2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Hanımlar bu perinatoloji sonuçları e nabiza neden düşmüyor acaba sonucu başka doktorlara göstermek zorunda kaldığım icinmi acaba illa detaylı ultrasonu isteyen doktora mi göstermemiz gerekiyor

34+2deyim bugün kontrole gittim kızlar 2200-2500 arası kilosu güzel dedi 44 cm boy dedi ama makat gelişmiş döner mi acaba çok kafam karıştı ikinci doğumum normal olmustu 32. Haftada dönmüştü aşağıya bu daha dönmeyince korktum 😩 dönmesi için bişeyler yapanınız var mı aranızda acaba. Eşya toplama derdi arasında hiç dinlenemiyorum sürekli ayak üstünde ve yürür haldeyim biraz değil baya ihmal ettim kendimi 😮‍💨 persembe günü Ankara'ya geçiyorum inşallah iyi bir doktor ve ebe bulabilirim beni yönlendirecek yoksa bu bebis dönmezse sezeryan olmak durumunda kalacağım iki çocuğum daha var 😔 ister istemez korkuyorumkorkuyorum. Bugün ki doktor 2 haftan var dönmesi için sonra yeri daralır dönmez dedi ya gözümü korkuttu neler yapabilirim acaba 🤔😥
Ebelerde ve fizyoterapistlerde bebekleri döndürmekle ilgili egzersiz önerileri oluyo ama onlara ulaşana kadar youtube'daki videolara da bakabilirsin zaman kaybetmemek adına. Şunda 37. haftada makat gelişti, bunları 1 hafta yaptım 38'de dönmüştü diye yorum var mesela 😇

Hanımlar bu perinatoloji sonuçları e nabiza neden düşmüyor acaba sonucu başka doktorlara göstermek zorunda kaldığım icinmi acaba illa detaylı ultrasonu isteyen doktora mi göstermemiz gerekiyor
e nabıza düşmediği için çıktı şeklinde vermişti doktor bana raporu. O sistem de bir acayip otomatik bir rapor düşüyor senin raporunla alakası bile olmayan o yüzden başka hastaneden bakınca göremezler demişti doktorum.

Kızlar çalışamaz raporu muayene tarihinden itibaren mi veriliyor izne ayrılacağımız gün mü gitmeliyiz doktora
Canım ben cuma günü gitmiştim pazartesi itibari ile çalışamaz almak istiyorum diye, pazartesi arayıp hatırlatın dediler. Yani ya direk ayrılmak istediğin gün gitmek lazım ya da arayıp söylemek lazımmış.

Canım isimli yapıyorlar mı? Birde kaç gün önceden sipariş vermek gerek acaba erime durumundan dolayı😃
Ben isimli yaptırmayacağım, kendim etiket tasarımı yaptım ayıcıklı ve isimli onları bastırıp yapıştıracağım :) valla ellerinde hazır var diye biliyorum gidip alacağız biz de erime durumunu düşündük dolaba da koymak istemedim ama hep klima çalışan odamızda gölgede muhafaza ederiz diye düşündüm. Son dakika gidip alalım dedik :KK70: inşallah yetişir
etiketi de buradan bastıracağım.

Kızlar çalışamaz raporu muayene tarihinden itibaren mi veriliyor izne ayrılacağımız gün mü gitmeliyiz doktora
İzne ayrılacağın gün sisteme girmeleri lazım canım aynı istirahat raporu gibi ne geçmişe rapor yazabilir nede bir gün sonraya ama doktorun insiyatif alıp muayeneden sonraki bir gün sen gitmedende yazabilir ancak e nabizda görünmedi benimki o nedenle çıktısını mutlaka al doktorundan iş yerine vermek için

Sigara içen kızlar; Doğumdan sonra yine başlamaktan korkuyorum sizde de var mı? Çünkü ben iğrendiğim için bıraktım artık o bulantılar iğrenmeler geçtiği halde hiç içmedim. E bu sefer de emziriyor olacağız. Bir taneden bir şey olmaz diyip başlamaktan çok korkuyorum Bunca ay hiç içmemek vücuduma çok iyi geldi ama beni içenler anlar o bir an gelip yakmaktan korkuyorum :KK70:

Sabah uyandığımda hapşurdum burnum oluk oluk kanamaya başladı 10 dakika sürdü bastırıp buz falan koydum ilk defa başıma geliyor nasıl durduracagimi şaşırdım 🙄

Kızlar kendimdeyim ama çok fazla ağrım var, kızım 2 kg 140 gram. Yoğun bakıma aldılar, daha iyi nefes alabilsin diye. Oksijen takıyorlar.
Canım gözüne aydın.Çok emek verdin çok da zor oldu ama insallah bundan sonrası çok güzel ve kolay olur.Sağsalim bebişinle taburcu olduğun haberini bekliyoruz artık🥰😊

Kızlar kendimdeyim ama çok fazla ağrım var, kızım 2 kg 140 gram. Yoğun bakıma aldılar, daha iyi nefes alabilsin diye. Oksijen takıyorlar.
Canım bir an önce bebişin toparlasın kendini kucağında evinize dönün🙏🏻 her şey çok güzel olsun sizin için🌸

X