Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Bu markanın ürünleri çok çok güzel 🌸🌸 bence çok güzel yapmışsın🥰 sen de mi uyuyamıyorsunnn🙈
inşallah yakından da güzeldir ilk defa kullancam 😇 ben bir türlü rahat pozisyon bulamadım düz yatsam bebek sanki acı çekiyor yan yatsam ben acı çekiyorum 😅 bel ağrım bir yandan sıcak bir yandan bir de reflü uyku tutmadı 🫣 senin de mi aynı dertler

inşallah yakından da güzeldir ilk defa kullancam 😇 ben bir türlü rahat pozisyon bulamadım düz yatsam bebek sanki acı çekiyor yan yatsam ben acı çekiyorum 😅 bel ağrım bir yandan sıcak bir yandan bir de reflü uyku tutmadı 🫣 senin de mi aynı dertler
Ben de öyleyim sola yatmam lazım sol kaşığım çok ağrıyor belime vuruyor, midem çok yanıyor, sıcak zaten başıma bela oldu🤦🏻‍♀️ yok yani uyunmuyor bacaklarım da ağrıyor.

Ben de öyleyim sola yatmam lazım sol kaşığım çok ağrıyor belime vuruyor, midem çok yanıyor, sıcak zaten başıma bela oldu🤦🏻‍♀️ yok yani uyunmuyor bacaklarım da ağrıyor.
evet bacak ağrısı da var benim de. ağırlığımız arttı heryerimize yük bindi.çok yavaş hareket etmeye başladım gün içinde bir yere gitmek istemiyorum çabuk yoruluyorum

evet bacak ağrısı da var benim de. ağırlığımız arttı heryerimize yük bindi.çok yavaş hareket etmeye başladım gün içinde bir yere gitmek istemiyorum çabuk yoruluyorum
Tahmin edebiliyorum, ben bi de hareketsizim maalesef o da bence ekstra ağrı yapıyor

kızlar ilk kıyafetleri yani hastanedeki ilk gün için yenidoğan tulum mu 3-6 aylık tulum mu tercih ettiniz? ben ilkinde 0-3 yani yenidoğan hastane çıkışı içindeki setleri sanki hiç giydiremedim diye hatırlıyorum ya. 3-6 ay da çok mu bol olur sipariş verdim ilk kıyafetleri 0-3 olarak ama değiştirsem mi 3-6 ay olarak. siz ne aldınız
benim kızım 4 kg doğmustu ama 40 güne yakın yeni doğan giyebildi.bence 1 2 takım 0-3 olmalı😊

Kızlar sizin de bebek hareket ederken canınız acıyor mu ve sancı gibi bir şey giriyor mu karnınıza? Toplanma sertleşme dediğiniz şey bu mu oluyo acaba? Çünkü hareket ettiği yer sertleşiyo bi anda. Yoksa bebek iyice büyüdüğü için hareketleri artık canımızı mı acıtıyor
Evet bana oluyor bazen bir yere toplanıp sonra bırakıyor kendini sanki sancı gibi oluyor ama aslında hareketi olduğunu anlıyorum :)

Kızlar bebek şampuanı ne aldınız ya mustela alacaktım ama parfüm vs var içinde bilemedim içeriği temiz olsun diyorum ama çok kararsız kaldım.
Sebamed kullanıyor bebeğim. Pahalanır diye 5 tane almıştım hala 2 si duruyor. Bu bebeğime de sebamed ile devam edeceğim.
Kızlar eğer doktorunuz izin veriyorsa ve temizliğine güvendiğiniz bir yer varsa yüzün 🙏🏻 bugün belki saatlerce suda durdum yüzdüm bazen sadece içinde oturdum ama o kadar iyi geldi ki. Hiç ağrım kalmadı. Su hafifletti üzerimde hiç ağırlık olmadan hareket etmiş gibi oldum. Hareket edince de iyi geldi bacaklarımın ayaklarımın ödemi biraz indi. 🙏🏻😘
Geçen sene 5 aylık gitmiştim çok keyifliydi, sabah erken saatte ve akşam üstü geç saatte girince güneş lekesi de çıkmadı. Şimdi 30 haftalık oldum, gidebileceğim en yakın tarih 32.hafta. 8 aylık göbeğimle ve 1.5 yaşında kızımla cesaret edemiyorum🥲🫠 ama ben de tavsiye ederim çok iyi geliyor :)

Kızlar dünden beri sağ kalçam çok ağrıyor yürürken , dün gece tuvaleye diye kalkmaya çalıştım yürüyemedim . Bunu yaşayan ve geçen var mı neler yaptınız?
eveeet canim hamile siyatigii gun icinde geciyo bende aksamlari basliyo sag olsun 😂 bebis sinirlere baski yapiyomus doktorum oyle dedi yuruyus yap ve su ic bol bol dedide bende cok bi ise yaramadi aksam oldum mu basliyo yine

Kızlar bebeğiniz hareketleri nasıl ? Forumlarda yorumlarda görüyorum doktorlar günde 10 defa hissetmeniz normal diyormuş . Ben bir sabah bir akşam bir öğlen hissediyorum . En başından beri çok hareketli bir bebek değil . İlk hamileliğim olduğu için de bilmediğim için de doktora hiç kontroller de sormadım hareket hissediyorsam normal diye düşünmüştüm.. sizde durumlar nasıl ona göre randevuyu erkene çekeyim
valla ben sayarsam kafayi yerim cunku bana hissiyati bi gun 20yse bi gun 5 falan benim plesanta onde hem gec basladim hissetmeye hemde her darbesini hissetmiyorum guclu burduklarini hissediyorum o yuzden ben haraket ediyomu ohh tamaaaam modundayim doktorum bana sayman lazimda demedi o kesin olmasi gerektiginde bence doktorlarda uyarir ve doguma daha yakin zamanlarda bence esas gerekebilir

Kızlar ya dün yazlığa gittik çocuğu olan arkadaşlarımızda geldi 3 aileydik ama ben kendimi aşırı çirkin hissettim biraz paikolojim bozuldu açıkçası arkadaşların çocuğu 3,5 ve 2,5 yaşında kızlar bir fit olmuşlar anlatamam ben koca bir göbek ve selülitlerimle çok utandım aslında bu durum geçici biliyorum ben de çok güzel zayıflamıştım ilk oğlumdan sonra tam forma girmiştim (oğlum 31 aylık) yine hamile kaldım deniz kenarında olduğumuz için sürekli fit kızları görüp sinirleniyorum 😳 biraz özgüvenim incindi umarım bu yaz çabuk biter 😂
hamisiiiizzz biiiiz can yapiyoruz kolay degil 😂 dogur catir catir yine verirsin bende tatile geldim dun mayo bakarken bana bikini al dediler ama 13 kilo alinca bikini ic camasiri gibi gorundu gozume kendimi hic begenmedim mayo aldim o yuzden ama dun deniz kebarinda milleti gorunce vallahi cok mutlu hissettim kendimi ayh dedim nasip oldu oglumla ilk yolculugum dedim biraz agladim 😂 hormonlar herkeste farkli calisiyiiiii demek ki 😂 biz her halimizle guzeliz 💃💃💃🥰

valla ben sayarsam kafayi yerim cunku bana hissiyati bi gun 20yse bi gun 5 falan benim plesanta onde hem gec basladim hissetmeye hemde her darbesini hissetmiyorum guclu burduklarini hissediyorum o yuzden ben haraket ediyomu ohh tamaaaam modundayim doktorum bana sayman lazimda demedi o kesin olmasi gerektiginde bence doktorlarda uyarir ve doguma daha yakin zamanlarda bence esas gerekebilir
Canım sayma işi delilik bence, benim plesanta önde olmadığı halde bazı günler az hissediyorum. Riskli durumlarda belki sayılabilir ama saçma bence. Her bebek bir değil kafayı yeriz öyle

Kızlar demirim düşmüş çok demir hapına başladım ama günün hangi saati içersem içeyim aşırı mide bulantısı böyle ateş basması baş ağrısı yapıyor napsam bilemedim 😔
ben resmeeeen aksam icip hemen uyuyorum sjsjsj butun ilaclarimi tek seferde icip uyuyorum yan etkilerini yasiycaksam yasamayim diye

Panik atak hastası olarak söyleyebilirim ki saymayın. Sayarsanız panik atağınız yoksa bile geçirebilirsiniz takıntı yaparsınız. Doktorlar zaten bazı günler çpk bazı günler az olabilir diyorlar. Hiç hissedilmezse sıkıntı olduğunu söylüyorlar ki hiç hissetmediğinizi saymanıza da gerek yok illaki anlarsınız 🥳

Kızlar sizin de bebek hareket ederken canınız acıyor mu ve sancı gibi bir şey giriyor mu karnınıza? Toplanma sertleşme dediğiniz şey bu mu oluyo acaba? Çünkü hareket ettiği yer sertleşiyo bi anda. Yoksa bebek iyice büyüdüğü için hareketleri artık canımızı mı acıtıyor
Ben çok iş yapınca bana dur diyo sağ tarafıma bi dayanıyo çok acıtıyo

Canım sayma işi delilik bence, benim plesanta önde olmadığı halde bazı günler az hissediyorum. Riskli durumlarda belki sayılabilir ama saçma bence. Her bebek bir değil kafayı yeriz öyle
bencede oyle ben sayarsam kesin deliririm cunku ani aniina bir degil her zaman tam hissetmiyorum mesela dun yola ciktik ucakta inis ve kalkista asiriii hissettirdi kendini ama boyle bi huzursuzluk gibi hissettirdi buyuk ihtimal oda basinc yasadi yukarda duz giderken hemen haraketleri normale dondu inerken bidaha haraketleri degisti eve geldik aksam tik yok takip etsem kafayi yerdim sabah uyandim gunaydinimi aldim sukur 💃

Panik atak hastası olarak söyleyebilirim ki saymayın. Sayarsanız panik atağınız yoksa bile geçirebilirsiniz takıntı yaparsınız. Doktorlar zaten bazı günler çpk bazı günler az olabilir diyorlar. Hiç hissedilmezse sıkıntı olduğunu söylüyorlar ki hiç hissetmediğinizi saymanıza da gerek yok illaki anlarsınız 🥳
Bende saymıyorum doktor da takip et vs demiyor. Kendimi dinledigimde bebek hareketini hissetmeyip gerilebilirim

X