2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Bende öğretmenim, aynı sorunu yaşıyorum. Özellikle tahtaya yazı yazmak için uzanıp normal halime döndüğümde sendeleme yaşıyorum. Doktorum 20 dakika da bir en azından 5 dakika oturup dinlen dedi bana, sende dene canım istersen.
Evet biraz dikkat etmek lazım ama hiç huyum değil. Ders boyu ayaktayımdır normalde. Çocuklar etkinlik yaparken bile oturamam. Kalkar bakarım yapıyorlar mı diye. Alışmam zaman alacak. 🥲

Selam kızlar 😍 bende bugün ilk kontrolüme gittim , kalp atışı ve bebeği görmek için henüz erken , 10 gün sonra gelin dedi . Kesenin ortasındaki beyazlık bebeği besleme kanalı dedi . Beyazlık kenarındaki küçük beyaz nokta da sanırım bebek , doktor böyle söylemedi ama Banu Çiftçi videosunda öyle söylüyordu ortada pırlanta yüzük görürsünüz , yüzük kısmı yolk kesesi , pırlanta kısmı bebek diye 🥰 son adet tarihine göre 5+4 tü , ancak yumurtlamaya göre 5+6 dı . Cihazda yumurtlamaya uygun çıkardı sanırım .bolca süt ürünleri yememi söyledi yoğurt kefir gibi .
AdChoices
ADVERTISING​
Eki Görüntüle 3352464
Ayy çok sevindim 💃🏻 sağlıkla gelsin ♥️

Evet biraz dikkat etmek lazım ama hiç huyum değil. Ders boyu ayaktayımdır normalde. Çocuklar etkinlik yaparken bile oturamam. Kalkar bakarım yapıyorlar mı diye. Alışmam zaman alacak. 🥲
Bende öyleydim, ders anlatırken zaten oturamıyorum ama artık biraz da olsa dikkat etmeye başladım. En azından soru yazıp biraz zaman veriyorum, o ara benim dinlenme vaktim oluyor. Biraz dikkat etmek lazım sanırım ilerleyen zamanlarda daha çok zorlanmamak için.

Clarkkent Clarkkent sen özelde misin canım yoksa devlette mi?
Ben bu sene yüksek ihtimalle atancam ama doğum izni ne kadar ya da doğum izni bittikten sonra ücretsiz izin alınıyor mu onları biliyor musunuz diye soracaktım
Özel okulda 4 ay doğum izni var, sonrasında anlaşmaya göre ücretsiz izin alıp dönüş yapabiliyoruz ama süt izni olayı pek yok. Meb kısmını bilmiyorum net şekilde ama kuzenim devlette öğretmen, bebeği 6 aylık iken çalışmaya başladı ve süt iznini de kullanıyor erken çıkabiliyor bazen.

Özel okulda 4 ay doğum izni var, sonrasında anlaşmaya göre ücretsiz izin alıp dönüş yapabiliyoruz ama süt izni olayı pek yok. Meb kısmını bilmiyorum net şekilde ama kuzenim devlette öğretmen, bebeği 6 aylık iken çalışmaya başladı ve süt iznini de kullanıyor erken çıkabiliyor bazen.
Peki teşekkür ederim ♥️

kızlar selam. reglimden 3 gün kala kanda 27 çıkmıştı beta değerim. 2 gün sonra yani bugün 118 çıktı bu yükselme normal mi? iki katı bekliyordum hemen hemen. bu şekilde fazla mı artmış oluyor sizce yoksa normal midir

kızlar selam. reglimden 3 gün kala kanda 27 çıkmıştı beta değerim. 2 gün sonra yani bugün 118 çıktı bu yükselme normal mi? iki katı bekliyordum hemen hemen. bu şekilde fazla mı artmış oluyor sizce yoksa normal midir
Benim değerim *2 ile *3.5 arası artış gösterdi. 3 kattan fazla arttığı zaman da oldu. Normal olabiliyor dedi doktorum, önemli olan artışın düzenli şekilde olması ve gerilememesi demişti. Takip etmeye devam edin bence, hayırlı olsun 🧿😍

Benim değerim *2 ile *3.5 arası artış gösterdi. 3 kattan fazla arttığı zaman da oldu. Normal olabiliyor dedi doktorum, önemli olan artışın düzenli şekilde olması ve gerilememesi demişti. Takip etmeye devam edin bence, hayırlı olsun 🧿😍

Çok teşekkür ederim 🥰 benim çarşamba ilk doktor kontrolüm var o güne kadar bakmam daha diye düşünmüştüm ama artış şekli önemliyse ben yine 2 günde bir mi baktırmalıyım sizce

Kızlarrrrr 🥰🥰🥰🥰🥰🥰 transfer sonrası 15.ci gün ikinci kan sonucum 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Eklentiler

• IMG_20231214_124538.jpg
    IMG_20231214_124538.jpg
    40,4 KB · Görüntüleme: 85
Kızlar selam bugün kalp atışını duyduk çok şükür. Küçük bir kanama alanı gördü ama yeri itibariyle düşük tehlikesi olduğunu düşünmüyorum, kendi kendine de kaybolabilir haftaya bir daha bakalım dedi.
2 gündür çok kötü influenza oldum yatak döşek yatıyorum. İlaç alamadığım için çok ağır geçiyor. İştahım hiç yok. 2 günde 1 kg vermişim hemen🤦🏼‍♀️

Hanımlar bilgisi olan var mıdır? Anti toxoplazma IgG ve Anti toxoplazma IgM pozitif çıktı nedir bilen var mı? Kedi de beslemiyorum hatta çok elleyemem bile.
Ben yaklaşık 3 yıldır kedi besliyorum evimde ama bu sadece kediden geçen birşey değil iyi yıkanmamış yeşillikler etler va gibi şeylerden de insana geçebiliyor bugün bende verdim ıgm negatif ıgg pozitif çıktı sabah doktoruma göstericem de anladığım kadarıyla ıgm negatif şu an enfeksiyonun olmadığını gösteriyor ıgg pozitifse daha önce geçirdiğimi ve antikor kazandığını gösteriyor

X