Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    210
Arkadaşlar bugün çalışabilir raporu almak için doktora gittim. En son bayramdan önceki hafta gitmiştim. O zamandan beri büyümemiş. Gelişim geriliği var dedi. Ben 33 haftalığım bebek 31 haftalıkmış. Karın çevresi küçük dedi Merkezde eğitim araştırma hastanesine perinatolojiye sevk etti. Orada da kafa çevresi küçük dediler. Mikrosefali olabilir dendi. Haftalık kontrol, nst ve günlük tansiyon ölçümü önerdi. Dualarınızda bana ve kızıma da yer verin. 🌼
bir sorun yoktur inşallah canm başka bir hastane miydi gittiğin? ultrason kaynaklı da olabilir

Nstde düzensiz ama tekrarlayan sancı çıktı 40-60 arası aslında ama o yüzden alttan muayene de ettiler rahim ağzına bakmak için uzunluk iyiymiş sadece oturmamı değil yatmamı istediler genel olarak ben de izne haftaya çıkacaktım ama bakalım
Aynı durumda bende pazartesiden beri uğraşıyorum canım. Evde ev işi dahil hiç kalkma oturmadan yat. Kasılmaların var mı?

Arkadaşlar bugün çalışabilir raporu almak için doktora gittim. En son bayramdan önceki hafta gitmiştim. O zamandan beri büyümemiş. Gelişim geriliği var dedi. Ben 33 haftalığım bebek 31 haftalıkmış. Karın çevresi küçük dedi Merkezde eğitim araştırma hastanesine perinatolojiye sevk etti. Orada da kafa çevresi küçük dediler. Mikrosefali olabilir dendi. Haftalık kontrol, nst ve günlük tansiyon ölçümü önerdi. Dualarınızda bana ve kızıma da yer verin. 🌼
Canım iki haftalık, bazen 3 haftalık gerilik normal kabul ediliyor , bu hafta gerilik çok çıktı grupta özellikle karın çevresi . Seni neden sevk ettiler , kafa çevresi çok daha mı küçük mikrosefali olabilir dendi

Ssda_ Ssda_ bugün nasılsın canım? İlk gece nasıl geçti ağrıların birazdaha azalmıştır umarım 🙏🏼
Ssda_ Ssda_ umarım ikiniz de iyisinizdir , doğumu atlattın, bebişine kavuştun gözün aydın 🩷 bir an önce yanına da gelir minnakın
İlk gecem zorlu geçti çünkü maalesef sezeryanla birlikte doktorum mayınlarımı da temizlemiş, felaketmiş rahmimin durumu kızlar. Aklımdasınız toparlayınca anlatacağım. Ama mucize gibi bir doğummuş öyle dediler🥺 kızım yoğun bakımda devam tedavilere cevap veriyormuş, çok az görebiliyoruz ama olsun iyi olacak inanıyorum🙏🏻

İlk gecem zorlu geçti çünkü maalesef sezeryanla birlikte doktorum mayınlarımı da temizlemiş, felaketmiş rahmimin durumu kızlar. Aklımdasınız toparlayınca anlatacağım. Ama mucize gibi bir doğummuş öyle dediler🥺 kızım yoğun bakımda devam tedavilere cevap veriyormuş, çok az görebiliyoruz ama olsun iyi olacak inanıyorum🙏🏻
İnşallah canım inşallah rabbim yavrunla sarmaş dolaş hastaneden ayrılacağın günleri de nasip edecek inşallah🤲🏻 O anı hayal et rabbim size bağışlasın 🤲🏻 dua edeceğim ikiniz içinde 💕

Sende kızında iyi olacaksın canım 🙏🏼 dualarımız seninle 💕

Geçmiş olsun:KK43: içim buruldu vallahi. Ara ara var ama bebek mi hareket ediyor kasılma mı oluyor anlamıyorum ki... sadece bütün gündür regl gibiyim o çok net
Sağol canım sana da geçmiş olsun 🙏🏼Benim karnım taş gibi oluyor ve bebek kasılıp kalıyor sertleşiyor resmen. Ağrı yok mesela bende ama sertleşme çok fazla. Ağrıni mutlaka doktora bildir canım

Allah tez zamanda sağlıkla hayırla kavuştursun sizi canım 🤲🩵

Geçmiş olsun:KK43: içim buruldu vallahi. Ara ara var ama bebek mi hareket ediyor kasılma mı oluyor anlamıyorum ki... sadece bütün gündür regl gibiyim o çok net
Benim de o his 1-2 saate geçti karin agrisi basladi ben de mi gitsem hastaneye acaba korktum simdi ? Cok gecmis olsun kuzum sana ya yat dinlen full bakalim anlamiyoruz ki ilk hamilelik dimi senin de ? rahimde bebek sert mi hareker ediyor kasiliyor mu diye

Kızlar hepimizde erkenden bu sorun başladı sanırım. Benim sancım yok ama inanılmaz bi sertlik vardı bugün karnımda. Sertlikle birlikte doluluk hissi nefes alamama daralma falan nasıl geçecek bu günler bilemiyorum
30 dan sonra bunların hepsi normal kabul ediliyor. Benim sağ yanımda hep sertlik hissediyordum 2 doktora da görünmüştum bebeğin duruşundan dolayı dediler ayakları denk geliyor oraya ve kendini topluyor dediler😊

Kızlar benim karnım çok mu küçük ya gelen geçen bu bebek burda rahat değil sığmıyor erken doğar karnında küçük rahat değil yada bazıları yani komşu görse o sen ne ara doğurdun diyor elbise bol giyen biriyim tesettürluyum o yüzden saçma saçma konuşuyorlar ya sinirimi bozdular 33 olucam yarın
Ben bu yorumları yapanların ruh sağlığını sorguluyorum gerçekten 😟 hiç takma kafana. Benim de karnım çok büyük değil

Çok geçmiş olsun canım benim🩷 temizlemesi de iyi olmuş sonra tekrar ameliyatla uğraşmayacaksın 🙏🏻 merak etme çok hızlı toparlayacaksın bebeğinin kokusu sana ilaç gibi gelecek 🧿

Çok geçmiş olsun canim insalah her şey en kısa zamanda yoluna girecek hiç merak etme 🙏🏻

Merhabalar plesanta çıktı mı yukarı neler oldu ağrı oldu mu bende çok ağrı var şuan da

BANA da normal şekil de yani çıkabilir dedi merak etme ilişki yasak l dedi acaba ilişkinin yasak olduğunu söylemek için mi bilgi verdi yani çıkıyorsa neden dedi ki ben hiç kanama yaşamadım acaba o bende kanama mı gördü
Merhabalar,
Benim de kanama olmadı hiç. 18. Haftadan sonra da plesanta yukarı çıktı sanırım aşağıdayken ilişki kanama riskini artırıyor ondan bana da ilişki yasak demişti. Sizin kaçıncı haftanız?

Kızlar hepimizde erkenden bu sorun başladı sanırım. Benim sancım yok ama inanılmaz bi sertlik vardı bugün karnımda. Sertlikle birlikte doluluk hissi nefes alamama daralma falan nasıl geçecek bu günler bilemiyorum
Evet bende de oluyor böyle göğüsüme bişi oturuyor nefesim kesiliyor değişik vallahi

Kızlar selamlar
5 hafta sonunda gördük kızımızı özlemiştik şükür her şey yolunda dedi 30+4 bugun 42 cm 1590 g olmus haftasiyla uyumlu dedi doktorumuz
Ayrıca sertleşmeler olduğunu soyledim doktora normal sıklasırsa yazarsın dedi ultrasonda bakti rahim agzi kapali ve uzunluk normal su an bu vücudun hazirligi olacak arada dedi
L lenos sen sormuştun canım yakalamis haftasını sukur bizimki
ooooh coook sukur 🧿🤲🏻 darisi bize insallah

X