2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Cinsiyetsiz al, ben 13 haftalık özelde hem de renkli ultrason da kız dedi 95 ihtimal gittim pembe pembe aldım birşeyler 16. Hafta devlette biliyor musun dedi evet kız dedim nasıl kız pipisi var bunun yaptı ekranı bana çevirdi ben bir şok ki normalde asla göstermezler devlette sanki benim çocuğum değil gibi oldum sonra aldıklarımı geri vermeye gittim çok zordu.
Aaaa 😓 evet hem üzücü hem yorucu olmuş 😳 şok etkisi

Canım bu ikisinin içeriklerini tam bilmiyorum ama hepsi hemen hemen içerik olarak birbirine yakın eczacına danışarak da tercihini yapabilirsin kişisel görüşüm eczacıların bu konularda daha iyi olduğu çünkü doktor çalıştığı mümessilin ürünlerini bilir ama eczacı piyasaya hakimdir. Bazen aynı içerikte bir ürün diğerinden daha pahalı olabiliyor. Ben ocean mummy kullanıyorum. Kullanacağın marka aslında senin inisiyatifinde 🫢
Teşekkür ederim canım. Kafam karıştı biraz.decavitte folik asit de var ve bizim bırakmamız gerekmiyo mu 3 aydan sonra folik asiti. O yüzden pek anlayamadım

Kızlar sizinde sol kasıklarınizda ağrı varmı dünden beri ara sıra ağrı girip duruyor
Benim geçen üç gün öyleydi. Özellikle sol kasigim çok agriyodu bebegimin de solda oldugunu biliyodum stresten içim içimi yedi doktora gittim normal dedi. Korkma canım büyüme ağrılarıymış. Ağrı geldiği zaman uzan dinlen zorlama kendini 😘

Benim geçen üç gün öyleydi. Özellikle sol kasigim çok agriyodu bebegimin de solda oldugunu biliyodum stresten içim içimi yedi doktora gittim normal dedi. Korkma canım büyüme ağrılarıymış. Ağrı geldiği zaman uzan dinlen zorlama kendini 😘
Bugün çok kosturdum ya eşimi hastaneye götürdüm rahatsızdı baya hep o götürüyordu beni bu sefer ben götürdüm baya dönüp durdum ayaklarımı hiç isitamiyorum çorap giyiyorum patik giyiyorum ama yok isitamiyorum sendede oylemi

Bugün çok kosturdum ya eşimi hastaneye götürdüm rahatsızdı baya hep o götürüyordu beni bu sefer ben götürdüm baya dönüp durdum ayaklarımı hiç isitamiyorum çorap giyiyorum patik giyiyorum ama yok isitamiyorum sendede oylemi
Canim benim de 3-4 gun once kasiklarim o kadar cok agrimaya basladi ki korkuttu beni ama sabahina uyandigimda gecmisti. Bence bunlar buyume agrilari, eger gecmeyen kasik agrisi var ise, kanama vs eslik ediyorsa tehlikelidir diye dusunuyorum.

Kizlar bi de ben kendimi geceleri bazen sirt ustu yatarken buluyorum. Hic alisamadim bu sol tarafa yatmayi. Sirt ustu yatmak tehlikeli mi? Siz nasil uyuyorsunuz?

Teşekkür ederim canım. Kafam karıştı biraz.decavitte folik asit de var ve bizim bırakmamız gerekmiyo mu 3 aydan sonra folik asiti. O yüzden pek anlayamadım
Benim kullandığımda da var hatta bir çoğunda var. Kullanılmaz diye hiç duymadım. Sadece folik asit kullanılmıyor. Ama bu şekilde kullanabiliyoruz diye biliyorum.

Kizlar bi de ben kendimi geceleri bazen sirt ustu yatarken buluyorum. Hic alisamadim bu sol tarafa yatmayi. Sirt ustu yatmak tehlikeli mi? Siz nasil uyuyorsunuz?
Ben kendimi gün içinde de sırt üstü yatarken buluyorum inşallah sıkıntılı değildir. Bir doktorun gönderisinde görmüştüm bir daha bulamadım kaç aydan sonra sakıncalı dediğini de bir türlü hatırlayamıyorum.

Kızlar birkaç gün önce öksürükten karnıma birkaç kez sancı girdi sol tarafa
Öksürmeye korkuyorum ama öksürük çok
Salı kontrolüm var ama bu ağır grip döneminde ne oldu hiç bilmiyorum 😔

Zaten uykusuzluk vardı şimdi hiç uyku yok
Sağa sola bakmıyorum. yüz üstü sırt üstü nasıl uyuyabilirsen uyuyorum.
Bence yatış şekli bizim için erken

Sirt ustu yatmayi rahim ve bebek bele omurlara ve sinirlere baski yapmaması icin onermiyolar. Ama oyle uyumus bulursaniz kendinizide gayet normal hamile yastigi kullanabilirsiniz donmenizi engeller. Sola yatma sebebide bebege kan akisinin daha rahat olmasi ama bunlar 5.aydan itibaren onemli 👍🏻

Evet işte bak ke dini yormuşsun. Ben de temizlik yapmıştım. O yüzden sancimis kasigin. Dikkat et. Ayak üşümesi bende hamileliğin başındanberi var sıcak su torbası yapıp uzanıyorum devamlı. Sen de dikkat et çok yorma kendini geçer ağrın

Canim benim de 3-4 gun once kasiklarim o kadar cok agrimaya basladi ki korkuttu beni ama sabahina uyandigimda gecmisti. Bence bunlar buyume agrilari, eger gecmeyen kasik agrisi var ise, kanama vs eslik ediyorsa tehlikelidir diye dusunuyorum.
Aynen bende öyle düşünüyorum buyusunlerde gelissinler 😍😍😍

Kızlar bez soran arkadaşlar olmuş ben becerebilirsem tuvalet iletişimi düşünüyorum. Hem çok daha sağlıklı hem de ekonomik aynı zamanda doğa için de faydalı bir yöntem. Bebeklerde pişik kolik durumları yaşamıyorsunuz. Gece uykuları daha verimli hale geliyor hem bebek hem anne için tabi ben faydalarının bunlarla kısıtlı olduğunu düşünmüyorum.Tabi uygulamak kolay değil. YouTube de videolar var ilgisini çekenler oradan göz atabilir. Doğumdan sonraki ilk günler için sleepy alıp sonrası için de birkaç tane yıkanabilir bez almayı düşünüyorum. Umarım uygulayabilirim. 🥴☺️
Bende senin gibi düşünüyorum, araştıracağım. Takip ettiğim bir fenomen bebeklerin altlari açıkken tuvaletlerini iç güdüsel olarak yaptığını aslında onların da vücutlarını kirletmek istemediği şeklinde bir yazı ile Tuvalet İletişimi adlı bir kitabı önermişti. Hamile olmadığım halde çok şey öğrenip kafama yatan fikirleri vardı zaten inşallah uygulayabilirim de😀

Kızlar gittim doktora. Çok şükür iyiydi bebeğim erkek olduğu kesin dedi 15haftalik. Doktoruma guvenyrm zaten. Alışveriş yapacağım pek bişey yok ilk cocugumda erkek o yüzden acele etmyrm. Sağlıkla kucağımiza alalım inşallah d vit başladı. Progesteron bu ayda devam dedi bir ay daha kullanalım dedi isminede karar verdk oglumuz durduk yere egemen olsun dedi bikac gece önce üç bck yaşında =vardır bir bildiği dedik egemen olsun dedik inşallah sağlıkla kucağımiza alırız

X