2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Ben yine bir doktor vakasıyla geldim , bu defa da doktor bebek iri diye beni suçladı ,38’i bekleyemeyiz dedi.
Kızlar 30+1 , femur uzunluğu 60.50 mm, kilosu 1830
Bu bebek -doktorumun tabiri ile- mega bebek mi Allah aşkına sizinkini yazar mısınız ?
Dün o doktora son gidişim oldu, ağlamaktan içim çıktı tüm gün.

Kızlar kendimdeyim ama çok fazla ağrım var, kızım 2 kg 140 gram. Yoğun bakıma aldılar, daha iyi nefes alabilsin diye. Oksijen takıyorlar.
Geçmiş olsun canım, gözünüz aydın inşallah en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz 🎀💗

Ben yine bir doktor vakasıyla geldim , bu defa da doktor bebek iri diye beni suçladı ,38’i bekleyemeyiz dedi.
Bu bebek -doktorumun tabiri ile- mega bebek mi Allah aşkına sizinkini yazar mısınız ?
Ya Allah aşkına bu doktorlar neden biz gebeleri bu kadar strese sokuyor boş boş konuşarak ya

Canım bence normal kilosu saçmalamış biraz

Sigara içen kızlar; Doğumdan sonra yine başlamaktan korkuyorum sizde de var mı? Çünkü ben iğrendiğim için bıraktım artık o bulantılar iğrenmeler geçtiği halde hiç içmedim. E bu sefer de emziriyor olacağız. Bir taneden bir şey olmaz diyip başlamaktan çok korkuyorum Bunca ay hiç içmemek vücuduma çok iyi geldi ama beni içenler anlar o bir an gelip yakmaktan korkuyorum :KK70:
Canım ben tüp bebek tedavisi sırasında bıraktım bir yıl olacak ama hâlâ canım istiyor, doğurup emzirme döneminin bitmesini bekliyorum ☺ hatta şöyle bir planımız var eşimle, emzirme olayı da bitince kısa bir Yunanistan tatili yapıp, gönlümce deniz ürünleri yicem, sarhoş olana kadar içicem ve tabi sigara içicem 🤣🤣 eşim de bırakmışken başlama sigaraya diyor ama hiç sanmıyorum

Sigara içen kızlar; Doğumdan sonra yine başlamaktan korkuyorum sizde de var mı? Çünkü ben iğrendiğim için bıraktım artık o bulantılar iğrenmeler geçtiği halde hiç içmedim. E bu sefer de emziriyor olacağız. Bir taneden bir şey olmaz diyip başlamaktan çok korkuyorum Bunca ay hiç içmemek vücuduma çok iyi geldi ama beni içenler anlar o bir an gelip yakmaktan korkuyorum :KK70:
canim ben hamilelik oncesi camel uzun icerdim gunde 1.5 paket falan resmen kamyoncu sigarasi yani dusun hamilelik dusundugumde bi doktora gittim o bana bi vitamin vermisti o gun full paket almistim dedimki uleeen hem vitamin icicen hem sigara aldigin vitaminin faydasini gormiceksin diyip full paketi gittim cöpe attim 4 ay sonra hamile kaldim ne oncesinde ne hamilelikte aslaaaaa tiksinmedim hatta buna hala cok sasiriyorum bazen insanlar yanimdan geciyo sigara kokularini aliyorum ama tiksinti sifir cok garip sanki hic icmemisim gibi hissediyorum 1 kere aklima geldi hamileyken ama resmen turk kahvesi yapmistim hani aliskanliktan icimden simdi eskiden olsa sigara icerdim ohh diyip anlik imrendim ama hemen gecti 1 yil olcak oglan dogdugunda birakali hic basliycami dusunmuyorum ya insallah baslamam sigaraya vericegim paraya oglusuma alisveris yaparim 💃

cpm35 2024-06-23 213151.418.jpeg
Bir sonraki fotoğrafta minik ayakları olacak inşallah 🥰🫶🏻

Bana normal geldi 1 hafta falan ileri olabilir sadece . Bencede daha gitme saçmalamış. Ayrıca ortada ne var da seni suçluyor hiç üzme kendini başka doktor ile devam et

Ya Allah aşkına bu doktorlar neden biz gebeleri bu kadar strese sokuyor boş boş konuşarak ya

Canım bence normal kilosu saçmalamış biraz
İri ama normal değil mi ya? Yani ne yapabilirim ki , kafası , bacakları , kolları da uzun büyük , oranlara bakınca normal %50 percentilde , kilosu da bu oranlara göre normal. Karın çevresi normal ama bu kadın inatla diyabeti kontrol edememişsin bebek büyük olmuş sorun çıkacak 38’i bekleyemeyiz diye suçladı beni . Senin yüzünden sorun çıkabilir dedi bana , cidden o kadar kötüyüm ki dün tüm gün ağladım . Bugün de kendimi çok kötü hissediyorum hiç bir şey yapmak istemiyorum..

ayyh oha sacmalamis resmen ben 30+5 te gittim en son cumartesi gunu iste femur uzunlugunu ayri bilmiyorum ama boy 37 cikti kilosu 1450 kusu dedi kusurunu hatirlamiyorum gayet normal olmasi gerektigi gibi dedi ama bende bide gobek capi 10 gun geri cikti dusun yani o geri cikmasa buyuk ihtimal senin kilon gibi yada bellki bi tik fazla cikardi bence hic aglama gayet normal gidiyo masallaaah 🧿 ayrica halt etmis o doktur her bebek aynimi yapisal fark diye bisey var

ayyh oha sacmalamis resmen ben 30+5 te gittim en son cumartesi gunu iste femur uzunlugunu ayri bilmiyorum ama boy 37 cikti kilosu 1450 kusu dedi kusurunu hatirlamiyorum gayet normal olmasi gerektigi gibi dedi ama bende bide gobek capi 10 gun geri cikti dusun yani o geri cikmasa buyuk ihtimal senin kilon gibi yada bellki bi tik fazla cikardi bence hic aglama gayet normal gidiyo masallaaah 🧿 ayrica halt etmis o doktur her bebek aynimi yapisal fark diye bisey var
Femur uzunluğu bacak kemiği oluyor , ultrasonda boyu oradan hesaplıyorlar tahmini olarak. Normal hesaplama femur uzunluğu x 7 şeklinde , benimki 43 cm çıkıyor ..
Yani büyük bebek. Bu son gidişimdi o kadına , bana obez diyen de buydu . Dünden beri depresyona girdim resmen..

Ne abartmış doktor yaa🤦🏼‍♀️ 30+5 te 1780 Gr çıkmıştık bizde 2 hafta önde gidiyordu 40 i beklemez dedi doktor sadece ama genetik iri bizimkisi ilk ogrendigimizden beri hep önde gidiyor yani. Bebek iri diye senin suçun neymiş acaba niye bu kadar abartiyorlar anlamıyorum. Bizde hep tosuncuk diye seviyorduk şimdi aaa küçük diyoruz😅 Şuan 34+4 olduk mesela ve kilosu 2600 oldu öylede abartılacak bir iriliği kalmadı mesela bizim. Doktorunu çok umursama derim canım ama şeker varsa dikkat et sadece. Ağlayıp kendini de üzme hissetmesin bebiş

30+3 te 1880 gramdi benim doktorlarda tuhaf yani ya belki iri olucak

Ne abartmış doktor yaa🤦🏼‍♀️ 30+5 te 1780 Gr çıkmıştık bizde 2 hafta önde gidiyordu 40 i beklemez dedi doktor sadece ama genetik iri bizimkisi ilk ogrendigimizden beri hep önde gidiyor yani. Bebek iri diye senin suçun neymiş acaba niye bu kadar abartiyorlar anlamıyorum. Bizde hep tosuncuk diye seviyorduk şimdi aaa küçük diyoruz😅 Şuan 34+4 olduk mesela ve kilosu 2600 oldu öylede abartılacak bir iriliği kalmadı mesela bizim. Doktorunu çok umursama derim canım ama şeker varsa dikkat et sadece. Ağlayıp kendini de üzme hissetmesin bebiş
Benimde 34+4 te 2800 çıktı doktorlar bi dediği bi dediğini tutmuyor yani bana da 4 u geçer bu dedi sonradan da 3200 anca olucak son hafta kilo almıyorlar dedi daha 4 5 hafta var asıl son zamanda kilo alıyor bebek diye biliyoeum🫠

Femur uzunluğu bacak kemiği oluyor , ultrasonda boyu oradan hesaplıyorlar tahmini olarak. Normal hesaplama femur uzunluğu x 7 şeklinde , benimki 43 cm çıkıyor ..
Yani büyük bebek. Bu son gidişimdi o kadına , bana obez diyen de buydu . Dünden beri depresyona girdim resmen..
evet evet biliyorum bana ayri soylemedi ben boy sordum o bana hesaplayip direk boyu soyledi bana sorarsan benim ki geriden geliyo boy olarak kisa anne baba dusundugumde sanirim kayinvalideme falan cekicek gibi😢 doktor tam ortalama diyo ama en son gittigimde karin cevresi 10 gun geri cikti ilk defa iste bence o geri olmasa senle yakin cikardi kesiin obez mi .... yesin o ben 69 la basladim 84.75 im suan kendi ilk doktorum onden hizli gidiyosun dedi ama sigarayi birakmistim ben hamilelik oncesi zaten kilo almaya baslamistim hamile kaldim dahadaa hizlandi kilo almam bide ben bulanti falanda yasamadim hic o yuzden bastan beri yiyorum valla hiic canini sikma bence ama tabiki bu doktorada gitme

33 hafta olduk. Zaman geçmiyor sanki ya 🤗
Bananda zamana geçmiyor. Oysa ilk gebelikte 30 dan sonra hızla geçmişti.
Sabah uyandığımda hapşurdum burnum oluk oluk kanamaya başladı 10 dakika sürdü bastırıp buz falan koydum ilk defa başıma geliyor nasıl durduracagimi şaşırdım 🙄
Kan hacmimiz yüksek olduğu için normal. Geçmiş olsun.
31+2 42cm 1950 gr ama sen 2000 de 1 hafta da önde görünüyor dedi drum. Güldük. İlk gebeliğimde de aynı Dr a gittim 2 hafta önde giderdi ve iri doğdu. Bu niye dert olsun ki. Şükür gelişiyorlar :)

Calisabilir raporu evet görünüyor ama çalışabilir sonrası çalışamaz raporu e nabizda görünmüyor. Raporum başladı ama çalışabilir olarak başladı de canım sen ona😉 o muhtemelen çok karşılaşmadığı için normal istirahat raporu gibi düşünüyor zaten sistemde istesede çalışmadı olarak işaretleyip SGK sistemine bildiremez 😂 ancak sen calisamaz raporu götürdüğünde ( mutlaka çıktısını al ve doktora kaşe imza yaptirt benimki sistemde hala görünmedi ama işveren modülünde görünüyor kase imzalı halini teslim ettim dosyama) bu tarih itibari ile calisamazim başladı yani 16 haftam yeni başladı diye bildir eğer yok öyle birşey falan derse Google analık izni diye arat okut öğrensin oda 😅 maaşını eksik hesaplama yapmasın sonra
Yaa evet aynılarını söyledim ben de ama anlamadı şimdi bu cuma çalışamazı alınca net bir konuşacağım dediğin gibi çalışamaz da sisteme düşünce anlayacak bence farkı :KK70:

Ya bazı doktorlar son haftalarda iştah çok açılır falan diye mi bu kadar sert konusuyolar acaba. Şekerini zaten takip ediyosun, bebek de uzun boylu yani daha ekstra korkutmaya ne gerek var. Yediklerine dikkat et ki doğumda zorlamasın de geç 😅

X