benim bebe biberona alışamadı. Asla biberon dan içiremedim. Emzik de almadı. İnşallah seninki alır 😄 bence bir süre alıyor mu diye bekle boşuna almış olmazsın

Benim bile kilo almam yavaşladı bence başta çok aldık diye. Su içme konusunda da hava çok sıcak ve vücuda su gerekiyor bir kısmını da terle atıyoruz bence ondan
tribe girdim ya valla offf 3.5 4 litreye yaklasti su tuketimim ona ragmen 2 ye inince bisey mi var ki dedim bide hizli hizli kilo aldim simdi niye almiyorum dedim allah akil fikir versin bana 🤲

tribe girdim ya valla offf 3.5 4 litreye yaklasti su tuketimim ona ragmen 2 ye inince bisey mi var ki dedim bide hizli hizli kilo aldim simdi niye almiyorum dedim allah akil fikir versin bana 🤲
Yok yok başta çok alanlar sonda duruyor demişti biri bana ben zaten son 1 ay 1 kg aldım başta 17 kg aldım :KK70: Bebek de büyüyor işte biraz zayıf olabilir ama babasına çekmiştir dedi geçti doktor da takmaa :)

Bizim kilo almamızla bebek aynı oranda kilo almıyor. Hatta biz özellikle karbonhidrat ağırlıkla beslendikce bebeğin alımı azaliyormus. Tuvalet olayi da terle attığımız için azalmıştır.

Benim olcumlerimde 200 gr aldığımda bebeğin o sürede 400 gr aldığını gördük ona hiç takılma. Çok kaygiliisn kendini rahatlatmaya çalış canım bebek stresten de etkileniyor 🌸

Farkındaysanız son 1 haftadır neredeyse herkes kontrol sonrası bebeğin karnı geriden geliyormuş yazıyor 🙈 Aslında eskiden de vardı böyle şeyler ama teknoloji geliştikçe biz mi herşeyi takar olduk anlamadım. Düşününce benim arkadaşlarım suyu gelip 36-37 de doğum yaptılar, kafaya takacak bir durum da yok kızlar 🌸💓

Canım ben son 3 kontroldür yani 3 aydır 56 kg çıkıyorum , son 3 ayda sıfır kg aldım . Tuvalete
3-4 kere kalkardım bende şimdi hiç kalkmıyorum ya da 1 kere kalkıyorum . Benim de son kontrolde göbeği 1 hafta geri çıktı ama ben o ara hiç yemek yiyemedim o aşırı sıcakların olduğu zamanlar doktora da söyledim ben yiyemiyorum diye oda sıvı tüketmeye çalış dedi . Şimdi biraz yiyorum ama ilk zamanlardaki gibi değil yine.. bir de şöyle de bir şey var doktorlar her ne kadar sağlıklı beslensin diye protein arttır deselerde asıl kg karbonhidratlar aldırıyor , günde 2 gofret yesek bebek güzel kg alır da bende hiç yok , bebeğin fazla kg alması ciğer gelişimini olumsuz, şeker de beyin gelişimini olumsuz etkilediği için böyle devam 🤓

Kızlar selam belki hatırlarsınız 32 haftamda kontrolde bebeğin karın çevresi yaklaşık 3 hafta geride çıkmıştı ve 1600 gr dı. Bugün 34+6 da tekrar kontrole geldim 2200 gr olmuş karın çevresinde yine gerilik var ama gelişimi iyi kilo alıyo herhangi bi sorunun olmadığını söyledi sadece minyon bi çocuk olabileceğini söyledi tekrar kontrole çağırmadı bundan sonra bi tek doğuma hazır mıyım diye farklı bir doktorda randevum olucak 36 veya 37 haftada. Sizler de sıkıntı yapmayın eğer kilo alımı varsa bebeğinizde bi sorun olacağını düşünmüyorum

Farkındaysanız son 1 haftadır neredeyse herkes kontrol sonrası bebeğin karnı geriden geliyormuş yazıyor 🙈 Aslında eskiden de vardı böyle şeyler ama teknoloji geliştikçe biz mi herşeyi takar olduk anlamadım. Düşününce benim arkadaşlarım suyu gelip 36-37 de doğum yaptılar, kafaya takacak bir durum da yok kızlar 🌸💓
Bencede en büyük problem bu. Zaten ultrason ölçümleri %100 kesin değil. Bazı doktorlar da uğrasmamak adına bebeklerin hemen doğmasını istiyor gibiler

Bu bebekler için önceden yapılan her şey bir risk ya. Ben kıbrısta yaşadığımdan burda her ley her an bulunmuyor o yüzden annemler gelirken alayım da getirsinler diye sorayım dedim. Aventin biberon ısıtıcısıyla ilgili de iyi yorumlar yok bir de. Ne yapacağımı şaşırdım☺️

X