2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Selam kızlar dün 32. Haftama girdim, çalışabilir raporumu aldım. Bebeğimin kendi içinde gelişimi iyi ancak bizimki biraz minyon olacakmış 1740 gram dedi doktor. Doğum pozisyonu almış ama kanala girmemiş hala yer değişikliği olabilir güvenemeyiz şu an dedi.

Temmuz annelerinden 34 te doğumları görünce çantamı kapattım kapıya koydum artık. Lohusa tacım yok sadece o da olmasada olur.

kızlar selam 🌸 bu erken doğumlar neden oluyor genelde sıcaklar mı etkiliyor acaba çok şu an kadınları ? Ben bazen 4-5 saat avm geziyorum yokuş yol bir de dönüşte eve yakın ama haftada 2-3 gün öyle 😐evde de ev işi ve normal çalışma hayatı masa başı. Eğil kalk.. acaba tetikler mi yoksa tansiyon, rahim ağzı uzunluk kısalık gibi mi

Neeeee tatile miiiii😱 kız valla iyi cesaret ben sıcaklardan bıraksalar sadece duşta oturucam. 32. Haftaya giriyorum hafta sonu falan gezmeye götürme diyorum artık eşime bu sıcaklarda ve arabada gidip gelemem diye 😅
Bende aynıyım canım dışarı çıkmıyorum korkuyorum evde sanki güvendeyim şu son ayları sağ Salim atlatalım da başka bir şey istemiyorum 🤗

Kramplar için magnezyum yeterli gelmiyorsa egzersiz ve yürüyüş yapın mutlaka kızlar tabi bir sıkıntı yoksa sizin için
Evet ben de öneririm kızlar bir de benim 3-4 kere huzursuz bacaklarım oldu nedense bir tane ucuza aldığımız ayak masaj aletimiz vardı 😅 sadece titreşim ve baloncuk veriyor sıcak suyla 15 dk durdu içinde ayaklarım müthiş rahatladım. Sıcak ılık suda bekletip biraz masaj da yapabilirsiniz belki ayaklara

kızlar selam 🌸 bu erken doğumlar neden oluyor genelde sıcaklar mı etkiliyor acaba çok şu an kadınları ? Ben bazen 4-5 saat avm geziyorum yokuş yol bir de dönüşte eve yakın ama haftada 2-3 gün öyle 😐evde de ev işi ve normal çalışma hayatı masa başı. Eğil kalk.. acaba tetikler mi yoksa tansiyon, rahim ağzı uzunluk kısalık gibi mi
Canım bunlar erken doğumu tetikler . 35. Haftadan sonra bolca yürüyüş ( ki senin 4-5 saat fazla ) yer silme , merdiven çıkma hareketleri yapıyorlar ki açılma hızlıca olsun diye . bende dün temizlik yaptım kendimi çok fazla da yormadım aslında kasıklarım belim ağrıdı uzunca , pişman oldum

Kizlar ya bir sey soracm cumartesi ogkumu sunnet yapacam hala yontemine karar veremedk. 7 yasinda. Ben cok stres yapiyorm.haberi bile yok daha
Ben iki oğlumu klasik iğneli yöntemle yaptırdım belki bize denk geldi ama çok kötü geçti dikişler açıldı küçük oğlum ikinci kez sunnet oldu😒 Arkadaşım çocuklarını klipsli yontem ile yaptırdı bir haftaya klipsler düştü hiç acı ağrı çekmediler

Hastanenin acilde uzman doktor yok diyip kabul etmemesi peki 😅
Onu da Dr tembihliyor demekki 😅 çağrılmasını istemiyorsa da doğum hastanesine yönlendiriyordur. Ben Dr ofisine gidiyorum, telefonda mesajla ulaşabiliyorum. Hastane ile aynı ücrete geliyor ama daha rahat oluyor

Doktor sadece muayene yapacak doktor amca deyin dedi baska aciklama yapmayin dedi. Ama iyilesmesi uzun surer die korkuyorm havuza girmek istiyor o nasl olacak mikrop kaparsa die korkuyorm.
Canım ben 4 aylıkken yaptırmıştım ama yeğenim 8 yaşında oldu lokal anestezi ile araya paravan çekiyorlar playstation vardı onu verdiler eline o oynarken doktor halletti hiç hissetmedi bile sadecw iğne yapılırken biraz korkuyorlar o kadarcık olacak ☺️ sonrasında hep suya oturtuyorsun zaten dikişler atsın diye krem var bir de sürekli onu sürüyorsun 1-2 haftaya düzeliyor ben karton kahve bardağını kesip pipisine koyup öle bezliyordum hiç temes etmiyordu beze sen de çamaşır için aynısını yapabilirsn ama havuz aıkıntı açık yara olacağı için giremez mikrop kapar

Bende aynıyım canım dışarı çıkmıyorum korkuyorum evde sanki güvendeyim şu son ayları sağ Salim atlatalım da başka bir şey istemiyorum 🤗
Ah keşke bende evde oturabilsemmm işe git gel derken buharlasiyorum resmen 😅 ama evet en güvenli yer ev akşam evden çıkasim bile gelmiyor sırf ayaklarımı uzatıp oturmak istiyorum😍😍😍

sudakrem surebilirmiyim diye sor bi doktoruna genel olarak okey derse madecassolle vakit kaybetme derim yillardir ceken biri olarak tek ise yarayan sey pisik kremi genel olarak olurmu bilmiyorum ama mantik olarak olmasi gerek ben sudacrem denemistim ise yarayinca baska markayi denemedim
sorayım canım

Canım her bebek farklı bence her anne de kimisi çok rahat kimisi çok daha zor geçiriyor. Suyu az olan çok olan bebeğin gelişimi duran ya da fazla büyük olduğu için alınan. Bazı annelerde tansiyon şeker gibi sorunlar ya da rahim kapasitesi daha fazla taşıyamazsa doğumu başlayan. Eğer böyle bir risk varsa zaten önceden de az çok biliniyor benim duyduklarımın hep erken doğum riski vardı önceden de.

X