2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ne güzel çoğunuz cinsiyetini öğrenmişsiniz bebeklerinizin ve hazırlık yapmaktan bahsetmeye başlamışsınız ben bırakın hazırlık yapmayı bebeğim hakkında konuşmaya bile korkuyorum yarın kontrolüm var kanamalar halâ devam ediyor ve çok fazla ağrım oluyor geceleri uyuyamıyorum bile ağrıdan artık güzel haberler almak istiyorum bende🥺
Canm hiç birimizin garantisi yok dua ediyoruz hepimiz inan bir önceki gebeligimde sıfır sorun varken kalbi 11haftalil durdu ilk gebeliğimde doktor beni kürtaja alacaktı başka doktora gttm ve oğlum şuan maşallah büyüdü düşün o gebeliğim.asiri sorunlu geçti ama oğlum çok şükür doğdu.

Canm hiç birimizin garantisi yok dua ediyoruz hepimiz inan bir önceki gebeligimde sıfır sorun varken kalbi 11haftalil durdu ilk gebeliğimde doktor beni kürtaja alacaktı başka doktora gttm ve oğlum şuan maşallah büyüdü düşün o gebeliğim.asiri sorunlu geçti ama oğlum çok şükür doğdu.
Öyle tabii dua etmekten başka çarem yok her şey Allah'ın elinde ben evleneli 4 sene olmuştu 4 sene sonra bana bu mucizeyi verdi sağlıklı bir şekilde kucağıma aldırmakta yine Allah'ın elinde

İnşallah en kısa zamanda tamamen kesilir. Her şey yoluna girer. Ben de bir haftadır yatıyorum. Vallahi yatmaktan yoruldum.
Doktor banada istirahat verdi yatcaksin falan dedim ben yatmadim iş falan gormedim oyle ama yatmadimda fenalik geliyor yatinca🤦🏼‍♀️

Kanama alanı azalmıştır belki sancı Bebek büyüdükçe olur. Bende ağır gribim oksurdukce içersen tepki geliyor sanki biraz daha sert olma ben zor duruyorum der gibi içerde neler olduğunu bilmeden merakla zaman gecmiyor
İnşallah azalmıştır bende çok merak ediyorum içerde neler oluyor

Öyle tabii dua etmekten başka çarem yok her şey Allah'ın elinde ben evleneli 4 sene olmuştu 4 sene sonra bana bu mucizeyi verdi sağlıklı bir şekilde kucağıma aldırmakta yine Allah'ın elinde
Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Evliliğimin 5. Yılında hamile olduğumu ama ya düştü ya da yarın düşer diyen bir doktordan öğrendim.sonrasi uzun bir dış gebelik süreci.
Bu hamileliğini hiç kimseye daha söylemedik çünkü eşimde de bende de hep bı acaba var.

Hep dua ettim sonuna kadar gitmeyecekse, bir ömür bizle olmayacaksa Allah testte de pozitifi gostermesin diye

Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Evliliğimin 5. Yılında hamile olduğumu ama ya düştü ya da yarın düşer diyen bir doktordan öğrendim.sonrasi uzun bir dış gebelik süreci.
Bu hamileliğini hiç kimseye daha söylemedik çünkü eşimde de bende de hep bı acaba var.

Hep dua ettim sonuna kadar gitmeyecekse, bir ömür bizle olmayacaksa Allah testte de pozitifi gostermesin diye
Bende söyleme taraftarı değildim ama eşim yıllarca beklediği için tutamadı kendini ama ben de kendimi biliyorum çok çabuk nazara gelen bir yapım var malesef şuan fazla duyurmuyoruz çevreye

Sende zor günler geçirmişsin çok geçmiş olsun Rabbim bir daha yaşatmasın gerçekten bu zamanlar çok zor hele ki yanında kimse yoksa

Kanama alanı azalmıştır belki sancı Bebek büyüdükçe olur. Bende ağır gribim oksurdukce içersen tepki geliyor sanki biraz daha sert olma ben zor duruyorum der gibi içerde neler olduğunu bilmeden merakla zaman gecmiyor
Öksürdükçe hareket edermiş canım.İkili testte benim doktorum gelmeden önce tatlı ye demişti öyle hareket etmezse öksürtüyorlarmış.

Şimdi ufak tefek okuyorum kimse zaten tam manalı bir şekilde beceremiyormuş😀 Dediğin gbi önemli olan sinyalleri yakalayabilmekmiş. Bebeği bez rahatlığına alıştırdıktan sonra tuvalet eğitimini verip hem ebeveyn hem bebek mutsuz ve zor bir süreç geçiriyor. Denemekten zarar gelmez valla çevre faktörünü aşabilirsek😀 Tatil gibi süreçlerde de portatif içine poşet takılan lazımlıklardan kullanıyor takip ettiğim fenomen o yüzden becerirsek büyük rahatlık valla😀
Not: Fenomen adı Nazlı Altaç bilenler olacaktır o kadar pozitif ki insana ebeveynlik konusunda resmen rol model oluyor pozitifliğiyle özellikle bilmeyenlere de duyurmuş olalım belki herkese farklı bir bakış açısı katmış olur😀
Çok fazla fenomen takip etmiyorum YouTube de prema nın videolarına denk gelmiştim. Tek avantajım olduğum şehirde aileler yok 😅 tabi gezmeyi seviyor olmak gibi koca bir dezavantajım var ama sonra rahat etmek için bazı fedakarlıklar yapılabilir 😁

Kimse yokki cnm yanim da. Tek basimayim bir kizim var iste onun icin kalkmak zorundayim..kimseden fayda yok.
Ben de tek başımayım canım gebeliği öğrendiğimden beri yataktayım. 2 haftadır biraz biraz ayaklandım. Kardeşim vardı 2 ay kaldı neredeyse gönderdim onu görümcem var benimle aynı şehirde geçtim yanıma gelmeyi bir telefon bile etmedi asla beklemezdim verdiğim değere öyle pişman oldum ki anlatamam. Yalnızlığı düşünmemeye çalış motivasyon en büyük ilaç 💕

Ben kendimi gün içinde de sırt üstü yatarken buluyorum inşallah sıkıntılı değildir. Bir doktorun gönderisinde görmüştüm bir daha bulamadım kaç aydan sonra sakıncalı dediğini de bir türlü hatırlayamıyorum.
Ben de hep sol tarafa yatıyordum. Kemiklerim batıyodu artık. Bıraktım valla gece karnımın üstğne yattığımı bilr farkediyorum. Bn de bir videoda denk geldim son ay sola yatın diyordu. Özellikle ilk 3 ayda istediğiniz gbi yatabilirsiniz diyordu. Ben de saldım sonra.

X