2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar lcw ve ebebek mağazalarında indirim var ya gittim baktım insanın içi gidiyor. Cinsiyet belli olsa da doktor bana 20 haftadan önce kesin demem dedi. Daha da çok var. O zamana zam gelecek 😓 şeytan diyor al 😂

ay cok yakinmisiz kontrol hafta tarihlerinde sagolun😍💗insallah
Evet cnm hayırlısıyla kucagimiza allalim gerisi önemli değil 11+5 Ken gittiğimde cinsiyetini bile söylemişti belki sende öğrenirsin şuan 12+2 yim 18 zinde tekrar randevum var ikili test sonucunu ogrenicem 😍

Evet cnm hayırlısıyla kucagimiza allalim gerisi önemli değil 11+5 Ken gittiğimde cinsiyetini bile söylemişti belki sende öğrenirsin şuan 12+2 yim 18 zinde tekrar randevum var ikili test sonucunu ogrenicem 😍
ay hadi insallah ogrenirim😍😍. sizinde sonuclariniz iyi cikar inşallah💗

Kızlar ben devlette de kaydım olsun diye ayda 1 de devlete randevu alıp gitmeye çalışıyorum. Çünkü buradaki özeller sezaryen yanlısı ya da bi sorun olacağını düşündükleri zaman direkt devletin aciline gönderiyorlar.
Doktor tanıyayım diye geçen gittiğim doktora değil de başka birine randevu almıştım. Bu gittiğim doktoru çok sevdim. Devlet hastanesi olduğu için çok yoğun, eş almıyorlar, fotoğraf vermiyorlar falan ama doktoru sevdiğim için bunda devam ederim. Fotoğrafı da özele gittiğimde alırım, eşim o zaman bakar bebeğe de ne yapayım 😂
Geçen ay bi arkadaşımızın özelde doğum yaptı, eşim hastanenin odalarının olduğu yeri görmüştü, bugün de devlet hastanesinin odalarını gördük. Tertemiz, geniş, ferah ve çok sessiz sakindi. Benim çok içime sindi. Eşim de özelden çok daha iyi durumda burası dedi. İçim rahatladı. Sanırım doğumu da devlette yapacağım 😂
Bir de gittiğim doktor normal doğum düşünür müsün dedi, tabii ki dedim, tamam o zaman hamile yogası tavsiye edeceğim sana dedi. Bebişte herhangi bir sıkıntı yok, bu hafta bile başlayabilirsin dedi. Bi kağıt yazdı bunun için. Yoga eğitmenleri onay olmadan eğitim vermiyorlarmış, onay için yazdı kağıdı.
Bulantıları sordum, azalmayacak mı artık diye, 16. Haftadan sonra azalmasını bitmesini bekliyoruz dedi. 12, 13 diye bildiğim için hayallerim yıkıldı resmen :KK43: folik asit dışında da bir şey kullanmana gerek yok şimdilik, 1 ay sonra gel sana 3 tane ilaç yazalım dedi.
Bebişin de kolu bacağı görünüyordu, ay çok heyecanlıydı. Minnoşum benim, nasıl da büyümüş hemen.

Kızlar ben devlette de kaydım olsun diye ayda 1 de devlete randevu alıp gitmeye çalışıyorum. Çünkü buradaki özeller sezaryen yanlısı ya da bi sorun olacağını düşündükleri zaman direkt devletin aciline gönderiyorlar.
Doktor tanıyayım diye geçen gittiğim doktora değil de başka birine randevu almıştım. Bu gittiğim doktoru çok sevdim. Devlet hastanesi olduğu için çok yoğun, eş almıyorlar, fotoğraf vermiyorlar falan ama doktoru sevdiğim için bunda devam ederim. Fotoğrafı da özele gittiğimde alırım, eşim o zaman bakar bebeğe de ne yapayım 😂
Geçen ay bi arkadaşımızın özelde doğum yaptı, eşim hastanenin odalarının olduğu yeri görmüştü, bugün de devlet hastanesinin odalarını gördük. Tertemiz, geniş, ferah ve çok sessiz sakindi. Benim çok içime sindi. Eşim de özelden çok daha iyi durumda burası dedi. İçim rahatladı. Sanırım doğumu da devlette yapacağım 😂
Bir de gittiğim doktor normal doğum düşünür müsün dedi, tabii ki dedim, tamam o zaman hamile yogası tavsiye edeceğim sana dedi. Bebişte herhangi bir sıkıntı yok, bu hafta bile başlayabilirsin dedi. Bi kağıt yazdı bunun için. Yoga eğitmenleri onay olmadan eğitim vermiyorlarmış, onay için yazdı kağıdı.
Bulantıları sordum, azalmayacak mı artık diye, 16. Haftadan sonra azalmasını bitmesini bekliyoruz dedi. 12, 13 diye bildiğim için hayallerim yıkıldı resmen :KK43: folik asit dışında da bir şey kullanmana gerek yok şimdilik, 1 ay sonra gel sana 3 tane ilaç yazalım dedi.
Bebişin de kolu bacağı görünüyordu, ay çok heyecanlıydı. Minnoşum benim, nasıl da büyümüş hemen.
Ya bu mide bulantısı için bende dün bi ortamda bahsediyordum.Kızlar 16. Haftada biter dediler diğer arkadaşta ya niye öyle diyorsun biz avutuyorduk kızı deyince ben böyle oldum 🥹
Keşke bizim devlet hastanesi de böyle olsa özendim yazdıklarını okudukça.

Ya bu mide bulantısı için bende dün bi ortamda bahsediyordum.Kızlar 16. Haftada biter dediler diğer arkadaşta ya niye öyle diyorsun biz avutuyorduk kızı deyince ben böyle oldum 🥹
Keşke bizim devlet hastanesi de böyle olsa özendim yazdıklarını okudukça.
Aynen, avutuluyormuşuz resmen :KK43:
Ya hastanenin muayene yerleri tıklım tıkış, insanlar sıra nedir bilmiyor, doktor içeri 5 6 tane kişi alıyor, arka tarafa 1 kişi giriyor, her şeyi ayak üstü konuşmak zorunda kalıyorsunuz, süre çok kısıtlı ama işte doktoru çok sevdim, o yüzden katlanıcam mecbur.
Bir de doğumdan sonra kaldıkları odaları beğendim, loğusa servisi, süt çocuğu servisi hep ayrı ayrı ve tertemizdi. O yüzden doğumda devleti isterim. Sadece muayene yerini görmüş olsam devlette yapmak istemezdim.

Bu arada kızlar ben kendim için sormuştum ama belki işine yarayan olur, Adana da yaşayan varsa 5. ayda yapılan Organ Tarama için detaylı Usg fiyatı sordum Acıbademden. Cansun Hocadan 1940 TL muayene ücreti. 2750 TL de detaylı usg+muayene ücreti dediler :) Eğer iyi bir doktorda yaptıracağım derseniz Cansun hoca bu konuda best diyebilirim :)

Bende hem özele hem de devlete gidiyorum bir sorun olsa devletteki doktorda bilsin ne olur ne olmaz ve cesaret edersem devlette doğum yapicam cesaretten kastım normal doğum olunca yanına kimseyi almıyorlar. Tabi ben ilk dogumumdafa ozeldeydim eşimi almadılar sonra ara ara gir çık yaptı oda ayrı bir durum. Bakalım hayırlısı neyse o olsun gece burnumda bir koku vardı sanki inanın hala o kokular bulantılar geçmedi bende uykumdan uyaniyorm sürekli bulantidan ben bgn 14+6 yım blmyrm ne zmn bitecek anlamadm. Evde yemek yapamyrm kesinlikle yapincada yiyemyrm dün dışardan aldk bgn tuvalletten cikamyrm dışardan da bağırsağın bozdu sanırım :/// bgn bir aydan sonra gorucem bebeğimi dua edin güzel haberlwr alayım benfe hep korku oluyor

Bana sağlık ocağında 16. Haftadan itibaren kan ilacına başlanıyor 20. Hafta da tetanoz aşısı için gel dediler ama aşı için gidip gitmemekte kararsızım böyle aşı ilaç gibi şeylere karşı bariz sınırlı biriyim gebelikten önce çok aşırı zor durumda kalmadığım sürece ağrı kesici bile kullanmazdım şimdi bazı ilaçları mecbur kullanıyorum 😐 içim gidiyor ama elden birşey gelmiyor. 20-22. Hafta arasında da ayrıntılı ultrason dediler
Yeni doğan tetenozu çok zor ve kötü bı hastalik bebeğim ona yakalanmasindansa tabiki vurulurum. Diğer iki oğlumda vurulmustum sonrasında dozlarimi tamamladigim için şuan gerek yok. Ama tetonoz ömür boyu insanda bağışıklık bulunması gereken bı asi bunu hastalık ilaçları ve asilariyla karıştırmayın bence.

X