2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Soda bende işe yaradı ama takviyede isteyim doktordan canım oda artı olur bana bacak ağrısı çok rahatsız ediyor beni

Çalışan arkadaşlarım planlarınız nedir, doğumdan kaç ay sonra işe dönmeyi düşünüyorsunuz? Ya da dönecek misniz? Ben bugün patronumla konuştum doğumdan sonra yerine birini bul 1 sene sonrada gel tekrar dedi çok kararsız kaldım… doğumdan 4 ay sonra işe başlamayı planlıyordum sizler ne yapacaksınız

Ben devlette çalışıyorum canım ailem de yanımda ama işe ne zaman başlarım hiç bilmiyorum mümkün olduğunca kendim bakmak istiyorum ücretsiz izin kullanmak ama bu ekonomide ne kadar mümkün olur tabi bilmiyorum

Devlette çalışanlara 2 sene izin durumj yok muydu ben mi yanlış biliyorum acaba Patronumda bana 1 sene ücretsiz izin teklif etti şu ekonomik şartlar altında çok zorlanacağımızı düşünüyorum aşırı kararsız kaldık

Cnm dört aylık Ken zorlana bilirsin nedeni daha anne sütüne muhtaç o ek gıda zorlaya bilir

Evet 2 yıl ücretsiz izin var ama işte maddi şartlardan dolayı 2 yıl kullanabilir miyim yoksa daha mı erken dönmem gerekir hiçbir fikrim yok mümkün olduğunca kullanmaya çalışacağım devlet özel farketmiyo bence ya herkesin 2 yıl ücretsiz izin hakkı özelde sadece şirket ne derse mecbur ona uyuyo insanlar devlette sen ne kadar istersen o 2 yılı o kadar kullanma şansın oluyo

Ücretsiz izne ayrılmak en mantıklısı olacak o zaman ilk hamileliğim annem yok kayınvalidem sağolsun destek olacak çok kararsız kaldım
Ilk kızımda özeldeydim 4 aylıkken ıse başladım çok pısmanım para nekdar gelıyorsa okadar gdıyor ama çocuğunun o zamanları bida gelmıyor çok şükür busefer atandım özelde degılım ve tüm ızın rapor ne varsa kullanmayı planlıyorum oyuzden eger mümkünse al ıznını bebegını büyüt canım

Ben devlette 2 yıl ücretli izin zannediyordum şu şartlarda sizinde 2 yıl ücretsiz izin kullanmanız zor allah yardımcımız olsun bir taraftan bebeğimi kendim büyütmek istiyorum bir taraftanda ekonomik koşullar belimi büküyor eminim sizde öylesinizdir

Doğum öncesi ücretli iznimi kullanmayı planlamıyorm bir aksilik çıkmazsa tabii onu doğumdan sonra kullanıcam belki 4 ay ücretli izne ilaveten 6 ay ücretsiz alırım. Dediğiniz o kadar doğru ki bebeğimin o anlarını kaçırmakta istemiyorum

Evet ne yazık ki şu şartlarda hepimizin durumu aynı ben de kendim büyütmek istiyorum ama eşimin maaşıyla ne kadar dayanırız bir fikrim yok inşallah hemen bırakmak zorunda kalmayız bebeklerimizi

Soda bende işe yaradı ama takviyede isteyim doktordan canım oda artı olur bana bacak ağrısı çok rahatsız ediyor beni
Bende önceki gebeliğimde ilerleyen aylarda 7.Aydan sonra falan gece ayağıma kramp girmesi ile uyanırdım, siz ağrı falan deyince aklıma o geldi çok zor oluyor takviyelerde işe yaramamış

Sezeryanmi olmuştun canım
Normal doğum planladım ama omurdaki vidalar kilolarıma dayanamadı sezeryan oldum bide çatım çok darmış normal doğum bana zor ama içimi iyi temizkedikerdi sadece 10 kilo verebilmiştim sonra pansemi patlak verince kalan kiloyuda evde oturmaktan veremedim üstüme yapıştı 58 iken hamile kaldım 88 le doğurdum şimdi 75 kilo hamile kaldım bakalım şimdi ne olacak

Omurganda vida mı var canım benim de var vidalar belinde mi yoksa sırtında mı? Benim belimde var çok korkuyorum karnım büyüdükçe sorun olacak diye

Ben öğretmenim iznim yaz tatilinde kaynıyor kullanamayacağım. 1.dönemi heyet raporu ya da ücretsiz izinle kapatıp 2.dönem başlamayı düşünüyorum inşallah

Kızlar ben de bugün gidebildim doktora. Gözlüğümü takmayı unutmuşum, ekranı hiç göremedim eşim izledi hep arkada. Doktora cinsiyet sorduk, benimki sadece tahmin, kesin değil, ihtimaller üzerine konuşuyorum, erkek olabilir dedi ama burada genelde direkt erkek diyorlar aldırmayalım diye, hala kız çocuklarını aldırma eğilimi var çünkü. Bir dahaki kontrolde kesin olarak söylerim dedi.
Ense kalınlığını ölçtü, 2,5 mm dedi, sınırda değil ama sanki biraz yüksek gibi dedi. Kan verdik, sonuçlar en erken 10 gün sonra çıkacakmış. Burun kemiği de var görünüyor dedi. Aslında down sendromundan şüphelenmedi ama aklımıza niye kurt düşürdü öyle diyerek bilmiyorum. (İkili testi de 250 liraya yaptırdık, Van'dayız, bilgi olarak dursun)
Eşim sürekli izledi, gözünü ekrandan ayırmadı, ben de ekranı göremediğim için doktorla eşimi izledim ahdjsjjsshs diyo ki ben pipisini görmedim bu çocuğun, yüzü de çok kibar duruyordu, bence kız kesin. Bir de hiç rahat durmuyor, doktor ultrason cihazını hareket ettirdikçe rahatsız oluyormuş. Ben çok saçma pozisyonlarda yatar uyurum, bebek de senin gibi yatıyo dedi. Büyümüş kocaman olmuş miniş ya.

Ben öğretmenim iznim yaz tatilinde kaynıyor kullanamayacağım. 1.dönemi heyet raporu ya da ücretsiz izinle kapatıp 2.dönem başlamayı düşünüyorum inşallah
Ay heyet raporu alabilirsem ben de aynı şeyi düşünüyorum. Alamazsam da müdürle konuşucam, ücretli öğretmen gelsin dicem. 3 saat süt iznimiz oluyor ya, günde 2 saat derslere girip sonra süt izni kullanırım diyorum. Zaten 2 ay mecbur ücretli öğretmen gelecek, sonrasında da kalsın gelen kişi. Bir yandan da öğrencilerime üzülüyorum. Ben mezun etmek istiyorum 3 yıldır benimleler sonuçta. Çok karman çorman bilemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…