2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar ben devlette de kaydım olsun diye ayda 1 de devlete randevu alıp gitmeye çalışıyorum. Çünkü buradaki özeller sezaryen yanlısı ya da bi sorun olacağını düşündükleri zaman direkt devletin aciline gönderiyorlar.
Doktor tanıyayım diye geçen gittiğim doktora değil de başka birine randevu almıştım. Bu gittiğim doktoru çok sevdim. Devlet hastanesi olduğu için çok yoğun, eş almıyorlar, fotoğraf vermiyorlar falan ama doktoru sevdiğim için bunda devam ederim. Fotoğrafı da özele gittiğimde alırım, eşim o zaman bakar bebeğe de ne yapayım 😂
Geçen ay bi arkadaşımızın özelde doğum yaptı, eşim hastanenin odalarının olduğu yeri görmüştü, bugün de devlet hastanesinin odalarını gördük. Tertemiz, geniş, ferah ve çok sessiz sakindi. Benim çok içime sindi. Eşim de özelden çok daha iyi durumda burası dedi. İçim rahatladı. Sanırım doğumu da devlette yapacağım 😂
Bir de gittiğim doktor normal doğum düşünür müsün dedi, tabii ki dedim, tamam o zaman hamile yogası tavsiye edeceğim sana dedi. Bebişte herhangi bir sıkıntı yok, bu hafta bile başlayabilirsin dedi. Bi kağıt yazdı bunun için. Yoga eğitmenleri onay olmadan eğitim vermiyorlarmış, onay için yazdı kağıdı.
Bulantıları sordum, azalmayacak mı artık diye, 16. Haftadan sonra azalmasını bitmesini bekliyoruz dedi. 12, 13 diye bildiğim için hayallerim yıkıldı resmen :KK43: folik asit dışında da bir şey kullanmana gerek yok şimdilik, 1 ay sonra gel sana 3 tane ilaç yazalım dedi.
Bebişin de kolu bacağı görünüyordu, ay çok heyecanlıydı. Minnoşum benim, nasıl da büyümüş hemen.
Kuzum bende bu sefer devlette de kaydım olsun diyerek baştan beri devlete de gittim, normalde şuan için daha çok erken nerede dogum yaparım hiç araştırmadım ama böyle ikili test olsun, organ taraması olsun özele bir ton para vermeyi düşünmüyorum çünkü herşey çok uçuk rakamlar artık (birde benim bir gebeliğimde bebeğin kalp atışları durmuştu, kürtaj olacağım kesindi dedim ki güzel temiz bir devlet hastanesi var orda yaptırayım doktor ultrasona aldı beni dedi ki belki kalp atışı oluşacak benim yasal olarak birkaç hafta daha bekleme sürecim var, ben dedim hocam geçen hafta kalp atışı durduk şimdi sizde yok diyorsunuz atıp duran şey tıp tarihinde tekrar atmış mı olur mu öyle şey yok 1 hafta da beni öyle bekletti prosedür böyle imiş en az 1 hafta bekliyorlarmış)

Yeni doğan tetenozu çok zor ve kötü bı hastalik bebeğim ona yakalanmasindansa tabiki vurulurum. Diğer iki oğlumda vurulmustum sonrasında dozlarimi tamamladigim için şuan gerek yok. Ama tetonoz ömür boyu insanda bağışıklık bulunması gereken bı asi bunu hastalık ilaçları ve asilariyla karıştırmayın bence.
Bundan bir iki hafta önce tetanoz aşılatınız toplatılma kararı alındı biraz araştırdım ama tabi tatmin edici bi bilgiye net ulaşamadım. Bizim için yararlı olan bir aşı neden toplatıldı ve toplatılmadan önce gör kaç kişiye o aşı yapıldı.Güven konusu var açıkçası bundan dolayı da kararsızım iyi bi araştırma yapmam gerek

kızlar biliyorum erken ama biraz stok yapmayı düşünüyorum bez ıslak mendil çünkü oğlum doğduğunda bimin bezinden kullandım o zaman 18 liraya almıştık ilk bir paketi şimdi baya pahalı en son bir paketi 90 liraya almıştık Bu sefer başka bezlerin fiyatınıda geçmiş oğlumdada sonradan değiştirmeyi düşündüm ama başka bezler pişik yapınca değiştirmemiştim siz hangisinden almayı düşünüyosunuz acaba ilk hangisiyle başlarsak bebeğin cildi ona alışıyo hem hepimize fikir olur ayda en az 2 paket bez gidicek ve baz fiyatları malum

Bundan bir iki hafta önce tetanoz aşılatınız toplatılma kararı alındı biraz araştırdım ama tabi tatmin edici bi bilgiye net ulaşamadım. Bizim için yararlı olan bir aşı neden toplatıldı ve toplatılmadan önce gör kaç kişiye o aşı yapıldı.Güven konusu var açıkçası bundan dolayı da kararsızım iyi bi araştırma yapmam gerek
Çünki parayla alıcağım ız özel aşıya yönlendirdi sağlık ocağı sağ olsun bedava değil artık oda tetenoz diye geçiyormuş tetenoz denk bir iğne dedi bende kalsın sağol dedim Dr ondan bile kar amacı güden devletimiz var anlayacağın

Canım 2 çocugumda da Molfix ile rahat etmiştik. Şu an kullanan arkadaşlarımın çopu sleepy kullanıyor. Onlar da memnun Sleepy den ama Ben kenara Molfix atmaya başladım bikaç paket :)
kızlar biliyorum erken ama biraz stok yapmayı düşünüyorum bez ıslak mendil çünkü oğlum doğduğunda bimin bezinden kullandım o zaman 18 liraya almıştık ilk bir paketi şimdi baya pahalı en son bir paketi 90 liraya almıştık Bu sefer başka bezlerin fiyatınıda geçmiş oğlumdada sonradan değiştirmeyi düşündüm ama başka bezler pişik yapınca değiştirmemiştim siz hangisinden almayı düşünüyosunuz acaba ilk hangisiyle başlarsak bebeğin cildi ona alışıyo hem hepimize fikir olur ayda en az 2 paket bez gidicek ve baz fiyatları malum

Haberim yoktu baktım şimdi üreten firmanın aşıları toplanmış. Firmanın belgeri iptal olmuş şuanda vurmuyorlarmis zaten yani şu olcak iş değil gerçekten. Yeni doğan tetenozu Allah esirgesin çok zor bir durum şuanda gebelerin vurulamamasi üreten şirketin düzgün uretmemesi cidden saka gibi bir ülkede yaşıyoruz. İyice araştır tabiki temkinli olmakta fayda var

Canım 2 çocugumda da Molfix ile rahat etmiştik. Şu an kullanan arkadaşlarımın çopu sleepy kullanıyor. Onlar da memnun Sleepy den ama Ben kenara Molfix atmaya başladım bikaç paket :)
vücudu alıştıktan sonra değişmiyo ben o kadar para veriyoruz bari daha kaliteli alalım diye bir kere molfix almıştım hep pişik oldu bende şuan sleepy düşünüyorum o diğerlerine göre daha uygun gibi

Bende hem özele hem de devlete gidiyorum bir sorun olsa devletteki doktorda bilsin ne olur ne olmaz ve cesaret edersem devlette doğum yapicam cesaretten kastım normal doğum olunca yanına kimseyi almıyorlar. Tabi ben ilk dogumumdafa ozeldeydim eşimi almadılar sonra ara ara gir çık yaptı oda ayrı bir durum. Bakalım hayırlısı neyse o olsun gece burnumda bir koku vardı sanki inanın hala o kokular bulantılar geçmedi bende uykumdan uyaniyorm sürekli bulantidan ben bgn 14+6 yım blmyrm ne zmn bitecek anlamadm. Evde yemek yapamyrm kesinlikle yapincada yiyemyrm dün dışardan aldk bgn tuvalletten cikamyrm dışardan da bağırsağın bozdu sanırım :/// bgn bir aydan sonra gorucem bebeğimi dua edin güzel haberlwr alayım benfe hep korku oluyor
Bende yemek yapamıyorum çıkarmaktan çok öğürmek beni yoruyor.Komşular duymuştur hep havalandırmadan sesimi.Kokular bayağı azaldı.Ben normalde de çok kokuya duyarlı biriydim ve asla duyduğum kokuyu unutmam.Eşimin kokusu beni çok rahatsız etti.Evimin tuvaletinin koktuğunu iddia ettim sürekli tuvalete giremiyordum.Gelen herkes deterjan kokuyor diyordu bide.Basıyordum yumuşatıcıyı çünkü.Eşimin kokusu değişmeyecek diye çok korktum adam sürekli yıkanan bi adam bide biz yeni evliyiz temas bağımlısıdır aynı zamanda ben onun kadar değilimdir normaldede.O yaklaştıkça öğürdüm suratına suratına.Gece aramıza yorgan koydum,yastık koydum farkettirmekte istemedim.Hep kalacak o koku diye çok korktum valla evliliğim etkilenirdi.

Sleepy iyidir ama hem hesaplı hem bulması da kolay. Ama canım Sleepy nin bedenleri çok sık değişiyor. Çok depo yapma. Arkadaşın bebeği 13 ekimde doğdu 3 no dar geliyor diyor. Şaşırdım :) Biraz dar bedenleri sanırım
vücudu alıştıktan sonra değişmiyo ben o kadar para veriyoruz bari daha kaliteli alalım diye bir kere molfix almıştım hep pişik oldu bende şuan sleepy düşünüyorum o diğerlerine göre daha uygun gibi

Sleepy iyidir ama hem hesaplı hem bulması da kolay. Ama canım Sleepy nin bedenleri çok sık değişiyor. Çok depo yapma. Arkadaşın bebeği 13 ekimde doğdu 3 no dar geliyor diyor. Şaşırdım :) Biraz dar bedenleri sanırım
Sleepy büyük oğlum 2 yaşındayken yeni çıkmıştı ilk o zaman denemiştim pişik yaptı yaktı çocuğu ikinci oğlumda yine denedim yine pişirdi. Bı anlasamadik. Ama BİM'in jeny willysi huggiese muadil hep onu kullandım çok güzel emiyor pişik yapmiyor

Sleepy iyidir ama hem hesaplı hem bulması da kolay. Ama canım Sleepy nin bedenleri çok sık değişiyor. Çok depo yapma. Arkadaşın bebeği 13 ekimde doğru 3 no dar geliyor diyor. Şaşırdım :) Biraz dar bedenleri sanırım
canım bebeğin kilosuna göre değişir en azından her bedenden bikaç paket olursa iyi olur diye düşünüyorum 2 paket en küçükten 2 paket 2 numara falan küçük numara az almayı düşünüyorum çünkü ilk zamanlar çok sık beden değiştiricez bebiş rahat etsin diye oğlumda 4 ve 5 numaradan stok yapmadığıma pişman olmuştum çünkü çok pahalanmıştı ve en uzun süre 4 ve 5 numara kullandık çok şükür 6 numaraya geçmeden tuvaleti öğrendi daha 3 yaşamasına 1 aydan çok var geçtiğimiz baharda öğrenmişti

Bende yemek yapamıyorum çıkarmaktan çok öğürmek beni yoruyor.Komşular duymuştur hep havalandırmadan sesimi.Kokular bayağı azaldı.Ben normalde de çok kokuya duyarlı biriydim ve asla duyduğum kokuyu unutmam.Eşimin kokusu beni çok rahatsız etti.Evimin tuvaletinin koktuğunu iddia ettim sürekli tuvalete giremiyordum.Gelen herkes deterjan kokuyor diyordu bide.Basıyordum yumuşatıcıyı çünkü.Eşimin kokusu değişmeyecek diye çok korktum adam sürekli yıkanan bi adam bide biz yeni evliyiz temas bağımlısıdır aynı zamanda ben onun kadar değilimdir normaldede.O yaklaştıkça öğürdüm suratına suratına.Gece aramıza yorgan koydum,yastık koydum farkettirmekte istemedim.Hep kalacak o koku diye çok korktum valla evliliğim etkilenirdi.
Geçen gün eşim arabaya bindi bu ne ya iyy ne kokuyosun felan diye öğürdüm yazık çok bozuldu terlemisimdir hemen yikanirim dedi. 😂😂😂 Ama yani napiyim burnum aşırı hassas herşeyi alıyorum

Bende hem özele hem de devlete gidiyorum bir sorun olsa devletteki doktorda bilsin ne olur ne olmaz ve cesaret edersem devlette doğum yapicam cesaretten kastım normal doğum olunca yanına kimseyi almıyorlar. Tabi ben ilk dogumumdafa ozeldeydim eşimi almadılar sonra ara ara gir çık yaptı oda ayrı bir durum. Bakalım hayırlısı neyse o olsun gece burnumda bir koku vardı sanki inanın hala o kokular bulantılar geçmedi bende uykumdan uyaniyorm sürekli bulantidan ben bgn 14+6 yım blmyrm ne zmn bitecek anlamadm. Evde yemek yapamyrm kesinlikle yapincada yiyemyrm dün dışardan aldk bgn tuvalletten cikamyrm dışardan da bağırsağın bozdu sanırım :/// bgn bir aydan sonra gorucem bebeğimi dua edin güzel haberlwr alayım benfe hep korku oluyor
O korku her muayene gününde bende de oluyor.o kadar heyecan yapiyorumki iyi olduğunu duyunca hiçbi şey soramıyorum doğru düzgün. Sadece ona odaklaniyorum.dun gittim ben de. Inşallah Sen de iyi haberlerle gelirsin içini ferah tut 🙏

benim oğluma alıpta daha kullanmadığım öyle uniseks tulumlarım var biraz kıyafette çok sıkıntım yok
Bende hiç kıyafet yok uzun yıllar geçince bide baktım olmuyor heralde olmayacak diye ihtiyaç sahiplerine dagitmistim hep. Şimdi baştan herşeyi toplamam lazım.

Bende kızımı sleepy ile büyüttüm en küçük paketi zaten bayağı adetli idi dediğiniz gibi birden bebekler büyüyor o nedenle dar gelebilir sonraki aylar, bebek bezi işine biraz da bebek karar veriyor benim kızım molfix ile pişik oldu, o nedenle sleepy ile devam ettim sonrası sleepy oldu (yani ten uyumu olmaz diye ben bezde alıp kenara koymam gibi geliyor 🤷‍♀️)

X