2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Bende senin gibi düşünüyorum, araştıracağım. Takip ettiğim bir fenomen bebeklerin altlari açıkken tuvaletlerini iç güdüsel olarak yaptığını aslında onların da vücutlarını kirletmek istemediği şeklinde bir yazı ile Tuvalet İletişimi adlı bir kitabı önermişti. Hamile olmadığım halde çok şey öğrenip kafama yatan fikirleri vardı zaten inşallah uygulayabilirim de😀
Evet hazır bezler kuru hissettirdiği için ve biz onların sinyallerine tepki vermediğimiz için bir süre sonra alışıp sinyal vermeyi de bırakıyorlarmış. Ben de ablam doğum yaptığında denk gelmiştim o uygulanamadı. İnşallah ben başarılı olurum bu konuda. Evdeyken sorun değil de tatil de memlekete gittiğimde biraz zorlanırım gibi geliyor 😅

Evet hazır bezler kuru hissettirdiği için ve biz onların sinyallerine tepki vermediğimiz için bir süre sonra alışıp sinyal vermeyi de bırakıyorlarmış. Ben de ablam doğum yaptığında denk gelmiştim o uygulanamadı. İnşallah ben başarılı olurum bu konuda. Evdeyken sorun değil de tatil de memlekete gittiğimde biraz zorlanırım gibi geliyor 😅
Şimdi ufak tefek okuyorum kimse zaten tam manalı bir şekilde beceremiyormuş😀 Dediğin gbi önemli olan sinyalleri yakalayabilmekmiş. Bebeği bez rahatlığına alıştırdıktan sonra tuvalet eğitimini verip hem ebeveyn hem bebek mutsuz ve zor bir süreç geçiriyor. Denemekten zarar gelmez valla çevre faktörünü aşabilirsek😀 Tatil gibi süreçlerde de portatif içine poşet takılan lazımlıklardan kullanıyor takip ettiğim fenomen o yüzden becerirsek büyük rahatlık valla😀
Not: Fenomen adı Nazlı Altaç bilenler olacaktır o kadar pozitif ki insana ebeveynlik konusunda resmen rol model oluyor pozitifliğiyle özellikle bilmeyenlere de duyurmuş olalım belki herkese farklı bir bakış açısı katmış olur😀

Benim ki hala böyle gözüküyor bir türlü göremedim meraktan patlıcam ayın 2 sinde yaptırdım ikili testi ama burda 5 Ocak yazıyor anlamadım
Umarım sizinki de tertemiz gelir. Bu arada siz ikili test yaptırmışsınız, ben fetal dna testi yaptırdım. Kan örnekleri yurt dışına gidiyor, %99.9 kesinlikle sonuçlar geliyor. Yaşım ve pimpirikli olmam sebebiyle bunu tercih etmiştim. 😊

Kizlar aranızda elenetal kullanan var mı? Devletteki doktorum 12.haftadan sonra decavit verdi. Özeldekiyse elenetal kullanmamı söyledi. Siz folik asitten sonra neler kullaniyosunuz
Bana hep elenatal verdiler södı 13.haftaya girecegim yarın Allah izin verirse elenatal bir kullanıodım ıkıye gectim icinde butun vitaminler var

Evet işte bak ke dini yormuşsun. Ben de temizlik yapmıştım. O yüzden sancimis kasigin. Dikkat et. Ayak üşümesi bende hamileliğin başındanberi var sıcak su torbası yapıp uzanıyorum devamlı. Sen de dikkat et çok yorma kendini geçer ağrın
Kiz ev işi bir yandan iki tane çocuk zaten var okula git gel onlarla uğraşıyorum evi ne kadar toplarsam toplayım aynı değişen hiç bir şey yok gibi evde sanki küçük ler kız geldi 10 yaşına oğlan desen dokuz ama yaramazlık ya üstlerine yok kız birde ergenliğe giriyor karşı laflar vermeye başladı ne yapacağımı şaşırdım

Benımde kasıklarim hep arıyor ama cou hamile bayanların 9aya kadar agrıyomus cok siddetli olmadigi surece Allahın ıznıyle bisi olmaz ins
Benim anlamadığım doktor bana hala ilaç vermedi 13 haftalık oldum ikili taramada test sonucun çıkınca gel öyle ilaç veriyim dedi hala foliday kullanıyorum onuda 6+5 günlukken vermisti ayın 18 zinde bir dahaki randevum

Ne güzel çoğunuz cinsiyetini öğrenmişsiniz bebeklerinizin ve hazırlık yapmaktan bahsetmeye başlamışsınız ben bırakın hazırlık yapmayı bebeğim hakkında konuşmaya bile korkuyorum yarın kontrolüm var kanamalar halâ devam ediyor ve çok fazla ağrım oluyor geceleri uyuyamıyorum bile ağrıdan artık güzel haberler almak istiyorum bende🥺

Kiz ev işi bir yandan iki tane çocuk zaten var okula git gel onlarla uğraşıyorum evi ne kadar toplarsam toplayım aynı değişen hiç bir şey yok gibi evde sanki küçük ler kız geldi 10 yaşına oğlan desen dokuz ama yaramazlık ya üstlerine yok kız birde ergenliğe giriyor karşı laflar vermeye başladı ne yapacağımı şaşırdım
Ergenlik heleki bu yeni nesilde bayagi zor Allah yardımcın olsun 😊

Kızlar gittim doktora. Çok şükür iyiydi bebeğim erkek olduğu kesin dedi 15haftalik. Doktoruma guvenyrm zaten. Alışveriş yapacağım pek bişey yok ilk cocugumda erkek o yüzden acele etmyrm. Sağlıkla kucağımiza alalım inşallah d vit başladı. Progesteron bu ayda devam dedi bir ay daha kullanalım dedi isminede karar verdk oglumuz durduk yere egemen olsun dedi bikac gece önce üç bck yaşında =vardır bir bildiği dedik egemen olsun dedik inşallah sağlıkla kucağımiza alırız
Sağ salim al kucağına oğluşun u 🙏 ismini de abisi güzel düşünmüş. Bu sene oğlan senesi bence 😊

Ne güzel çoğunuz cinsiyetini öğrenmişsiniz bebeklerinizin ve hazırlık yapmaktan bahsetmeye başlamışsınız ben bırakın hazırlık yapmayı bebeğim hakkında konuşmaya bile korkuyorum yarın kontrolüm var kanamalar halâ devam ediyor ve çok fazla ağrım oluyor geceleri uyuyamıyorum bile ağrıdan artık güzel haberler almak istiyorum bende🥺
Braz daha sabır gecıcek inseAllah canım az kaldi bugunlerimizde gecicek

Benim anlamadığım doktor bana hala ilaç vermedi 13 haftalık oldum ikili taramada test sonucun çıkınca gel öyle ilaç veriyim dedi hala foliday kullanıyorum onuda 6+5 günlukken vermisti ayın 18 zinde bir dahaki randevum
Magnorm kullaniyorum bende sadece bde elenatal vitamin işte ama magnormu zarzor iciyorum suda eriyenden sekerli mdemı bulandiriyor sol kasıgım benmde cogunlukla

Umarım sizinki de tertemiz gelir. Bu arada siz ikili test yaptırmışsınız, ben fetal dna testi yaptırdım. Kan örnekleri yurt dışına gidiyor, %99.9 kesinlikle sonuçlar geliyor. Yaşım ve pimpirikli olmam sebebiyle bunu tercih etmiştim. 😊
İnşallah randevu 18 zinde bakalım sonuç ne cikicak 😍😍

Magnorm kullaniyorum bende sadece bde elenatal vitamin işte ama magnormu zarzor iciyorum suda eriyenden sekerli mdemı bulandiriyor sol kasıgım benmde cogunlukla
Büyüdüğü için sanırım bebek kendine yer açmaya çalışıyor ağrı ondan oluyor 😍😍

X