2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Bakar mısınız

Eklentiler

• IMG_20231214_150255_1.jpg
    IMG_20231214_150255_1.jpg
    122,6 KB · Görüntüleme: 49
Kesem de olması gereken yerde değil tüplere çok yakın ve bu durum rahmin yırtılmasına sebep veriyormuş. Rahmin yırtılırsa kanamam çok olur ve bu yüzden ölebilirim. Kahverengi lekelenme doktorumu endişelendiren iş bu yüzden yatışım yapıldı 3 saatte bir ultrason ile bakıyorlar
Canım naptın merak ettim seni

Çok teşekkür ederim 🥰 benim çarşamba ilk doktor kontrolüm var o güne kadar bakmam daha diye düşünmüştüm ama artış şekli önemliyse ben yine 2 günde bir mi baktırmalıyım sizce
Ben 1000'i geçene kadar baktırıp sonrasında doktora gittim, belli bir beta değerinin üstünde kese görünür demişti doktorum onu takip ettim. En azından belli bir seviyeye gelene kadar baktırmanızda fayda var bence 😇

Clarkkent Clarkkent sen özelde misin canım yoksa devlette mi?
Ben bu sene yüksek ihtimalle atancam ama doğum izni ne kadar ya da doğum izni bittikten sonra ücretsiz izin alınıyor mu onları biliyor musunuz diye soracaktım
Evet mebdeyim 6 senedir. Doğum izni doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra 8 haftadır. Eğer doktorunuz çalışabilir raporu verirse 37. haftaya kadar çalışabilirsiniz. Kullanmadığınız haftalar doğumdan sonraya aktarılır. Yani en iyi durumda bebeğiniz 3 buçuk aylıkken işe dönmek durumunda kalırsınız. Bu süreçte maaşınız yatar. Sözleşmeli öğretmenlerin ücretsiz izin hakları yok diye biliyorum. Ama Süt izni hakkınız var. Oda bebeğiniz 1 yaşına gelene kadar günde 1 buçuk saat mola verirsiniz. Eğer branşçıysanız bazı okullar bunu öğretmenlerin yarım gün çalışacak şekilde ders programını düzenleyerek kullanmasını sağlayabilir. Ya da gün ortasında boşluk bırakarak eve geçip emzirme imkanı tanıyabilir. Bunu idarenize danışırsınız.

Kızlar selam bugün kalp atışını duyduk çok şükür. Küçük bir kanama alanı gördü ama yeri itibariyle düşük tehlikesi olduğunu düşünmüyorum, kendi kendine de kaybolabilir haftaya bir daha bakalım dedi.
2 gündür çok kötü influenza oldum yatak döşek yatıyorum. İlaç alamadığım için çok ağır geçiyor. İştahım hiç yok. 2 günde 1 kg vermişim hemen🤦🏼‍♀️
Geçmiş olsun acil şifalar diliyorum. Kalp atışını vajinal mi karından mı duydunuz ?

Kızlar bugün yine ultrasona gittim devlette gittim bu sefer. Keseyi gördü 7.4 mm ama bebek daha gelişmemiş göremedi bebeği. Beslenme kesesi oluşmuş bebek daha gelişmemiş dedi korktum açıkçası bol gebelik ihtimalinden. Haftaya gel dedi

Merhaba 4 günde beta değerim 55 ten 440 a yükselmiş ama bugün öğlenden beri sol kasık ağrım arttı şimdi de iki sefer peçeteye hafif kahve akıntı geldi progestan da kullanıyorum aslında normal mi bu

Kızlar merhaba bugün sabahtan öğlene kadar kırmızı lekelenmem oldu öğleden sonra kahverengiye döndü aranızda böyle bir şey yaşayan var mı daha önce doktoruma sorduğumda yerlesme kanaması normaldir dedi aşırı olmadığı sürece korkma demişti ama yine de bugün içim pek rahat etmedi . Zaten devamlı lekelenmem vardı ama uzun zamandan beri ilk defa açık kirmizi olunca endişelendim

Kızlar merhaba bugün sabahtan öğlene kadar kırmızı lekelenmem oldu öğleden sonra kahverengiye döndü aranızda böyle bir şey yaşayan var mı daha önce doktoruma sorduğumda yerlesme kanaması normaldir dedi aşırı olmadığı sürece korkma demişti ama yine de bugün içim pek rahat etmedi . Zaten devamlı lekelenmem vardı ama uzun zamandan beri ilk defa açık kirmizi olunca endişelendim
Canım inşallah sorun yoktur ama kırmızı renk olunca doktora görünmek gerekiyor diye biliyorum çok önemli bişey olacağını sanmıyorum ama içinin rahat etmesi için istersen doktora görün

Canım inşallah sorun yoktur ama kırmızı renk olunca doktora görünmek gerekiyor diye biliyorum çok önemli bişey olacağını sanmıyorum ama içinin rahat etmesi için istersen doktora görün
Sabah olduğu için randevum onu bekledim açıkçası başka doktora da gidip kafamı karıştırmak istemedim

Daha önce lekelenme ile beraber ağrım ve bulantim olmuştu gittim doktor söylemediğini bırakmadı sağ olsun ondan beri başka doktora gitmek istemiyorum

Daha önce lekelenme ile beraber ağrım ve bulantim olmuştu gittim doktor söylemediğini bırakmadı sağ olsun ondan beri başka doktora gitmek istemiyorum
Canım Dr yarın mı gideceksin ? En kısa zamanda gitmeye çalış ama korkma Allah’ın izniyle bir şey olmaz bazı gebelerde lekelenme oluyor

X